Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Samsung S22+ 5G

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Ia sa vedem..

#56
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 10.04.2008
Modes and Routines este o functie pe care o asteptam de ani buni, deoarece nu folosesc Bixby. Am setat in fiecare seara sa opreasca wifi si date, dimineata da enable la loc. Somn mai linistit si drain la baterie mai mic peste noapte. Daca arde, partea de telefonie functioneaza. Like.

#57
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Am facut ieri actualizarea la Android 13. Din punctul meu de vedere se misca mult mai bine.
Cat despre consumul bateriei, nu vad nicio diferenta. Se consuma ca inainte.
L-am scos aseara la 23 de la incarcat cu bateria 100% si dimineata la ora 7 mai avea 96%. Si inainte tot acelasi consum avea peste noapte, uneori scadea chiar la 95 sau 94%

#58
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006

View PostM@nuel, on 19 octombrie 2022 - 06:45, said:

Am și eu o problema. Ajung acasă, telefonul se conecteaza la router. Cand ies, raman fara net, nu trece automat pe date mobile, îmi apare reteaua Wi-Fi cu semnul exclamării și nu revin datele până nu dezactivez Wi-Fi.

Eu prost. Se conecta automat la wi-fi-ul camerei auto si evident ca nu mai aveam net. Nu e vina telefonului ci a utilizatorului.

#59
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Nu stiu daca are vreo legatura cu noua actualizare, dar de cand am instalat noul soft deblocarea cu amprenta functioneaza impecabil.
Am folie de sticla aplicata si inainte trebuia sa pun degetul de 2, 3 uneori chiar si de 4 ori ca sa se deblocheze.
De 2 zile de cand am instalat noua actualizare pur si simplu nu mai da niciun rateu. De fiecare data se deblocheaza din prima de parca nu ar mai avea folie.
Si nu am modificat nimic in setari. Nici macar marirea sensibilitatii ecranului nu o am activata.

#60
cristisen

cristisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 09.09.2022
Mi a venit și mie actualizarea. Parca se misca o idee mai bine.

#61
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Nu parcă... Chiar asa este. Se mișcă mai bine. 😀

#62
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Va salut, întâmpin si eu urmatoarea problema cu al meu S22 plus:

Oridecâte ori ies dintr-o zona cu semnal prost (parcare, subsoluri etc.) sau ies din zona cu semnal wifi si revin "in aer liber" telefonul ramane blocat pe H+ cu viteze de navigare considerabil afectate (buffering in orice app utilizează internetul).

Am incercat sa astept telefonul sa isi revină la vitezele standard 4g+/5g dar nu se intampla niciodata in mod automat. Sunt silit astfel fie sa acționez airplane mode on/off fie sa modific datele mobile din 2g/3g/4g/5g in 2g/3g/4g, dupa care isi revine.

Tin sa mentionez ca problema apare in 100% din cazuri si nu stiu ce as putea face sa remediez bug-ul (am facut deja factory reset dupa update-ul la Android 13).

Orice sugestie este binevenita, multumesc!

#63
cristisen

cristisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 09.09.2022
Ce ai tu se cheama un drum la service. Nu e treaba ta sa rezolvi probleme în garanție fie și ele de soft. Te duci, expui problema și ceri sa se rezolve. Nu dai peste 4000 lei pe un telefon care sa meargă când vrea poola lui.

Acum, am de vreo 2 săptămâni acest s22+ și am lângă el un p40 pro de la huawei. Chiar dacă pe specs samsungul pare mult mai bun în realitate nu are absolut nimic în plus. Ba da nimic. E același "gunoi" căruia ii merge google pay (pe p40 pro deși am pus GMS nu merge GPay).

Vin de la un s22 ultra pe care l-am pierdut. Diferența între s22 ultra și s22+ e cam de 2 ani de upgrade-uri. Nu merita sa iei asa ceva când exista s22 ultra. Cine a făcut greșeală mea sa recunoască și sa se întoarcă la s22 ultra care este un super super telefon. În opinia mea căruia ii cad mai multe telefoane în mana s22ultra e cel mai bun telefon azi din piață și bate la coor orice iPhone care au devenit niște cutii grele și fără nimic special dacă au avut cândva.

O sa fac pe naiba sa ma întorc la s22 ultra.

#64
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007
Salut.
Am avut s21+ cu exynos și am avut probleme groaznice cu semnalul. Venind de la un Huawei P10 care avea super semnal, primul menționat pierdea semnalul chiar și când eram afară. Sunetul devenea atat de redus încât infigeam speaker-ul in ureche sa aud ce vorbea interlocutorul, asta până cand revenea semnalul si totul era normal. Am fost cu el in service la Samsung(de 3 ori!), mi l-au ținut o săptămână, nimic. Au zis ca funcționează normal.

Am testat același SIM într-un s10+, 3 zone diferite și diferențele erau constante pe ambele telefoane, diferențe care erau enorme la -dBm(signal strength), s10+ având valorile ca vechiul Huawei. Practic diferența se menținea, cand eram într-o zona cu semnal ok s21+ avea mai puțin semnal și unde semnalul era la limita inferioară.. S21+ era mort.
Am concluzionat ca avea probleme cu modemul, Samsung a spus că nu sunt probleme, desi, pe forumul Samsung duduie despre problema cu semnalul slab.
Așadar, revin la întrebarea mea, sunt probleme de semnal cu s22+? Ați avut dificultăți în menținerea unui semnal bun în zone unde alt telefon se descurca bine? Intreb in special pe cei care au trecut de la Huawei(au semnalul extraordinar) dar și pe ceilalți posesori.

Mulțumesc

Edited by cristi_pitbull, 16 November 2022 - 09:27.


#65
cristisen

cristisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 09.09.2022

 cristi_pitbull, on 16 noiembrie 2022 - 09:13, said:

Ați avut dificultăți în menținerea unui semnal bun în zone unde alt telefon se descurca bine? Intreb in special pe cei care au trecut de la Huawei(au semnalul extraordinar) dar și pe ceilalți posesori.

ia-ti s22 ultra. s22+ e un telefon slabut pe langa el.
e un Huawei P40 pro mai adus in zilele noastre.

S22 Ultra cu 12GB face minuni si nu are probleme cu nici un semnal. cine a avut Huawei mereu va plange dupa semnal.

#66
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 cristisen, on 16 noiembrie 2022 - 12:15, said:

cine a avut Huawei mereu va plange dupa semnal.

Am avut multe modele Huawei, ultimele două P20 Pro și P40 Pro, iar semnalul a fost mereu foarte bun, inclusiv în zonele în care Samsung mergea la limită.

#67
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007

 cristisen, on 16 noiembrie 2022 - 12:15, said:


ia-ti s22 ultra. s22+ e un telefon slabut pe langa el.
S22 ultra e imens... Nu mă împac cu dimensiunea.

#68
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004

 cristi_pitbull, on 16 noiembrie 2022 - 09:13, said:

Salut.
Am avut s21+ cu exynos și am avut probleme groaznice cu semnalul.
Ai avut un telefon defect. Al meu S21+ cu exynox nu are probleme cu semnalul, functioneaza la fel ca un A52S cu snapdragon (testat in paralel), dar ceva mai slab decat un Motorola cu snap.

#69
cristi_pitbull

cristi_pitbull

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.11.2007

 george75m, on 16 noiembrie 2022 - 19:36, said:


Ai avut un telefon defect. Al meu S21+ cu exynox nu are probleme cu semnalul, functioneaza la fel ca un A52S cu snapdragon (testat in paralel), dar ceva mai slab decat un Motorola cu snap.

Salut, de curiozitate, cum ai testat semnalul? Ai verificat din settings-> network-> Signal Strength : xxx dBm / xx ASU? Sau ai verificat "liniuțele" de semnal?

#70
george75m

george75m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2004
Din setari, cu nivelul de semnal in dbm; am cautat zone cu semnal slab, ca sa fie relevant.
In 5G, cu semnal bun in interior, s-a descurcat foarte bine, iar la exterior am gasit locatii in care a rupt banda.

Edited by george75m, 17 November 2022 - 00:54.


#71
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006

 cristisen, on 16 noiembrie 2022 - 12:15, said:


ia-ti s22 ultra. s22+ e un telefon slabut pe langa el.
e un Huawei P40 pro mai adus in zilele noastre.

S22 Ultra cu 12GB face minuni si nu are probleme cu nici un semnal. cine a avut Huawei mereu va plange dupa semnal.

S22+ si S22 Ultra sunt identice dpdv hardware, ce treaba are cu P40?

#72
cristisen

cristisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 09.09.2022

 M@nuel, on 17 noiembrie 2022 - 20:13, said:



S22+ si S22 Ultra sunt identice dpdv hardware, ce treaba are cu P40?

Poate pe hârtie, în realitate sunt 2 telefoane complet diferite. Ecrane, camerele și look and feel sunt diferite complet. Iar ultra se misca mult mai natural.
Sunt 2 telefoane complet diferite chiar dacă împart același procesor si sunt construite pe aceeasi platforma. S22+ e un p40 pro mai nașpa cu hardware actual (din 2022 nu 2020).

Edited by cristisen, 18 November 2022 - 07:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate