Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

One Verdi Park - Barbu Vacarescu

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
Bumblebee22

Bumblebee22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.10.2021
Salutare,

Incep si eu un topic, pentru ca nu am gasit informatii.

A cumparat cineva in One Verdi Park? Se gasesc putine informatii despre acest complex.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://cdn.skia.ro/img/library/0/2/0/2004/image-2004-src.jpg?w=1200&h=1200&q=50&v=1614871029 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Despre acest ansamblu este vorba?

#3
Bumblebee22

Bumblebee22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.10.2021
Da, acesta.

#4
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Salut,

Cine a achizitionat in acel ansamblu, nu cred ca are cont pe acest forum :)

Te gandesti sa achizitionezi in acest complex? Daca da, ai dat de dracu! Vei atrage foarte multe critici din partea celor care sunt impotriva ideei de a da peste 2500 euro/mp.

#5
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 22.01.2007
Cred ca e lejer peste 3000euro/mp acolo. :)

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
probabil un apartament va costa 3-400 K Euro.  Greu de crezut ca cineva care cumpara acolo, isi face cont pe SP si iti raspunde tie, asa cum bine zicea cineva mai sus.  Deci, stai domol .... :)

#7
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021

View PostBumblebee22, on 20 februarie 2022 - 20:08, said:

Salutare,

Incep si eu un topic, pentru ca nu am gasit informatii.

A cumparat cineva in One Verdi Park? Se gasesc putine informatii despre acest complex.

Nu-i asculta, e plin pe aici de milionari, sunt sigur ca o sa primesti sfaturi de la viitori vecini.

Dar acum serios, daca noi iti spunem ca-i misto, promiti sa cumperi?

#8
Bumblebee22

Bumblebee22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.10.2021
Prima data macar sa vad un pret :) de cumparat nu am planuri, dar mi s-a parut ciudat ca nu este deschis acest forum pentru aceasta proprietate. Acum am inteles insa ca pretul mare i-a facut pe mai multi sa se abtina.

#9
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Da-le un mail celor de la One, raspund destul de repede.

Poti sa mai verifici si pe site-ul agentiei lor, skia.ro

Edited by figo1988, 03 March 2022 - 09:21.


#10
alexleca

alexleca

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 21.05.2020
Pretul / metru util incepe de la approx 3500 Euro / MPU pt et 1,2 si se apropie de 10.000 / mpu la ultimele etaje. La One, conceptul de panoramic view chiar se plateste. Pretul unui apartament de 3 camere creste cam cu 50.000 Euro la fiecare etaj care se adauga pe inaltime.

Blocurile One Verdi Parc sunt frumoase, dar proximitatea este afectata de faptul ca... nu ai mai nimic care sa conteze langa tine. Pana la Promenada faci cam 15 -20 minute de mers pe jos.

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Cum nu ? Ai parc. E super poluat cu de toate dar nu conteaza. tragi aer in plamani, nu conteaza cum e.

#12
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Bai astea la oane sunt cea mai mare vrajeala.
O coafeza a luat cu 100k acu vreo 2 ani, da prin targ apar cu preturi de sute de mii.

Uite asa merge vrajeala: https://zoso.ro/imob...t-ceas-1milion/

#13
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Sticla aia cum plesneste la cutremur si cat costa sa o inlocuiesti?
Cat costa sa tot cureti la fatada cu alpinisti utilitari?

#14
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 denisen, on 23 martie 2022 - 14:25, said:

O coafeza a luat cu 100k acu vreo 2 ani, da prin targ apar cu preturi de sute de mii.

Unde, ce?

#15
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Cunostinta de-a unui priete, am auzit ca a luat la groapa ceva ani in urma prin Floreasca pe undeva la un proiect One cu 100k, si acu ceva de genul cica "costa" (ca de vandut nu cred ca se vand) vreo 200k. Nu am alte detalii. @figo1988

#16
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Pai asa aveau, preturi considerabil mai mici la groapa. Daca au clientela maresc cat pot, chiar daca au construit mult mai ieftin. Bine, zona unde sunt construite conteaza, pentru asta iei, nu altceva, nu aceleasi vorbe pe care le au toti, LUX si PREMIUM Posted Image.

Edited by Shade14, 24 March 2022 - 14:13.


#17
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Explicati-mi si mie care este logica de lux si exclusivitate in spatele unui apartament intr-un bloc care este inca in constructie, care probabil este 600k eur (tva inclus + 2 locuri parcare) de a pune o bucatarie open space cu livingul?
https://www.skia.ro/...anzare/sks0612/ - plan -> https://cdn.skia.ro/...50&v=1614955721

Daca esti super bogat, nu faci niciodata nimic? Frigiderul sa il auzi din living? Hota oricat de buna ar fi, tot nu absoarbe tot. Daca clientii lor nu folosesc bucataria, de ce o mai pun in plan? Vreau sa cunosc si eu profilul clientului perfect pentru acest tip de locuinta

#18
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,466
  • Înscris: 15.11.2003

View PostBogotta, on 21 februarie 2022 - 12:45, said:

probabil un apartament va costa 3-400 K Euro.  Greu de crezut ca cineva care cumpara acolo, isi face cont pe SP si iti raspunde tie, asa cum bine zicea cineva mai sus.  Deci, stai domol .... Posted Image
Hai sa nu exageram : nu e chiar ca-n Dubai nici de scump si nici de atractiv
Daca n-ar fi la strada, daca n-ar avea tixani vecini la maxim 100m si daca n-ar fi vesnic poluare la acel semafor, eu as lua

View Postalexleca, on 23 martie 2022 - 13:27, said:

Blocurile One Verdi Parc sunt frumoase, dar proximitatea este afectata de faptul ca... nu ai mai nimic care sa conteze langa tine. Pana la Promenada faci cam 15 -20 minute de mers pe jos.
Cine merge pe jos acolo ?
Risti sa te afume masinile, sa te manance cainii comunitari sau sa te faca la buzunare vreun minoritar ptr ca e pustiu pe traseu

View Postgeorge_e, on 21 februarie 2022 - 10:13, said:

Te gandesti sa achizitionezi in acest complex? Daca da, ai dat de dracu! Vei atrage foarte multe critici din partea celor care sunt impotriva ideei de a da peste 2500 euro/mp.
Hm...Normal ca este o tampenie sa dai atatia bani ca sa te gazezi non-stop si sa asculti ultimele manele de la minoritarii vecini cand deschizi geamu daca locuiesti pe spate

Edited by radu103, 28 March 2022 - 21:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate