Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Inregistrare conversatii

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Salut,

Va puteti uita la poza atasata si sa-mi spuneti daca vreuna din iconite e de la vreo aplicatie de inregistrare apeluri?

Ma ingrijoreza ca o persoana cu care vorbesc inregistreaza apelurile, pentru ca pare sa ma traga de limba. Am primit doar aceasta copie de ecran de la el. O aplicatie de inregistrare nu s-ar vedea neaparat sus, nu? Nu prea stiu cum functioneaza astea, n-am avut de-a face cu ele. Telefonul e Samsung.

Attached Files


Edited by Michidoo, 16 April 2022 - 21:43.


#2
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Nu. Soluție simplă: "Man, hai că am treabă, ne auzim, pa".
Rezolvat suspiciuni.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai ceva de ascuns ? De ce te deranjeaza ca  te poate inregistra ? La astea trebuie sa lucrezi.

#4
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 pasilla, on 16 aprilie 2022 - 22:09, said:

Ai ceva de ascuns ? De ce te deranjeaza ca  te poate inregistra ? La astea trebuie sa lucrezi.
Nu e neaparat de ascuns, doar ca se pare ca vrea si poate sa foloseasca informatiile impotriva mea.

Postez toata copia de ecran pentru ca mai vreau sa intreb ceva. Pe ea se vad si apelurile primite si blocate. In telefonul meu nu se vad astfel. Adica eu practic nu am cum sa vad daca un numar blocat ma apeleaza. Am crezut ca asta e regula generala. In cazul copiei de ecran, e vorba de o aplicatie sau asa afiseaza telefonul?

Attached Files



#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
SIM 1 e pe Volte
Sim 2 e pe VoWIFI se va comuta pe Volte daca iesi din casa. Probabil semnal mai slab pe reteaua operatorului mobil.

#6
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010
Michidoo - oricum daca  acea persoana te inregistreaza icoanita apare in partea celalata  langa logo de retea -tie ti-a trimis din partea celalalta printul- iar daca foloseste o plicatie de inregistrat acea iconita se activeaza numai la folosirea acelui program dar si atunci daca vrea poate sa inchida notificarea de la inregistrare convorbiri
- daca ai suspiciuni ai grija ce vorbesti chiar daca te provoaca
- sau nu mai discuta cu el la telefon
- iar daca ai scapat ceva  ce nu trebuia intr-o convorbire anterioara incearca sa o dregi ""spunand ca ai glumit'' bafta :)

#7
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Oricine poate inregistra o convorbire punand apelul pe "difuzor" si folosind un microfon de pe vremea lui Pazvante.

#8
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Sau poate folosi CubeACR și înregistrează liniștit.

#9
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Asta-i pentru spionii acestui secol. Pica curentul, pica si ei.

#10
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Din experienta personala, daca pare ca vrea sa faca asta. Asta face.


Altfel. Sunt simpatici cei care una spun la telefon, alta spun altora ca au vorbit la telefon.

#11
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

 DarthBane, on 16 aprilie 2022 - 22:37, said:

Sau poate folosi CubeACR și înregistrează liniștit.
Ca mai toate aplicatiile de inregistrare, nu mai functioneaza de cativa ani (mi se pare ca de la Android 10 incoace).

 Leo2006, on 16 aprilie 2022 - 22:20, said:

SIM 1 e pe Volte
Sim 2 e pe VoWIFI se va comuta pe Volte daca iesi din casa. Probabil semnal mai slab pe reteaua operatorului mobil.
De adaugat ca nicio aplicatie de inregistrare a aplicatiilor nu poate functiona cand este VoWiFi activat.

 Michidoo, on 16 aprilie 2022 - 22:15, said:

Postez toata copia de ecran pentru ca mai vreau sa intreb ceva. Pe ea se vad si apelurile primite si blocate. In telefonul meu nu se vad astfel. Adica eu practic nu am cum sa vad daca un numar blocat ma apeleaza. Am crezut ca asta e regula generala. In cazul copiei de ecran, e vorba de o aplicatie sau asa afiseaza telefonul?
E vorba de o aplicatie. De asemenea poate seta sa nu fie anuntat cand este apelat de un numar blocat.

Eu sunt curios cum au ajuns printurile alea la tine.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este o aplicatie in Google store ce functioneaza fara probleme pe android 12

"inregistrare apeluri" - ce apartine "Appliqato"

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003

 Puferiu_, on 17 aprilie 2022 - 04:57, said:

Ca mai toate aplicatiile de inregistrare, nu mai functioneaza de cativa ani (mi se pare ca de la Android 10 incoace).
Nu mai merge pe telefoanele EU, google chiar a spus ca de al 11 inchide orice fel de inregistrare paralela cand un apel e in functie in zonele unde nu e permisa inregistrarea astfel ca nu mai faci nimic nici cu root. Legea trebuie respectata e drept.
Pe de alta parte treaba se poate ocolo daca suporti un CSC/firmware pentru alte regiuni... asta insa risca sa interfereze (sa nu mearga) unela benzi sau CA-ul/LTE call etc.
Cu alte cuvinte daca vrei sa inregistrezi cauti telefoane non-ue, de ex cele pe Vietnam.

Edited by andreic, 17 April 2022 - 08:22.


#14
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019

 Michidoo, on 16 aprilie 2022 - 21:42, said:

Ma ingrijoreza ca o persoana cu care vorbesc inregistreaza apelurile, pentru ca pare sa ma traga de limba. Am primit doar aceasta copie de ecran de la el.

Cum ai primit copia de ecran "de la el"? I-ai spus "Amice, eu cred ca ma inregistrezi. Trimite-mi un screenshot."? Si el inca mai vorbeste cu tine? O relatie f. stransa, as zice.

#15
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

 Puferiu_, on 17 aprilie 2022 - 04:57, said:


Ca mai toate aplicatiile de inregistrare, nu mai functioneaza de cativa ani (mi se pare ca de la Android 10 incoace).


Deci eu am aplicația Cube ACR instalată pe un Samsung A52 cumpărat de la Flanco, cu toate update urile la zi, am toate convorbirile înregistrate, iar voi știți mai bine ca mine că nu funcționează.
Sunteți tari, ce să zic...

#16
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Nu inteleg de ce te deranjeaza inregistrarea convorbirii.
Daca nu iti cere acordul, inregistrarea nu este valabila nici macar pentru vreo cercetare penala, sa nu mai vorbim de tribunal.
Interceptarile si inregistrarile serviciilor, de exemplu, sunt valabile doar daca au autorizare de la un judecator, in cazul unei anchete.Mai mult convorbirile inregistrate conteaza si daca interlocutorul recunoaste in scris ca a avut acea conversatie.
Da, te poti face de ras, te poti compromite, daca vorbesti prostii dar nu poti suferi condamnari pentru asta.

#17
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ai facut vreo modificare telefonului? Eu am facut downgrade la Android 8 telefonului meu, desi suporta versiuni noi.

#18
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Nu i am facut absolut nimic, doar am migrat toate datele și aplicațiile cu Smart switch de pe telefonul vachi, un Nokia 6.1.
Nu știu de ce merge, dar merge pur și simplu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate