Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Boxa portabila care amplifica vibratiile

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 01.08.2010
Salutare,

Am vazut pe youtube, intr-un video cu insonorizarea unui Duster, o unealta marfa pentru a testa eficienta insonorizarii sau pur si simplu pentru a face diferenta intre o masina bine insonorizata si alta care nu e deloc.
Asta e: https://startreducer...4hoCDqgQAvD_BwE

Beleaua e ca magazinul nu e cunoscut si vreau sa cumpar de la un magazin despre care sa stiu sigur ca imi ofera garantie pe bune.

Video referinta (la inceput): [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1wD9K5EQFJ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stiti un magazin cunoscut si serios care vinde asa ceva? Pana azi nu stiam ca exista boxa de genul asta. Boxa poate fi ceva mai scumpa daca numele producatorului spune ceva.

#2
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Interesant.
Pe aliexpress este o varianta de 26 wati. Asta are numai 5 ?

#3
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 01.08.2010
Da, chiar interesanta jucaria.

Cred ca sunt de ajuns 5w. Pe aliexpress e mult marketing.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,226
  • Înscris: 30.08.2006
Nu este o unelta, e doar o banala boxa portabila Loud Grizzly. Functioneaza pe suprafete dure ca sa transmita sunetul.
https://loud-grizzly.ro/
Nu se mai produc de ceva timp.

#5
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 01.08.2010
Eu o vad ca pe o unealta. Nu am pretentii de la o boxa no name de 150 lei. Am un LG PL7 pentru muzica.

Mersi mult pentru link!

#6
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Avantajul acestor boxe e ca ofera bass puternic la o dimensiune si greutate relativ mica a boxei. Pentru ca "membrana" de bass e de fapt suprafata pe care se aseaza.
Am acasa doua de 26w strict pentru mers outside. Comandabile dual blutooth din telefon. Amandoua au sub 1 kg, ideale deci cand e bagaj cu limita.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate