Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Dottore Ciuca.. un nou plagiat

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
623 replies to this topic

#379
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,291
  • Înscris: 02.09.2014
"Reacția Guvernului la o zi după ce jurnalista Emilia Șercan a acuzat autoritățile că ar fi orchestrat o acțiune de kompromat la adresa sa: Ciucă cere o investigație. Guvernul susține total libertatea presei și premierul Ciucă solicită autorităților competente ca orice formă de intimidare a jurnaliștilor sa fie investigată, iar vinovații trași la răspundere, a declarat marți purtătorul de cuvânt al Guvernului, Dan Cărbunaru." https://www.hotnews....nvestigatie.htm

#380
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,311
  • Înscris: 05.08.2015

View PostCostel2014, on 05 aprilie 2022 - 10:10, said:

Ciucă cere o investigație. Guvernul susține total libertatea presei și premierul Ciucă solicită autorităților competente ca orice formă de intimidare a jurnaliștilor sa fie investigată, iar vinovații trași la răspundere

Ciuca are sfatuitori buni chiar daca el nu e vreo lumina

#381
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postvanitty, on 05 aprilie 2022 - 07:53, said:

... colegul vrea sa sugereze in mod putinist ca vezi doamne rahatul facut de ciuca nu pute asa de tare, pentru ca.. adica aruncarea vinei pe victima, in cel mai putlerist mod cu putinta
Ai o obsesie cu volodea, du-te și vizitează-l!
Colegul gândește mai obiectiv decât fan-clubul preocupat exclusiv să strige: "trăiască partidul!", colegul are prostul obicei să nu ia de bună propaganda predigerată și să întrebe "cui prodest"!
Altfel, știm pe unii care se închinau la Sfântul Petrov, nu doar fără să-și pună întrebări, chiar atacându-i virulent pe cei care nu vedeau lumina portocalie...

View PostCostel2014, on 05 aprilie 2022 - 10:10, said:

... Emilia Șercan a acuzat autoritățile că ar fi orchestrat o acțiune de kompromat
Btw, interesantă alegerea termenului, de ce nu pur și simplu românescul "compromitere"?
Că tot e colegul obsedat de putinisme, cam bizară alegerea unui termen rusesc fix acum.

Edited by garett, 05 April 2022 - 11:24.


#382
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,311
  • Înscris: 05.08.2015

View Postgarett, on 05 aprilie 2022 - 11:24, said:

Colegul gândește mai obiectiv ...

Bossy, pune-ti gandurile in ordine

Eo am credinta ca madame Sercan n-ar fi aruncat povestea despre plagiatul lui Ciuca dupa izbucnirea razboiului

Sa te intrebi "de ce acum?" nu prea face cinste gandirii critice galatene

Ca vanitty e o moara stricata [si mai sunt vreo doi-trei] care macina rumegus rezultat din actiivitatea de frecare a parului userist, e alta poveste

Edited by Mount_Yerrmom, 05 April 2022 - 12:13.


#383
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,291
  • Înscris: 02.09.2014

View Postgarett, on 05 aprilie 2022 - 11:24, said:

Ai o obsesie cu volodea, du-te și vizitează-l!
Colegul gândește mai obiectiv decât fan-clubul preocupat exclusiv să strige: "trăiască partidul!", colegul are prostul obicei să nu ia de bună propaganda predigerată și să întrebe "cui prodest"!
Altfel, știm pe unii care se închinau la Sfântul Petrov, nu doar fără să-și pună întrebări, chiar atacându-i virulent pe cei care nu vedeau lumina portocalie...


Btw, interesantă alegerea termenului, de ce nu pur și simplu românescul "compromitere"?
Că tot e colegul obsedat de putinisme, cam bizară alegerea unui termen rusesc fix acum.
Pentru ca e denumirea oficiala a unei tehnici folosite de rusi si "ai nostri" au procedat acum la fel ca rusii. Imi dau si eu cu parerea, atata tot.

#384
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostMount_Yerrmom, on 05 aprilie 2022 - 12:11, said:

Bossy, pune-ti gandurile in ordine

Eo am credinta ca madame Sercan n-ar fi aruncat povestea despre plagiatul lui Ciuca dupa izbucnirea razboiului

Sa te intrebi "de ce acum?" nu prea face cinste gandirii critice galatene
Bo$$, tocmai pentru că gândirea mea critică gălățeană e cât se poate de în ordine nu înghit "coincidențele" întâmplătoare.
De exemplu n-am văzut-o pe stimabila jurnalistă expertă în diplome agitându-se să ceară clarificarea poveștii cu diploma Veveve-ului. Chestie care, btw, a rămas ușor ca-n gară, da' trecem peste.
Dacă o dădea sau nu pe goarnă după începerea războiului, putem doar specula, la fel cum putem specula în legătură cu motivele madamei.
Omul a fost șeful statului major, nu chiar adunat de pe drumuri și nu știa nimeni nimic de el, abia când a devenit PM a devenit brusc de interes pentru jurnalistă...
Seriously, though?

Apropo: a avut careva dubii că popeye nu dădea cu subsemnatul la mănăstirea Secu din postura de comandant de navă? Și cu toate astea nu s-a agitat nimeni timp de două decenii de când se foiește prin viața politică.

View PostCostel2014, on 05 aprilie 2022 - 12:13, said:

... "ai nostri" au procedat acum la fel ca rusii.
Dunno, în afară de afirmațiile cucoanei nu avem altă sursă legată de "kompromatere".

Edited by garett, 05 April 2022 - 13:03.


#385
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,903
  • Înscris: 21.04.2011

View Postgarett, on 05 aprilie 2022 - 12:54, said:



Omul a fost șeful statului major, nu chiar adunat de pe drumuri și nu știa nimeni nimic de el, abia când a devenit PM a devenit brusc de interes pentru jurnalistă...
Seriously, though?
Am mai avut discuția asta.
Când a devenit interesata de el și când a devenit el PM? Ai făcut o afirmație, deci presupun ca știi datele respective.

#386
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Habar n-am ce are cucoana în cap/agendă.
Eventual poți s-o întrebi direct, presupunând că e activă în mediul social.
Să fim bine înțeleși, n-am absolut nici un dubiu în legătură cu "doctoratele" TUTUROR membrilor "clasei politice"!
Așa cum știu destule despre doctoratele din mediul academic.
Dpmdv ar trebui făcută o curățenie GENERALĂ și în politică și în universități.
Dar aș fi fost mai dispus să-i cred bunele intenții dacă lua la puricat și licența Dacienului, de pildă...

#387
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,903
  • Înscris: 21.04.2011
"abia când a devenit PM a devenit brusc de interes pentru jurnalistă..."
Ai făcut afirmația asta. Cu ce o sustii?

#388
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Cu calendarul...

#389
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,464
  • Înscris: 20.02.2008

View Postcatalina1, on 05 aprilie 2022 - 13:13, said:

"abia când a devenit PM a devenit brusc de interes pentru jurnalistă..."
Ai făcut afirmația asta. Cu ce o sustii?

Cu nimic. Incearca sa o denigreze doar. Baga susta ca ea s-a luat de el doar cand "a trebuit"".

View Postgarett, on 05 aprilie 2022 - 13:23, said:

Cu calendarul...

ce iti apare in calendar? Ia pune datele.

#390
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sercan:
Accesul la teză l-am primit în decembrie 2021, după trei solicitări scrise făcute de PressOne către Biblioteca Națională începând cu luna mai 2021.

Oct 21, 2021 —  Iohannis: Am decis să îl desemnez drept candidat pentru funcția de prim ministru pe domnul Nicolae Ciucă.

#391
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
https://pressone.ro/...eze-de-doctorat
18.01.2022
Apropo, a pus până la urmă și dovezile concrete?
Că în articolul respectiv ne cerea s-o credem pe cuvânt.

View Postpasilla, on 05 aprilie 2022 - 13:45, said:

luna mai 2021
2020, de fapt, dar FĂRĂ a pune vreo dovadă că a cerut accesul la teză atunci, deși menționează în articol că a cerut ÎN SCRIS, deci era simplu.

Edited by garett, 05 April 2022 - 13:48.


#392
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Oricum nu are nici o importanta.
E de inteles ca nu poti verifica tezele tuturor doctorilor de carton si ca intereseaza numai anafabetii care ajung in primele pozitii din stat.

Eu nu am auzit de Ciuca pana cand nu a intrat in politica.

Edited by pasilla, 05 April 2022 - 13:54.


#393
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,903
  • Înscris: 21.04.2011

View Postgarett, on 05 aprilie 2022 - 13:23, said:

Cu calendarul...
Ok, care sunt datele? Nu de alta, dar am mai avut discuția asta și ti-am arătat (cu calendarul) ca e fals.

#394
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postpasilla, on 05 aprilie 2022 - 13:53, said:

Eu nu am auzit de Ciuca pana cand nu a intrat in politica.
Știam de el când au vrut să-l mazilească de la SMG, dar având în vedere că avem mai mulți generali decât tancuri, nu era nimic relevant.
Apropo, afaik în perioada în care și-a "făcut" doctoratul chiar erau regulile mai laxe. Pe principiul "cărțile se scriu din cărți", atât de drag multora din mediul academic...

#395
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,291
  • Înscris: 02.09.2014
Solidaritate cu jurnalista Emilia Șercan. Sute de oameni implicați în viața publică si culturală semnează un apel public https://www.contribu...-emilia-sercan/

#396
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Pariem că și madam intră în politică? :D
Cu atâta solidaritate ar fi chiar păcat să nu o facă!

Hai, pe bune:
"Cosmin Gabriel Blasciuc, student, anul I, Facultatea de Filosofie, Universitatea Babeș Bolyai, Cluj
Oleg Chiseliov, elev în clasa a 11-a, LT „Pro Succes”, Chișinău."
Asta-i pe principiul petițiilor online! :D

Edited by garett, 05 April 2022 - 14:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate