Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung S22+ 5G

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#19
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 13.09.2007
SamMobile: Galaxy S21 vs. Galaxy S22 camera battle: Is the newer camera better?.
https://www.sammobil...-camera-battle/

#20
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014
Da vad ca nici unul nu spune cum  sta la capitolul baterie, la baraitul difuzoarelor??totul e perfect la S22plus??

#21
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014
Desi nu tine de acest topic, dar vad ca cel pt Samsung 22 plus e mort, va rog sa mi spuneti cum sta la baterie S22 ultra, respectiv S22 plus.
Am un S21 si doresc sa mi cumpar S22 plus...va mai rog sa mi spuneti daca  problema la difuzoare persista la ultra? sau doar S22 plus beneficiaza de barnait.MUltumesc

#22
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 15.11.2006
Nu inteleg de ce vrei sa schimbi s21 cu s22

#23
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014

View Post[i_unit], on 07 mai 2022 - 18:20, said:

Nu inteleg de ce vrei sa schimbi s21 cu s22
Cu S22 plus vreau sa l schimb...display mai mare, camere mai bune...dar cum stam cu bateria si ,,zbarnaitul difuzoarelor?????????????

#24
Retkestelefon

Retkestelefon

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.05.2021
La început bateria ținea destul de putin, dar cu rezultatele ăstea sunt mulțumit. Fără wifi, doar 4g, cu dark mode enabled.

La capitolul difuzoare este ok, merge destul de tare și clar.

Attached Files



#25
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

View PostRetkestelefon, on 10 mai 2022 - 03:07, said:

La început bateria ținea destul de putin, dar cu rezultatele ăstea sunt mulțumit. Fără wifi, doar 4g, cu dark mode enabled.

La capitolul difuzoare este ok, merge destul de tare și clar.

foarte bun Posted Image

#26
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Salutare colegi,

nu stiu cum e la voi, dar eu unul sunt foarte dezamagit de fotografiile facute cu telefonul acesta. Am vrut sa trec de la al meu S20+ 5G la S22+ 5G. Am facut pasul. Bine ca nu am renuntat la S20+.
Diferenta enorma la calitatea pozelor. In general, nu-mi place nimic la el. N-are card, ok..am ales varianta de 256 GB. Rezolutie mai mica..ok, nu ma pot plange, ca e destul de ok si asta. Dar un pas in spate fata de S20+. Treaca, mearga...

Atunci m-am asteptat ca macar la partea de foto sa fie "macar" pe acelasi nivel ca S20+. Nici pe departe. Culori slabe, fotografia arata ca moarta. fara viata.. Cateodata predomina verdele. abia la zoom se vad diferentele..in fundal. Harcea-parcea! Pe S20+ inca se pot deslusi clar contururile, obiecte in departare, cat de cat. La S22+?? Jaaale. O mazgaleala in ceata....

Din ce am citit asa la repezeala pe net, am constatat ca si altii se vaita, regereta si fac comparatii cu alte modele, chiar dinaintea lui S20+. Nu stiu ce sa zic. Dezamagit total.

La voi cum e? Oare or sa scoata ceva updateuri in viitor care sa mai remedieze cat de cat situatia? Ce parere aveti?

#27
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Ne poti urca aici si doua-trei comparative?
M ai facut curios.

#28
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014
Buna.
Mi am luat in sfarsit S22+.
N am probleme cu bateria. cu incalzirea...sunt f multumit
Va rog sa mi spuneti daca a ti patit sa vi se blocheze in timp ce: cineva va apeleaza, si doar dandu i restart poate fi folosit.Am patit o de doua ori intr o zi.
CE ar putea fi.Multumesc.

#29
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 15.11.2006

View Postchris_dvb, on 19 mai 2022 - 12:00, said:


Atunci m-am asteptat ca macar la partea de foto sa fie "macar" pe acelasi nivel ca S20+. Nici pe departe. Culori slabe, fotografia arata ca moarta. fara viata.. Cateodata predomina verdele. abia la zoom se vad diferentele..in fundal. Harcea-parcea! Pe S20+ inca se pot deslusi clar contururile, obiecte in departare, cat de cat. La S22+?? Jaaale. O mazgaleala in ceata....

Din ce am citit asa la repezeala pe net, am constatat ca si altii se vaita, regereta si fac comparatii cu alte modele, chiar dinaintea lui S20+. Nu stiu ce sa zic. Dezamagit total.

La voi cum e? Oare or sa scoata ceva updateuri in viitor care sa mai remedieze cat de cat situatia? Ce parere aveti?
Este la zi cu update-ul? Am testat in magazin si pareau praf, in schimb si-a luat un cunoscut s22 ultra, updatat la zi, ies poze foarte bune. Mai bune decat  s21+ si s21 ultra pe care le am.

#30
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View Postsilviu03, on 19 mai 2022 - 16:55, said:

Ne poti urca aici si doua-trei comparative?
M ai facut curios.


Da, sigur. Dar parca acum nu mai vad diferentele chiar ASA de tare ca ieri, alaltaieri.. Intradevar acum e innorat. Atunci era soare puternic. Am mai facut si ceva update-uri. Ciudat...
Nu ca nu m-as bucura sa n-am dreptate, doar ca m-am enervat asa de tare incat am sters toate pozele. Si acum, la astea facute adineauri nu observ diferente majore. Hmmm... naiba stie Posted Image  M-am zapacit de cap cautand greseli. Ar fi bine sa fie ok acum.


S20+    S22+

Attached File  S20+.jpg   503.71K   102 downloads   Attached File  S22+.jpg   502.66K   103 downloads





View Post[i_unit], on 19 mai 2022 - 19:18, said:


Este la zi cu update-ul? Am testat in magazin si pareau praf, in schimb si-a luat un cunoscut s22 ultra, updatat la zi, ies poze foarte bune. Mai bune decat  s21+ si s21 ultra pe care le am.


Da, am facut ceva updater-uri intre timp. O sa-l supraveghez in continuare Posted Image

#31
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Si aici ceva la lumina slaba. Se obsearva clar diferenta de "temperatura" celor doua camere, in care S22-ul pare mai "rece", mai albastrui.. pe dealta parte poate camera S20-ului face pozele prea "calde". Nu stiu.. Dar se poate observa si "zgomotul" mai puternic la S22+. Sau ma insel? Poate din cauza diferentelor de nuante sa para mai slaba imaginea? Poate da, poate nu...


S20+   Attached File  S20+ lowlight.jpg   401.36K   79 downloads


S22+       Attached File  S22+ lowlight.jpg   378.14K   79 downloads

#32
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014

 chris_dvb, on 19 mai 2022 - 21:22, said:

Si aici ceva la lumina slaba. Se obsearva clar diferenta de "temperatura" celor doua camere, in care S22-ul pare mai "rece", mai albastrui.. pe dealta parte poate camera S20-ului face pozele prea "calde". Nu stiu.. Dar se poate observa si "zgomotul" mai puternic la S22+. Sau ma insel? Poate din cauza diferentelor de nuante sa para mai slaba imaginea? Poate da, poate nu...


S20+    S20+ lowlight.jpg


S22+    S22+ lowlight.jpg
fara suparare dar tu compari s20+ cu s22+???
nu crezi ca esti cam departe de casa MAN????

#33
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

 nicpetru, on 22 mai 2022 - 12:18, said:

fara suparare dar tu compari s20+ cu s22+???
nu crezi ca esti cam departe de casa MAN????

Nu ma supar...
Compar ce am. Doar n-am comparat un S7 ....Si mie personal mi se pare ca S20+ face poze mai bune. Cu mult! Parerea mea.

Si...da, ai dreptate. Sunt departe de casa, la propriu. Posted Image

#34
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
https://altex.ro/tel...cpd/SMTS22P2BK/
Telefon SAMSUNG Galaxy S22+ 5G, 256GB, 8GB, RAM, Dual SIM, Phantom Black
4800 LEI

#35
ovidiucta

ovidiucta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.06.2013
Salut, pentru cine este interesat, pana pe 30.05.22, se poate achizitiona de la Altex, cu un discount de 15%, adica 4.079,57 lei, varianta pe negru, 256 GB si in 4 rate.

#36
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 22.08.2006
Slaba activitatea pe aici. :)
Telefonul e superb, vin dupa 7 ani de Huawei, ultimul fiind P30Pro. Imi era dor de ecranul plat, motiv pentru care am ales Plus in detrimentul Ultra.
Ce nu imi place, e bateria. Citisem ca e slăbuță dar credeam ca exagerează lumea. L-am scos dimineață de la încărcat, l-am butonat la cafea vreo 20 de minute, la ora 8:30 aveam 67% baterie. Deja l-am pus din nou la încărcat că nu mă ține până diseară.
La voi cum e?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate