Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

V-ati facut de ras la magazin?

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#37
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017
Si la ce concluzii ajungi?

#38
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Inca imi pun intrebari: spre exemplu: Oare rusilor le plac manelele  ?  In caz ca nu, ar fi o idee buna sa montam la granite difuzoare din care sa se auda asa ceva ?

#39
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
eu m-am facut de ras la un sex-shop: am luat din greseala pastile de erectie pentru femei.

#40
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postmaccip, on 20 martie 2022 - 10:10, said:


M-am facut de cateva ori din cauza ca nu aveam niciun ban la mine. Adica uitam cardul sau telefonul acasa si nu aveam cu ce sa cumpar.
Cel mai nasol a fost o data in Cora, cand aveam un cos de cumparaturi plin, cu varf, iar eu nu aveam pe card suma necesara ci mult mai putin. N-am putut rezolva situatia in timp util si a trebuit sa plec fara sa cumpar nimic. Am lasat toate cumparaturile acolo.
Altadata nu mergea plata cu cardul, dar nu era din cauza mea ci a bancii. La ING s-a intamplat odata sa nu mearga plata cu cardul, nu doar mie ci aproape tuturor.
Desi.. atunci am rezolvat ca prin minune ca m-am intalnit in magazin cu cineva cunoscut. L-am sunat cand eram la casa si a venit el sa plateasca. Noroc chior, deoarece extrem de rar se intampla sa ma intalnesc cu un cunoscut intr-un supermarket din asta.

La Mega Image mi se intampla in mod frecvent sa uit cardul sau telefonul si sa nu am cu ce plati. Dar asta-i aproape. Ma duc acasa si vin in 5 minute cu telefonul.
Nevestei i s-a mai intamplat sa nu aiba bani, dar ma suna si-i transfer repede. Transferul se face instant. Numai sa fiu eu pe faza sa pot raspnde repede la telefon.

Deci se intampla, cel putin la mine se intampla.
Păi nu știi că te duci la magazin? Cum să uiți metoda de plată, care e cea mai importantă, într-un magazin, lol. Înțeleg să se întâmple 1-2-3-5 ori, dar dacă se întâmplă frecvent, undeva e o problema.

Edited by Vlad_22, 23 March 2022 - 16:59.


#41
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Noi acordam importanta lucrurilor, ele nu au importanta in sine. Daca ar fi o problema de viata si de moarte, as acorda o importanta mai mare probabil. Dar Megaimaj e la doi pasi.
Si apoi, daca as avea si eu memoria lui Vadim.... Dar nu o am.

#42
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Păi de asta, mai verifici 1 dată în magazin dacă ai portofel, card/tel, cash la tine și dacă sunt suficienti pt cumpărături. Să ajungi la casă, și când plătești sa sesizezi că nu ai obiectul plății la tine, ori fonduri insuficiente, e ciudat, cel puțin dacă se repetă.

Edited by Vlad_22, 23 March 2022 - 22:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate