Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare Camera trafic

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 12.02.2014

View Postdorin_2k, on 29 martie 2022 - 09:38, said:

.....
Totuși de ce te înspăimântă cablul de alimentare?
...

Nu-mi place sa atarne, iar de tras prin tapiterie, etc, pare complicat. Mai ales ca mi se schimba masina de serviciu cam la 2 ani, sunt masini in leasing operational, etc... Pe langa faptul ca nu se face sa te apuci sa desfaci masina noua, poate ma mai si iau la suturi cei de la leasing Posted Image
Pana acum doua masini, am avut o camera bunuta, la oglinda, dar nu-mi placea ca imi tot atarna cablul de alimentare. Apoi am renuntat la camera.
Speram sa fi aparut o varianta care sa nu implice cabluri. In mintea mea, as fi vrut o camera pe care sa o dau jos usor si s-o pun la incarcat.


Cu ajutorul vostru, m-am lamurit ca nu am sanse, deocamdata.
----------------------------------------

Din punctul meu de vedere, se poate inchide acest topic, multumesc tuturor pentru implicare si idei.

Edited by r3my_cc, 30 March 2022 - 17:47.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrelu_24, on 29 martie 2022 - 09:41, said:

nu iti pune camera cu acumulator Li-ion in masina. Poate sa faca poc.
Camera se leaga la tabloul de sigurante, cu siguranta propie, cablu se trage prin stalpul A si iesi la oglinda. nu se vede nici un cablu atarnand. Sunt camere care intra in mod parcare si inregistreaza la fps mai mic dupa oprirea motorului, o baterie de masina in conditii bune poate alimenta acea camera zile intregi si nu risti sa faca poc.
recomand Viofo A129+ Duo (camera fata si spate) cu alimentare pe cablu de la siguranta,ptr mod parcare, card de 128Gb

#21
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
A mea camera are acumulator Li-Po 180 mAh.O am de peste 2 ani non-stop in parbriz si inca functioneaza bine. La instructiuni scrie asa :"bateria încorporată este proiectată numai pentru înregistrarea unui eveniment de urgență în modul de parcare și oprirea corectă a dispozitivului atunci când alimentarea este oprită; pentru funcționarea completă a dispozitivului în orice mod, este necesară o conexiune constantă de alimentare."

#22
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Camerele auto ("de trafic" asa cum ai spus tu), sunt concepute sa functioneze alimentate la cei 12 V din instalatia electrica a masinii.
Camerele cu acumulator sunt cele "action", dar, chiar si asa, mai mult de 2 ore nu ai sa gasesti acumulator care sa aiba o asemenea capacitate... 8 ore... poate cu o baterie nucleara.

Acuma, tu nu vrei nici cabluri trase prin tapiterie, dar nici sa atarne (nici mie nu imi place sa atarne, de asta le-am ascuns prin stalpi)... esti mult prea comod...

Edited by bonygy, 06 April 2022 - 08:09.


#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Nu cred că este comod colegul, nu înțelege conceptul de cablu ascuns, nu știe și basta, și nu este o nenorocire, nu trebuie să se priceapă toată lumea la toate  🤷
De asta se cere 800 lei sau mai mult, pentru montarea unei alarme, sau cîteva sute pentru montat orice nimic, o cameră de mers înapoi & etc.

Nu cunoști, plătești, simplu.

Eu am pozat ascuns cablul de la antena de la alarmă.
Antena este lîngă oglinda din interior, alarma sub bord.
Nu se vede cablul.

#24
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View Postr3my_cc, on 28 martie 2022 - 20:54, said:

Aș vrea să-mi cumpăr o cameră de trafic cu acumulator min 8 ore

Nu vad de ce ai pune un acumulator cu litiu intr-o zona care are toate sansele sa se incalzeasca puternic vara (adica sa ia foc) sau iarna sa "amorteasca" un pic pentru ca temperatura e sub zero.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate