Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Cât mai costă să faci o facultate?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBucsaMobilul, on 24 mai 2023 - 10:12, said:

Se pare că noi ăștia de la matematică suntem complet plictisitori din punctul ăsta de vedere. Puțini din anul meu au o viață de noapte.

Nu stiu daca exact tie ti-am mai spus treaba asta, insa ar trebui sa te doara fix undeva de ce spune unul si altul ca ar trebui sa faci. Nu trebuie traita viata de student dupa standardele lui X sau Y, ca nu toti suntem la fel. Ca student la mate daca inveti putina programare gasesti super joburi de inginer in Germania (asa ca idee :) ).

Am avut si noi(astia cu politehnica) personaje care radeau ca noi nu ne distram cum fac ei, ca invatam, ca pana mea.... acum putini dintre ei isi gasesc joburi decente, nu vorbesc de mai mult.

#56
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Nu se pune problema :)

În general la matematică ești obligat să înveți programare dacă nu vrei o carieră didactică.

#57
anachin6000

anachin6000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.01.2017
Eu am facut facultatea la Bucuresti (2017-2022). Am intrat la buget (la taxa, ca idee, e in jur de 4000 pe an) cu bursa (merit/performanta + sociala ~= 1500 pe luna) si mi-am mentinut bursa in fiecare an pana am terminat masterul. Ai mei nu au trebuit sa contribuie cu nimic, pt ca caminul era f ieftin (era 120 pe luna atunci, acum e vreo 200 parca; dar depinde de camin) si viata era mult mai ieftina (si trebuie sa recunosc, nu ma lafaiam ca acum cand am salariu).

Ca idee, sora-mea e la licenta anul 2, sta la camin, nu ia bursa, si ai mei ii dau in jur de 2000 lei pe luna si se descurca. (caminul e gratis, ca mama intre timp s-a facut profesoara).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate