Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Best Uninstaller

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Clone

Clone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2007
Salutare, caut un program de uninstall care sa stearga toate urmele unui program instalat. Am folosit Revo si nu am fost asa multumit, daca aveti sugestii.

#2
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Sunt multe uninstallere, atat gratuite cat si cu plata dar ce anume cauti la un astfel de program? Ce nu ti-a placut la Revo?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
cel din windows , apoi dai cu CCleaner  cateodata !

#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
@Clone: Poți menționa mai multe informații despre  ce nu este în regulă cu cele clasice menționate mai sus?

@All: evitați vă rog să faceți presupuneri pe situații nemenționate de inițiator. Dacă aveți ceva dubii cam pe aceeași temă puteți deschide un subiect nou cu cazul vostru specific

#5
gmartau

gmartau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 30.04.2008
Daca ai folosit deja un program de dezinstalare, informatile legate de aplicatia dezinstalata s-au pierdut sau legaturile intre componente sunt compromise. Sunt slabe sanse ca toate resturile ce au ramas sa mai poata fi asociate cu un nume de program. Se poate incerca dezinstalarea fortata avand un nume de program.

Eu iti recomand "total uninstall", o sa te prinzi de ce. Nu e gratis, dar daca il vrei gratis, iti trimit o licenta pe pm.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Uninstallerul din Windows.
Si din cand in cand un CCleaner.

Eu ma intreb ce anume vrei defapt si care e programul la care vrei sa-ti stearga toate urmele...

#7
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,537
  • Înscris: 21.12.2006
De obicei folosesc Revo Uninstaller cu agresivitatea la maxim, apoi Clear Temporary Files din Windows și la sfârșit CCleaner. Atât Revo cât și CCleaner in varianta portabilă, să nu adauge bălării.

#8
gonzalebgd

gonzalebgd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.03.2016
incearca iobit uninstaller

#9
Clone

Clone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2007
Nu mi-a placut Revo pentru ca am gasite urme in registrii, de add/remove nu are sens sa vorbesc. CClener nu folosesc pentru ca sterge si ce nu trebuie si am avut probleme cu windows-ul.
Eram curios daca voi folositi altceva.

@gmartau am gasit un total uninstall, dar nu sunt sigur daca asta e.

Edited by Clone, 12 February 2022 - 14:48.


#10
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,537
  • Înscris: 21.12.2006
Mai citește și ce bifezi să șteargă fiecare aplicație... Că dacă selectezi toate bifele din Revo sau CC și apoi ai pretenția să funcționeze Windows perfect...
Ar fi mai potrivit să folosești funcția de Restore Point a Windows. Creezi unul înainte de instalarea aplicației pe care vrei sa o încerci. Dacă nu ești mulțumit de aplicație revii și încarci restore point de dinainte de instalarea aplicației respective. Atenție însă că la revenire se vor pierde toate aplicațiile, fișierele și modificările făcute între momentul creării și momentul revenirii la Restore Point. Așa că datele importante le salvezi pe un disc separat.

#11
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Best uninstaller-ul poti fi tu, cand dezinstalezi un program , te mai uiti in urmatoarele foldere dupa "ramasitile lui" , de exemplu Origin, te uiti dupa foldere numite Origin.

C:\Program Files (x86)
C:\Program Files
C:\ProgramData
C:\Username\Appdata

regedit: Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE

#12
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
pai și cu ce te afectează daca rămâne unu doua fișiere de câtiva kb? spatiul pe disc e destul de ieftin în prezent.

#13
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Ceea ce vrei tu nu prea exista. Niciun uninstaller nu va putea sa sterga tot; sa-l faca ca si cand n-ar fi fost niciodata instalat. Ramasitele care raman ca si fisiere si registry nu te afecteaza in niciun fel. Cum spuneai si tu ca CCleaner ti-a afectat Windows-ul la un moment dat, cam toate uninstallere au acest risc, in afara de cel al Windows-ului desigur. Pentru ca ele doar dau o cautare dupa numele programului, daca se intampla ca numele programului sa fie inclus in numele altui program - nu stiu, dau un exemplu: tu vrei sa stergi ccleaner si mai ai un soft care se cheama underccleaner, si atunci tu stergi ccleaner dar va si afectat si celalalt. Cam asta se intampola cand vrei sa stergi orice urma.

#14
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu nu recomand nici un soft de dezinstalare a programelor, cel prezent in Windows e de ajuns, si pentru cache si fisiere temporare, log-uri exista DIsk Cleanup.

CCleaner daca nu esti atent la ce bifezi , te poti astepta la surprize mai tarziu, lasati Windows-ul cum e daca doriti un OS stabil pe termen lung.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate