Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ce dimensiuni are garnitura de etansare la pistoalele airsoft?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
Salutare tuturor, stie cineva ce dimensiuni are o garnitura de etansare la replicile airsoft? Ma refer la zona de contact cu butelia de CO2...

#2
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Depinde de model .

#3
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Ala roz.

#4
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003
Din cand in cand are la lidl cutii-seturi cu peste 200 buc de garnituri toate marimile, sigur gasesti marimea acolo dar nu asta ar fi  problema ci materialul din care e facuta, la airsoft trebuie ceva mai superior, mult mai elastic decat garniturile de apa...posibil sa fie chiar din silicon facute cele originale. Pe la grupurile de aisoft mai sunt unii care repara de astea, un fel de armurieri, ei au tot ce trebuie inclusiv cunostiinte dar costa. Pana una alta intra la orice magazin de feronerie cu garnitura veche si intreaba acolo.

Edited by cristian_sen, 03 March 2022 - 14:03.


#5
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 18.08.2021
E greu tare sa masori gatul buteliei de CO2 si sa mai pui 1,5 - 2 mm la diametru? Eu cred ca nu. Garnitura este de silicon, si o picatura de ulei siliconic pe suprafata de strapungere a buteliei de CO2 ajuta la mentinerea garniturii. Banuiesc ca nu ai facut asa ceva, sau ai tras mai mult de 200 de butelii pana acum, de ti-a picat garnitura. Ai grija si la grosime, daca sari calul nu mai ajunge pinul ala metalic sa perforeze butelia.
In alta oridine de idei, ai fi putut sa specifici si constructorul. KWJ si Cybergun au avut dintotdeauna probleme cu calitatea garniturilor de etansare la replicile lor, chiar si la alea pe green gas, e o loterie sa gasesti unul care nu fasaie din prima...

#6
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
multumesc mult, tocmai grosimea ma interesa... daca ar sti cineva cat ar trebui sa aiba...  ca gura buteliei e destul de clara si pt mine. Am Cyber, S&W si ASG... ca sa stiu...  cred ca la toate arata la fel garnitura aia...nu cred ca e diferita de la o repl la alta...

Edited by freenet363636, 03 March 2022 - 23:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate