Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Buletin fara adresa

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Nu schimbi chiar toate actele... ca nu esti nebun Posted Image Tot romanu e haiduc pentru ca statul roman il vrea ilegalst, prin legi de kkt, ca sa fie la mana autoritatilor sa nu comenteze sa nu se revolte sau sa protesteze.

Asa functioneaza sistemul si la varf. Se pun oameni incompetenti, analfabeti, plagiatori, penali, corupti, care pot fi trasi de sfori la nevoie...

De aia fug astia de useristi ca nu pot fi controlati!

Edited by GlCA_Contras, 01 February 2022 - 10:16.


#92
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Actele in care ai trecute seria si nr de CI.
Daca ai nevoie de ele oricum va trebui sa ti le actualizezi.

#93
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Acuma aproape 20 de ani mi-am pierdut portofelul cu toti banii (era zi de salariu :lol: ) si buletinul si nu m-am obosit sa-mi fac altul. Aveam o copie de buletin si pasaportul si cu alea am reusit niste chestii fenomenale, printre care sa ridic bani de la posta si mai ales sa fac un credit de nevoi personale. Pe vremea aia nici vorba sa faci ceva fara buletin, a fost o combinatie de social engineering cu noroc chior, de exemplu la banca dupa ce o dat actele la sefa, aia o zis ca unde ii buletinu si tipa la care am dat actele o zis ca l-o vazut ea :lol:

Anyway, dupa vreo 3-4 ani o suna politia pe maica-mea in Hunedoara, ca io ce fac, nu ma duc sa-mi ridic buletinul ca e la ei de nu stiu cind (eu il pierdusem in Timisoara, dar sigur ca nu m-a anuntat nimeni ca e la ei). M-am dus la politie si ma asteptam sa iau vreo amenda, dar numai s-o uitat aia la mine crucis si l-o scos dintr-un sertar. Era plin de praf si imi imaginam sertarul ala plin de pinze de paianjen si tarantule.

Dpmdv ar trebui sa te poti identifica cu orice are o poza. Si apropo de poza, cind m-am mutat ultima data cu jobul mi-a trebuit cazier si m-am dus sa-l scot si aia de la ghiseu se uita asa la mine si atunci m-am uitat si io la ea si iar s-o uitat la mine si io si mai mult m-am holbat la ea, dupa-aia o chemat-o pe aia de linga ea si s-o holbat amandoua la mine, io inapoi la ele. Credeam ca e un fel de ritual de imperechere, dar de fapt nu prea mai semanam cu poza...

#94
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View PostAlexEn, on 01 februarie 2022 - 10:08, said:

Actele in care ai trecute seria si nr de CI.
Daca ai nevoie de ele oricum va trebui sa ti le actualizezi.

In cazul asta ar trebui sa-ti schimbi toate actele de proprietate Posted Image

#95
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View PostLowrider, on 31 ianuarie 2022 - 19:44, said:

Fii antena: discutia este despre identificare pe teritoriul Romaniei, ca de aia ai dat tu singur exemplul cu ING. Il intreb unde a avut probleme si revin.
In 2014 cand a facut succesiunea. De la trecerea apartamentului pe numele lui, pana la trecerea masinii pe numele lui. Culmea, trecerea contractului de internet si tv de pe numele parintelui decedat pe numele lui a decurs fara nicio problema.

#96
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Adresa aia e o prostie... e buna pentru hoti, atat.

#97
turbojet

turbojet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.10.2010

View Postcristel81, on 28 ianuarie 2022 - 04:12, said:

Se mai aude ceva de initiativa USR de a permite eliberarea de buletin fara adresa ?

As vrea sa merg la munca in afara, buletinul imi e expirat si nu ma ia nimeni in spatiu (ca nu permite legea Posted Image ).

Nu intru in detalii dar din perspectiva statului roman sunt fara domiciliu (homeless).

View Postandreic, on 28 ianuarie 2022 - 07:28, said:

Nu mai se face, e mai bine cu.

Chiar anul ăsta am văzut la cineva carte de identitate provizorie, scrisă pe hîrtie și cu poză lipită, valabilă un an, pe care scria textual „fără locuință”.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate