Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Realme GT Neo3: incarcare la 150W si 1000 de cicluri de baterie?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
https://www.gsmarena...-news-53662.php

GT Neo3 ar avea posibilitatea de a incarca o baterie de 4500 mAh in cateva minute. Incarcatorul sau de 150W nu a mai fost vazut pe alt telefon pana acum - prin comparatie, pana acum recordul in industrie era de 120W, iar flagship-urile Samsung se opresc la 45W - Apple si Google la 27W.

Dar este asta bine pentru sanatatea bateriei? Realme ar spune ca aceasta baterie ar fi mai bine protejata in timp decat la competitie, cica rezistand la 1000 de cicluri de baterie (fata de 500). Voi ce credeti, e ok pe termen lung?

#2
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
depinde cat de grabit esti, eu personal nu l-as pune mereu la 150w

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Nici nu merge la 150W permanent. Are un varf de 2-3 minute si apoi scade treptat pe masura ce se incarca. Era ceva cu 50% in 5 minute. Incarcatorul are o tehnologie care reinprospateaza bateria. Inca nu am auzit de un tel Oppo sau Realme explodand.

#4
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021
Am tinut un Xiaomi aproape 4 ani si bateria inca tinea onorabil. Ultimul telefon la care am schimbat bateria a fost nokia n95. La frecventa cumpararii telefoanelor, bateria chiar nu mi se pare importanta, tinand cont ca in maxim 3 ani il schimbi, daca nu ii spargi display.ul intre timp.

#5
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,474
  • Înscris: 19.03.2022
La 150 wati ar insemna un curent de incarcare de cel putin 30 amperi.  Poate ca are mai multe celule inseriate, nu legate paralel .
Sper pe viitor sa apara telefoane cu super capacitoare in loc de acumulatori. Dar mai e cale lunga sa se obtina capacitate  similara acumulatorilor de azi.

#6
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
defapt e 20V si aproximativ 7.3A.
din ce se zvoneste ar avea doua celule de aproximativ 2300mAh fiecare legate in parallel

@TrafalgarLaw vezi ca realme se lauda cu 1600 de cicluri si nu 1000.
pixel 6/6pro  se incarca cu maxim 22W si nu 27W sau 30w cu cat e marchetat...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate