Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Recomandare proteine pentru sala

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Crezi ca a fost un prost de a ajuns peste tot unde si-a propus? Inclusiv guvernator?

Si oricum el nu s-a antrenat dupa ureche. A avut cine sa-l invete. Vezi enciclopedia lui formata din 3 carti. Si ti-as spune ca de pe vremea lui pana azi nu prea a mai evoluat culturismul. Eu am studiat si metodele vechi, folosite de Arnold, dar si astea noi bazate pe stiinta si studiile actuale, nu e mare lucru.

Cand esti entuziasmat progresezi, dar nu de la entuziasm cresti ci de la informare, analiza si sinteza informatiilor plus pus in practica. Daca te informai si tu cel putin ca mine ( am zeci de carti citite, nu doar culturism ci si anatomie, fiziologie, biochimie, plus rascolit nopti intregi dupa studii, recomandari de la altii cu experienta etc) si aplicai bineinteles ca obtineai rezultate pe masura, mai proaste sau mai bune decat mine in dependenta de geneticul tau. Nici eu nu-s foarte exemplar, am avut multe pauze, am avut ani in care ma antrenam doar acasa cu doua gantere si greutatea corpului, am avut perioade cand lucram din greu in constructii. Cand avansam,  cand mai dadeam inapoi dar in general am stiut cum sa fac fata si sa progresez, chiar si in conditiile astea.

Edited by vinciun, 25 January 2022 - 17:55.


#74
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Eu oricum sunt dezamagit din cauza geneticului meu.
Aici ma refer la oasele mele. Pentru ca eu daca pun muschi pe mine arat tot nasol, arat ca si tipii aia inalti si slabi dar care au muschi pe ei.
Mi-ar fi placut sa fiu mai tzapanuc din oase, sa nu trebuiasca sa depun atat de mult efort si sa mananc fortat ca sa pun kilograme pe mine si sa umplu hainele
In ciuda oricatior de muschi as pune pe mine,  incheieturile tot la fel de slabe raman

#75
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Groaznic. Si parca vad ca nici macar cateva milioane de euro nu ai mostenit de la ai tai. Doar carti proaste ai tras la loteria vietii. Nici nu stiu de ce te mai chinui.

#76
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Ma uitam ostentativ in vestiar la un pusti, nu cred ca avea mai mult de 14, avea incheieturile mai groase ca ale mele. Si era si slabanog ca naiba.
Mereu cand sunt la sala toti is mult mai cu potential genetic ca si mine.

#77
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
[ https://media0.giphy.com/media/KZSUN7FKBZrm2WHDdX/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View PostBob493, on 25 ianuarie 2022 - 18:38, said:

Groaznic. Si parca vad ca nici macar cateva milioane de euro nu ai mostenit de la ai tai. Doar carti proaste ai tras la loteria vietii. Nici nu stiu de ce te mai chinui.
omu cred ca are ceva depresie, acum fara caterinca, asa mi se pare, dar nici nu vrea ajutor, daca ii recomanzi sa gandeasca pozitiv va zice ca n-are rost :)))

View Postvinciun, on 25 ianuarie 2022 - 17:53, said:

Crezi ca a fost un prost de a ajuns peste tot unde si-a propus? Inclusiv guvernator?

Si oricum el nu s-a antrenat dupa ureche. A avut cine sa-l invete. Vezi enciclopedia lui formata din 3 carti. Si ti-as spune ca de pe vremea lui pana azi nu prea a mai evoluat culturismul. Eu am studiat si metodele vechi, folosite de Arnold, dar si astea noi bazate pe stiinta si studiile actuale, nu e mare lucru.

Cand esti entuziasmat progresezi, dar nu de la entuziasm cresti ci de la informare, analiza si sinteza informatiilor plus pus in practica. Daca te informai si tu cel putin ca mine ( am zeci de carti citite, nu doar culturism ci si anatomie, fiziologie, biochimie, plus rascolit nopti intregi dupa studii, recomandari de la altii cu experienta etc) si aplicai bineinteles ca obtineai rezultate pe masura, mai proaste sau mai bune decat mine in dependenta de geneticul tau. Nici eu nu-s foarte exemplar, am avut multe pauze, am avut ani in care ma antrenam doar acasa cu doua gantere si greutatea corpului, am avut perioade cand lucram din greu in constructii. Cand avansam,  cand mai dadeam inapoi dar in general am stiut cum sa fac fata si sa progresez, chiar si in conditiile astea.
si eu am multi ani de sala on spate si am avut progrese mari, am incercat n tipuri de antrenamente, acum evident sunt in regres, dar asta nu inseamna ca sunt habarnist asa cum mentionezi tu.
Raman la parerea mea, este un antrenament ok pt incepatori. Tine minte sunt n tipuri de antrenamente, nu inseamna ca unele sunt corecte si altele gresite, poate pentru corpul tau da, dar nu pt toata lumea.

View PostBob493, on 25 ianuarie 2022 - 18:45, said:

[ https://media0.giphy.com/media/KZSUN7FKBZrm2WHDdX/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
=)))

#79
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021

View PostRangerBoy, on 25 ianuarie 2022 - 18:54, said:

si eu am multi ani de sala on spate si am avut progrese mari, am incercat n tipuri de antrenamente,
pe langa experienta ai si cunostinte teoretice ?
vinciun spune ca le are pe amadoua: si practica, si teorie

#80
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015

View PostRangerBoy, on 25 ianuarie 2022 - 18:54, said:

Tine minte sunt n tipuri de antrenamente, nu inseamna ca unele sunt corecte si altele gresite, poate pentru corpul tau da, dar nu pt toata lumea.


Un program bun tine cont de o multime de factori. Si da, pot fi mai multe tipuri de programe bune. Dar ala propus de tine e foarte dezechilibrat. Daca nu poti intelege asta nu am ce comenta.

#81
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
La urma urmei orice e mai  bine decat de loc. Daca initiatorul avea dorinta se apuca de treaba si obtinea ceva chiar si cu programul ala, e adevarat si asta, zic sa nu mai fiu chiar Gica contra. Dupa aia mai ajusta si el pe parcurs. Dar dupa cum se vede doar scuze din partea lui.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate