Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Liziera de lac (Frumusani)

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 lyanna, on 14 ianuarie 2022 - 22:56, said:


Plusuri:
Piscina, Promenada. Sper sa le faca si sa nu le abandoneze dupa ce vand toate casele.


Eu zic sa mai cugetam. Piscina din aia gonflabila sii poate pune oricine in curte, deci nu vad ca pre vreun mare plus.
Marele minus atat in curte cat si pe promenada sau pe strazi sunt insectele, in special tantarii ....  Daca rezisti la treaba asta si nu te deranjeaza sa te dai cu spray non-stop, e alegerea ta.

Un amic care locuieste la casa langa ploiesti, a folosit atatea chestii de dat pe piele incat acum a devenit alergic.

#20
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021
Liziera de lac - Frumusani
VS
Colina lac - Saftica / DN1
----
Ambele au lac in apropiere si in denumire, ambele au suprafete aproximativ egale si merg pe conceptul asta de bloc pe orizontala cum zic haterii. Diferenta e ca la unii esti la dracu in SE, la altii nu esti chiar la dracu, dar in Nord. Culmea e ca ai din nord unde terenu e mai scump dau mai multa curte decat ai din Sud unde-i pustiu in jur. Preturile sunt cam la fel, concluzia o trage fiecare, pentru unii o fi mai bine intr-o parte, pentru altii o fi mai bine in alta.

Am fost personal la ambele locatii si ca amplasament sunt deosebite, dar in final nu prea se justifica preturile... cu atat mai mult la unii decat la altii.

#21
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021
Macar au gaze in locatia aia?

#22
frigider9000

frigider9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.12.2013
Salut, are cineva idee daca fiind langa lac nu poate fi o problema cu țânțarii vara?

Mie mi plac casele și doar mă gândesc la ansamblul asta.

View PostCARNATUL, on 17 ianuarie 2022 - 17:25, said:

Macar au gaze in locatia aia?

Aștept cu interes răspuns, șanse mari să nu?

#23
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Crezi ca se incalzesc cu lemne?

#24
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Sau stuf de pe lac.    Macar sa ai un avantaj ca stai langa lac. Daca esti vanator, mai lovesti si cate o rata, cate o gasca . e fain.

#25
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Cretine casele alea insiruite cu acoperisurile lipite in V sa se stranga acolo zapada.

#26
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021
Este cineva care a purtat o discutie (avansata) cu ei ?

Dincolo de neajunsurile vizibile din avion, semnalate anterior si de altii, mai e aspectul "facilitatilor" din complex. Care implica costuri de functionare / administrare si care in final o sa fie platite de locatari.
- Cu alte cuvinte, dincolo de "halat", cat zic ca e abonamentul lunar pentru viitorii locatari?
- Asociatia / Administrarea urmeaza a ramane in sarcina dezvoltatorului sau se constituie Asociatie de proprietari samd? Eu tind sa cred ca fiind mana-n mana cu Fashion House-ul o sa ramana la ei si atuuunci... mda.

Sunt curios cum arata "profilul locatarului Liziera de lac", in viziunea lor dar si in realitate.

#27
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Sunt curios cum arata "profilul locatarului Liziera de lac", in viziunea lor dar si in realitate." Chiar vrei sa stii? Posted Image Si eu mi-am luat la un "Rezidenz" d'asta cu pretentii si ce sa vezi... tot gunoi la ușă si manea.

#28
Ne0master

Ne0master

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.08.2021
Macar esti in Ilfov, nu Calarasi sau Giurgiu, ce-o fi acolo (hate not intended) ...nu?

Joke asside, e atat de departe in directia gresita incat... incat... da, chiar sunt curios sa aflu profilul locatarului, cine e dispus sa faca credit pe 15+ ani pt o casa acolo si montly HOA, naveta, etc... si DE CE?!

#29
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Din cate imi aduc aminte, taxa de mentenanta este de 80 de euro pe luna.

#30
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
Salut.

Am fost si o la o vizionare intr-un weekend in Ianuarie acolo . Cam departe de "societate" . 10 ani totusi e cam mult sa dureze proiectul . Intreadevar proiectul suna bine , dar e prea departe de Bucuresti/sau altceva. Casa (ca doar una e gata) o puteti vedea si pe youtube . E cam mica sincer, si curtea pare micuta. De intimitate nici nu prea am ce sa zic. Poate sunt eu prea "fitos" dar na... Chestia e ca nu mai erau multe disponibile (majoritate erau vandute) si urmeaza sa se exinda catre padurea (aia care e in zona, am uitat cum se cheama) Anyway, e departe .

#31
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Care e avantajul fata de satele din jur? Ca n-ai magazin?
Asta cu sold out e ultima fenta peste tot.

#32
frigider9000

frigider9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 09.12.2013
ceva noutati?
de la vreun proprietar?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate