Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oppo smartwatch 46 sau Huawei GT3

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
kokenyes1

kokenyes1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.10.2012
Salutare,
Doresc sa cumpar un nou smartwatch, sunt intre Oppo si GT3.
La Oppo imi place mai mult designul, dar nu mi place bateria.

O sa-l folosesc cu iPhone. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa aleg?
Pro sau contra?

Multumesc

#2
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
https://versus.com/e...stainless-steel

#3
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Dacă poți să mai suplimentezi bugetul cu 200 lei ai putea să tragi un ochi peste Apple Watch SE, mai ales că îl vei folosi cu iPhone și îți place design-ul Oppo.

Eu am un Apple Watch SE 44mm din Noiembrie 2020, bateria este la 98% și mă ține 2-3 zile, depinde de cât sport fac și câte notificări primesc. Cel mai des mă ține două zile complete, la sfârșitul celei de a doua zi rămân cu aproximativ 25% și îl încarc până la 85-90%.
Consoarta are Oppo Watch 41mm și se comportă cam la fel ca al meu la capitolul baterie, poate chiar mai bine. De obicei îl încarcă o dată la câteva zile.

Mie SE-ul mi se pare perfect și nu am de gând să îl schimb până nu moare de bună voie. Îmi oferă absolut tot ce am nevoie: ApplePay, fitness tracker și notificări. Nu am mers pe varianta GSM Cellular pentru că nu am crezut că voi vorbi vreo dată la ceas. Dar l-am folosit la volan de câteva ori când nu aveam căștile și am rămas plăcut surprins.

Edited by whiteboy, 04 May 2022 - 15:47.


#4
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.01.2022

 whiteboy, on 04 mai 2022 - 15:46, said:

Dacă poți să mai suplimentezi bugetul cu 200 lei ai putea să tragi un ochi peste Apple Watch SE, mai ales că îl vei folosi cu iPhone și îți place design-ul Oppo.

Eu am un Apple Watch SE 44mm din Noiembrie 2020, bateria este la 98% și mă ține 2-3 zile, depinde de cât sport fac și câte notificări primesc. Cel mai des mă ține două zile complete, la sfârșitul celei de a doua zi rămân cu aproximativ 25% și îl încarc până la 85-90%.
Consoarta are Oppo Watch 41mm și se comportă cam la fel ca al meu la capitolul baterie, poate chiar mai bine. De obicei îl încarcă o dată la câteva zile.

Mie SE-ul mi se pare perfect și nu am de gând să îl schimb până nu moare de bună voie. Îmi oferă absolut tot ce am nevoie: ApplePay, fitness tracker și notificări. Nu am mers pe varianta GSM Cellular pentru că nu am crezut că voi vorbi vreo dată la ceas. Dar l-am folosit la volan de câteva ori când nu aveam căștile și am rămas plăcut surprins.
Si eu tot la un Apple Watch ma gandeam pentru ca are iphone.

#5
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 rogerlecoco, on 04 mai 2022 - 15:44, said:

Aici este comparat cu GT2. Initiatorul doreste sa compare cu GT3. Parerea mea este ca GT3 este peste Oppo sau AW 44 mm cel putin in ceea ce priveste autonomia...Si ofera cam tot ce poti cere de la un SW.
Ce vrei de fapt de la un smartwatch?

#6
gabirds

gabirds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 09.10.2006
https://versus.com/e...stainless-steel

Eu am Huawei si sunt foarte multumit... si designul imi place mai mult (daca asta conteaza...)

Edited by gabirds, 05 May 2022 - 07:22.


#7
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Inainte foloseam telefon android si ceas opopo 46. Acum am iphone si folosesc aw se. Mai fluid aw se decat oppo care are mici freezzuri. In rest la oppo ai google assistant( cel putin cu telefon android iar la aw ai siri), pe ambele ai plata cu cardul( pe oppo mai dadea rateuri la aw vad ca inca nu face fite) si  pe ambele ai puls. Ecranul mai mare la oppo( parerea mea ca ceasul e un pic prea mare) . Viata bateriei e de cam 1 zi jumate la ambele. La folosire cu iphone recomand Apple watch.( diferenta nu e chiar de 200 de lei cum zice un coleg mai sus deoarece poti gasi oppo watch si pe la 700 de lei iar cu 900 nu gasesti aw) . La revanzare pierzi mult la oppo ( eu l am vandut cu 400 de lei)

#8
kokenyes1

kokenyes1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.10.2012

 cstrifu, on 05 mai 2022 - 19:32, said:

Inainte foloseam telefon android si ceas opopo 46. Acum am iphone si folosesc aw se. Mai fluid aw se decat oppo care are mici freezzuri. In rest la oppo ai google assistant( cel putin cu telefon android iar la aw ai siri), pe ambele ai plata cu cardul( pe oppo mai dadea rateuri la aw vad ca inca nu face fite) si  pe ambele ai puls. Ecranul mai mare la oppo( parerea mea ca ceasul e un pic prea mare) . Viata bateriei e de cam 1 zi jumate la ambele. La folosire cu iphone recomand Apple watch.( diferenta nu e chiar de 200 de lei cum zice un coleg mai sus deoarece poti gasi oppo watch si pe la 700 de lei iar cu 900 nu gasesti aw) . La revanzare pierzi mult la oppo ( eu l am vandut cu 400 de lei)

Salutare, oare ma poti ajuta te rog cu conectarea ceasului? De cel putin 1 ora incerc sa il conectez la iphone ul meu, dar din eroare in eroare dau.
Prima data nu putea sa faca sync cu contul de google, am citit ca trebuie sa sterg aplicatia de pe tel, am sters aplicatia, am incercat din nou, m-a lasat un pas sa faca sync, dupa nu s-a incarcat din aplicatie.. e jale.
Ajuta-ma te rog, daca zici ca tu l ai folosit cu Iphone-ul tau. Mersi mult

#9
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Daca vorbim de oppo, eu am zis mai sus ca l am folosit cu telefon android. Cu iphone folosesc aw.

#10
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Insa modelele huawei nu suporta sa platesti cu ceasul din cate stiu.

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
În primul rând Oppo watch vine cu Android Wear. Este imposibil de făcut să meargă bine cu un telefon fără google (Iphone).
În al doilea rând, Huawei pe IOS face minuni, primesc pe el inclusiv notificări la apeluri Voip (messenger, whatsapp sau restul) pe care nu le primesc pe AW. Menționez că folosesc un Huawei GT 2 pro. Your mileage might vary. În schimb pe Apple watch am toate aplicațiile posibile, strava, messenger, o groază de aplicații de controlat telefonul, Alexa prin third party app, etc.

 debusy, on 17 mai 2022 - 11:24, said:

Insa modelele huawei nu suporta sa platesti cu ceasul din cate stiu.

Nu. Dar îți poți cumpăra un inel de plată, nu mai ești legat neapărat ce ceas.

#12
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
A reușit cineva sa adauge un card în aplicația Google Wallet de pe Oppo Watch?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate