Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

emigrare UK

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#217
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,542
  • Înscris: 10.05.2007
Pentru că mulți dintre noi am dus-o greu și am dat din coate sa ajungem undeva. In unele tari mai civilizate nu trebuie sa dai din coate, e suficient sa urmezi un parcurs de educație că să ai o viață suficientă.
Pasul îl faci pentru viitorul lor, nu e suficient să-ți faci o casa cu 6 camere și să strângă bani și mașini că să te asiguri că vor avea un viitor bun. Tu te-ai descurcat singur în viață și la fel trebuie sa o facă și ei, dar contează și cum ajungi acolo. Multi nu vor că să treacă prin ce au trecut ei să ajungă la destinatie.

#218
diabboliq

diabboliq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 22.01.2006

 cattavencu, on 22 ianuarie 2023 - 15:26, said:

ba, da (mai) puteti sa traiti / sa luati decizii si nelegat de plozi?
nu mai bine ii intrebati pe ei direct? si orice raspuns ar da (pueril, desigur) sa-l luati de bun?
daca tot jucati rolul asta de fragil-nestiutor-intrebator?
[...]
cum dracu sa emigrezi undeva doar...legat de invatamant???
pe voi insiva v-ati "inmormantat"? nu mai conteaza decat plozii?
voi nu mai contati deloc?
[...]
daca tot ce v-a interesat au fost copiii, de ce va mai puneti problema ca e de rahat e viata aia normala (dupa ce "magia de a fi parinte" s-a dus)?

desi foarte agresiv scris mesajul tau (doar tu stii de ce), intru`un oarecare fel, sunt deaccord cu tine.
Imi place sa cred ca pentru a'l ajuta pe copil trebuie intai sa te ajuti pe tine. Copilul are dreptul la sustinere din partea parinitilor, iar sustinerea nu tine doar de buget. Ajuta mult sa ai mediul potrivit, iti ususreaza mult viata de parinte (sau nu?) dar sa spui ca faci totul pentru copil/copii cred ca e o afirmatie mincinoasa.

Edited by diabboliq, 02 March 2023 - 00:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate