Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Drivere microfon

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
Am acest microfon(Condenser BM800).exista ceva drivere pentru el?Sau ceva programe care sa ma ajute sa se auda mai bine,deoarece intampin probleme cu sunetul in ultimul timp.

#2
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Posted Image
Nu exista drivere pentru microfon, exista drivere pentru chestia in care conectezi acel microfon (interfata audio (placa de sunet)).
Poate explici si acele probleme?

Edited by Znevna, 12 January 2022 - 11:25.


#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Aiciscrie ca nu e nevoie

Edited by orlandobarbulescu, 12 January 2022 - 12:32.


#4
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020
problema exacta ar fi sonorul microfonului,se aude un bazait de la el,si in general sunetul nu este asa de ok,as vrea sa se auda mai bine.Nu exista ceva program pentru asta?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Driver poate doar la ce e in pachet:
1 X USB sound card

Alea gasesti la producator pe site. Daca nu are - ce pune windows-ul.

Dar daca ma uit la pret si la comentariile de pe emag...

Ai pretentii prea mari.

#6
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Microfonul nu-i chiar rau, am o clona din aia luata de pe Aliexpress, dar il foloseam impreuna cu Behringer MIC100 inainte de placa de sunet, pentru preamplificare si phantom power.
Acel "bazait" poate fi de la cablul dintre microfon si misterioasa placa de sunet de care inca nu ne-ai spus.
Oricum, alimentat doar cu vreo 5V e cam praf.
Daca vrei ceva mai de calitate si cu mai putine posibile probleme trebuia sa iei ceva cu iesire direct USB (convertorul analog - digital sa fie cat mai aproape de microfon) asa elimini multe zgomote si probleme de cabluri, dar, costa ceva lei.

#7
Gamexperto_offi

Gamexperto_offi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.10.2020

 Znevna, on 12 ianuarie 2022 - 12:51, said:

Microfonul nu-i chiar rau, am o clona din aia luata de pe Aliexpress, dar il foloseam impreuna cu Behringer MIC100 inainte de placa de sunet, pentru preamplificare si phantom power.
Acel "bazait" poate fi de la cablul dintre microfon si misterioasa placa de sunet de care inca nu ne-ai spus.
Oricum, alimentat doar cu vreo 5V e cam praf.
Daca vrei ceva mai de calitate si cu mai putine posibile probleme trebuia sa iei ceva cu iesire direct USB (convertorul analog - digital sa fie cat mai aproape de microfon) asa elimini multe zgomote si probleme de cabluri, dar, costa ceva lei.

tot ce folosesc inafara de cablu,este acel adaptor,deoarece stiu ca este recomandat

Intr-adevar,am vazut ceva ca se pot folosi amplificatoare sau mixere etc,recomandati ceva la un pret nu prea mare?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate