Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Respectul si demnitatea Politiei Romane

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
840 replies to this topic

#667
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,821
  • Înscris: 21.03.2020
Vali, macar daca recunosti ca esti politist am avea ce discuta cu tine... Altfel ne pierdem timpul cu platitudinile tale.

#668
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

View PostCostel2014, on 13 ianuarie 2023 - 09:08, said:

Da, era Vela. In rest esti agersiv si necivilizat in exprimare. Scoala de la Campina chiar se face 6 luni iar declaratiile ministrului Marcel Vela se gasesc pe internet.


Ia uite aici cand o impinge cu piciorul: https://www.antena3....sti-625844.html

Ce zici, e inventie, deepfake, pixelul albastru? Voi nu intelegeti ca prin atitudinea asta agresiva si prin negarea realitatii nu faceti decat sa starniti si mai mult antipatia sau chiar ura populatiei impotriva politiei?
Am spus, imi doresc o politie civilizata, competenta, cinstita si in Romania, nu am nimic impotriva politistilor in mod special. E o profesie foarte importanta in cadrul unei societati. Dar este obligatoriu ca cei care o exercita sa accepte criticile atunci cand gresesc, sa isi asume responsabilitatea pentru erorile lor, ca orice om normal.
Ai dreptate, chiar stii despre ce vorbesti si ai tot dreptul sa fii aici sa-ti dai cu parerea. La o simpla cautare pe siteul scolii : http://www.scoalapolitie.ro/absolvire , gasim niste linkuri mai vechi de cand era chiar "Velea" al tau Ministru si observam : "CLASAMENTUL PROMOȚIEI DE ELEVI FEBRUARIE-DECEMBRIE 2020," de unde rezulta ca tu chiar esti in tema cu ceea ce balmasesti pe aici si din Februarie pana in Decembrie sunt 6 luni.
Observam ca esti cititor de LIBERTATEA...deci e de inteles nivelul...
In rest, sper sa te tii de cuvant ce ai scris o postare mai jos si sa-ti vezi de drum sa comentezi unde ai habar. Ca mai intra lume pe aici si te citeste si nu au de unde sa stie ca tu nu stii despre ce scrii si nu are nicio legatura cu realitatea, doar te afli in treaba.


View PostGlCA_Contras, on 13 ianuarie 2023 - 10:15, said:

La mine au venit ca am oprit masina in gangul curtii comune unde lucrez (stateam putin si nu avea rost sa intru sa parchez) si chiar imi lasasem numarul. Cica s-au sesizat din oficiu, nu i-au chemat vecinii  Posted Image Cand au interese si plan de amenzi sunt cei mai vrednici!

Cum sa nu-i iubesti cand sunt asa de vigilenti? Posted Image
Ti-or fi luat seama ca nu lasi o zi din viata fara sa postezi ceva despre ei si acum sunt calare pe tine. La sedinta s-o fi discutat clar, asta e interesul nr.1 si planul de 1 amenda pe zi trebuie data lu asta. Nu mai face nimeni treaba Politiei ci urmareste toata lumea sa faca treaba localilor ca sa dea amenzi de parcare.
La mai mare, ce sa zicem Posted Image)

Edited by Mihaitza07, 13 January 2023 - 12:15.


#669
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006
Asta e o noutate absoluta, la ridicarea autospecialei fac referire.

Iar asta e obisnuinta:

Quote

Un șofer le-a atras atenția polițiștilor că au parcat neregulamentar. I-a claxonat și le-a reproșat modul în care au lăsat mașina. Polițiștii l-au urmărit. Dialogul care a urmat este incredibil.

sursa: https://www.promotor...mentar-18880148

Attached Files


Edited by un_el, 13 January 2023 - 12:35.


#670
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Ce cap au unii de se mira pe un forum când vad o mașină de politie pe o platforma auto...Doamne ferește..
Mai stau sa caute știri și de acum 2 ani și poze și mai vechi cu autospeciale casate de ani de zile

Legat de justițiarul ăla din Pitești, frustrarea și prostia se plătește. Și ma bucur enorm ca a simțit pe pielea lui.  
Păcat ca nu i-a mai dat 725 lei pentru folosirea abuziva a claxonului și încă 1000 lei la 61 pt tulburarea liniștii publice. Trebuia sa îl ia la puricat și de becuri și tot și poate rămânea și fără talon și cu încă 1160 lei de plata. Ca sa îl scarpine bine dacă-l mănâncă frustrarea. La ce limbaj și ton avea, era pasibil și de avc la câtă ură avea în el săracul..

Edited by Mihaitza07, 13 January 2023 - 13:48.


#671
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006

View PostMihaitza07, on 13 ianuarie 2023 - 13:47, said:

Ce cap au unii de se mira pe un forum când vad o mașină de politie pe o platforma auto...Doamne ferește..
Mai stau sa caute știri și de acum 2 ani și poze și mai vechi cu autospeciale casate de ani de zile

Legat de justițiarul ăla din Pitești, frustrarea și prostia se plătește. Și ma bucur enorm ca a simțit pe pielea lui.  
Păcat ca nu i-a mai dat 725 lei pentru folosirea abuziva a claxonului și încă 1000 lei la 61 pt tulburarea liniștii publice. Trebuia sa îl ia la puricat și de becuri și tot și poate rămânea și fără talon și cu încă 1160 lei de plata. Ca sa îl scarpine bine dacă-l mănâncă frustrarea. La ce limbaj și ton avea, era pasibil și de avc la câtă ură avea în el săracul..

Ce cap au unii si cum nu-l folosesc, e pus acolo doar de forma. Daca e casata sau nu ce importanta are? Stii ce se spune in Constitutia Romaniei? Uite asta:

Quote

ARTICOLUL 16
   (1) Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii şi fără discriminări.

(2) Nimeni nu este mai presus de lege



Sa ma obosesc sa-ti spun ca oricine, indiferent de haina pe care o poarta, functia pe care o detine, este un cetatean al Romaniei inainte de toate? Intelegi chestia asta? Nu facem referire la cetatenii straini, iti explic ca la gradinita sa intelegi despre ce este vorba. Cu toate astea cetatenii straini sunt obligati sa respecte legile Romaniei cat se afla pe teritoriul patriei noastre dragi. Sper sa nu fie prea multa informatie pentru tine si s-o intelegi.

Daca justitiarul ala ii lua portiera si respectivul politist pe capota cum era? Mai zicem ca masina era parcata jumatate pe trotuar, nu cred sa fi avut mai mult de 10 metri fata de trecerea de pietoni. Ia vezi ce spune legea atotcunoscatorule:

Quote

e) în locul unde este instalat indicatorul "Trecere pentru pietoni" sau pe marcajele de traversare pentru pietoni ori la mai puţin de 25 m înainte şi după acestea;

, hai sa-ti dau si sursa: https://lege5.ro/Gra...p=gizdqnbsgu2ta

Erau cumva semnalele acustice si luminoase in functiune? Eu n-am vazut asa ceva. Iti mai zic cand se foloseste claxonul si in ce conditii sau te las pe tine sa cauti? Stii ce inseamna tulburarea linistii publice? Din nou esti complet pe dinafara. Este vorba de tulburarea linistii si ordinii publice, ia de cauta asta. Ce liniste a tulburat, ia zi-mi si mie! Habar n-ai ce inseamna Constitutie si la ce foloseste, legile pentru tine sunt un mister total si baza in care se dau ele. Stii care-i baza lor, a legilor?

Edited by un_el, 13 January 2023 - 14:25.


#672
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,821
  • Înscris: 21.03.2020
Adica cetatenii suverani cu girofar s-au simtit lezati in orgoliul lor urias ca populimea le cere sa respecte si ei legea?!

Aia e o oprire abuziva din razbunare, ar trebui sa le faca plangere penala pentru abuz. Nu mai exista control de rutina din 2007 de cand am armonizat legislatia la UE.

Edited by GlCA_Contras, 13 January 2023 - 14:26.


#673
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006

View PostGlCA_Contras, on 13 ianuarie 2023 - 14:19, said:

Adica cetatenii suverani cu girofar s-au simtit lezati in orgoliul lor urias ca populimea le cere sa respecte si ei legea?!

Cam da, e arhicunoscuta aia cu: buletinul! Posted Image De unde vii si unde te duci? Ce ai in sacosa, rucsac, buzunare samd.

Edited by un_el, 13 January 2023 - 14:28.


#674
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,685
  • Înscris: 23.10.2006
https://www.promotor...mentar-18880148
Din filmare se vede de la o posta ca ,,organele" sau simtit lezate in orgoliu si l-au ars legal pe ,,fraier". Din pacate asta este Romania si astfel de oameni are. Vb. aia, asta este materialul cu asta lucram. Astfel de oameni gasesti peste tot, si la privat si la stat.
Ce ma intriga este ca politia a asteptat cateva ore bune sa intre in casa aluia care a tras vre-o 30 cartuse de la balcon. Nu a mai fost asa prompta ca in cazul de mai sus.
https://click.ro/act...de-2232215.html

Edited by baribalu, 13 January 2023 - 15:20.


#675
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View Postun_el, on 13 ianuarie 2023 - 12:30, said:

Asta e o noutate absoluta, la ridicarea autospecialei fac referire.
Iar asta e obisnuinta:
sursa: https://www.promotor...mentar-18880148
Ei, uite ca am citit stirea de pe site-ul Promotor si tocmai imi spuneam ca politistii aia s-au comportat ca niste idioti.

Noroc ca exista filmul, care nu bate deloc cu articolul de pana la film.

Individul ala, "justitiarul", avea suficient loc si timp sa evite portiera politistului, insa el a ales sa claxoneze ca un marlan. Politistii ar fi trebuit sa fie amendat pentru folosirea abuziva a claxonului.
Dpdv legal, politistii au voie sa incalce legea atunci cand sunt in exercitarea functiei.
Este stupid sa pretinzi politiei sa gaseasca un loc de parcare atunci cand il chemi la o interventie, cand monteaza un radar, cand monitorizeaza o intersectiei, etc. Ar fi preferabil s-o faca? Da, ar fi, insa legea le permite sa calce stramb in acele situatii. Sau sa urmaresti ca prostul o masina de politie pe motiv ca a calcat linia continua, cum am vazut intr-un ziar, denota...

Daca vreti sa fiti justitiari destepti, urmariti un politist cand incalca legea de genul asta cu masina personala, nu cu masina de politie cand executa o misiune sau interventie, sau cum s-o numi.  

View PostGlCA_Contras, on 13 ianuarie 2023 - 10:40, said:

Vali, macar daca recunosti ca esti politist am avea ce discuta cu tine... Altfel ne pierdem timpul cu platitudinile tale.
Are vreo relevanta ce sunt?
Adica e mai important ce sunt si cu ce ma ocup decat ceeea ce spun?
Daca as fi politist, n-ar fi ok sa-i apar, nu-i asa? Dar daca nu sunt politist, atunci e ok sa-i injur?
Asta este logica voastra pe acest forum?
Nu, nu sunt politist, n-am nicio legatura cu vreunul prin familie sau printre rudele de care stiu, insa nu mi-ar fi nicio rusine sa fiu

Nici macar prieten n-am vreunul...

Edited by valitudor, 13 January 2023 - 16:08.


#676
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Cu alde Bode in funcție ce sa ceri de la trepădușii de sub el?

#677
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Ce legatura are Bode?
Mesajele vostre credeti ca par mai inteligente ca ale lui Bode?

View Postbaribalu, on 13 ianuarie 2023 - 15:11, said:

Ce ma intriga este ca politia a asteptat cateva ore bune sa intre in casa aluia
Chiar in articolul cu pricina iti explica ca au asteptat aprobarea unui magistrat. Ce n-au facut bine, tu cum ai fi facut?

View Postun_el, on 13 ianuarie 2023 - 10:29, said:

Faci parte din breasla politistilor? Te intreb ca fapt divers, nu esti obligat sa raspunzi. Sau poate un copil, eventual alta rubedenie apropiata tie, lucreaza in Politie? Vad ca-i aperi din orice pozitie si esti mai mult de acord sa platesti amenzi ca sa le faci norma. Tot tu ai scris treaba asta, ai fost amendat, politistul dandu-ti amenda pentru cu totul alta contraventie fata de cea savarsita de tine. Care-i deontologul in situatia descrisa de tine cu atat de multa seninatate? Adica domnu' politist care te-a prins pe tine cu masina te-a amendat pentru cu totul altceva mai putin grav fata de ceea ce facusesi tu. Despre ce vorbim domnu' valitudor? Se poate spune ca respectivul a "inchis ochii" in ceea ce te priveste pe tine? Oare cum se numeste ceea ce a facut respectivul politist si tu?
Nu, nu fac. Cea mai apropiata persoana de breasla lor imi este o ruda draga care-i magistrat. In rest nu am contacte in randul lor. Daca esti curios despre ceea ce fac, iti pot spune pe privat, fara probleme, Intreaba-ma si iti raspund

De ce le iau, uneori, apararea? Pentru ca ma enerveaza ipocrizia si minciuna, incluziv a noastra sau a politicienilor alesi de noi
Inainte de a reprosa cuiva, ceva, ma pun in locul lui. Eu cum as fi procedat? Viata m-a invatat ca aproape mereu exista o alta fata pe care multi, aleg sa n-o spuna

#678
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022

View Postpersona695, on 12 ianuarie 2023 - 05:26, said:


Cu raționament de asta de clasa a doua nu mă miră că ați intrat pe forum sa combateți golăniile colegilor voștri.


Tu nici nu mai tii minte cui îi răspunzi și la ce anume, e o varză a la Cluj în caput tău, ceea ce te descalifică in a aprecia raționamentele altora, ar fi mai bine să rămâi la subiecte de la clasa a doua, la tabla înmulțirii, pari să fii familiarizat cu nivelul.
La tine e limpede, cine nu i înjură e și el milițian, ești plin de certitudini.

Un om care a trecut cel puțin prin examenul de capacitate, nu mai zic de bacalaureat sau o licență nu poate judeca categorii sociale sau practicanții unei meserii in bloc, își va da seama că e o stupiditate.

Că se poate discuta punctual, asta da, dar e necesară renunțarea la prejudecăți și frustrări.

Personal, consider că au o meserie riscantă și prost plătită.

Ca argument, nu se mai înghesuie tinerii să se facă polițiști, cu toate avantajele pe care le vedeți voi pe aici.
Abia au fost 1 și ceva pe loc la admitere.

Pe același trend, in viitor nu se vor mai ocupa locurile scoase la concurs.

Acu, nu te întreb pe tine, depășește nivelul claselor primare, pe ceilalți, ce se întâmplă când scade baza de selecție, in orice domeniu ?

#679
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,345
  • Înscris: 22.04.2017
Valitidor de aici e varianta lui Lexon de pe topicul cu razboiul. 😁

Lupta cu toti si ignora evidenta.

#680
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006

View Postvalitudor, on 13 ianuarie 2023 - 16:05, said:

Ei, uite ca am citit stirea de pe site-ul Promotor si tocmai imi spuneam ca politistii aia s-au comportat ca niste idioti.

Noroc ca exista filmul, care nu bate deloc cu articolul de pana la film.

Individul ala, "justitiarul", avea suficient loc si timp sa evite portiera politistului, insa el a ales sa claxoneze ca un marlan. Politistii ar fi trebuit sa fie amendat pentru folosirea abuziva a claxonului.
Dpdv legal, politistii au voie sa incalce legea atunci cand sunt in exercitarea functiei.
Este stupid sa pretinzi politiei sa gaseasca un loc de parcare atunci cand il chemi la o interventie, cand monteaza un radar, cand monitorizeaza o intersectiei, etc
. Ar fi preferabil s-o faca? Da, ar fi, insa legea le permite sa calce stramb in acele situatii. Sau sa urmaresti ca prostul o masina de politie pe motiv ca a calcat linia continua, cum am vazut intr-un ziar, denota...

Daca vreti sa fiti justitiari destepti, urmariti un politist cand incalca legea de genul asta cu masina personala, nu cu masina de politie cand executa o misiune sau interventie, sau cum s-o numi.  


Are vreo relevanta ce sunt?
Adica e mai important ce sunt si cu ce ma ocup decat ceeea ce spun?
Daca as fi politist, n-ar fi ok sa-i apar, nu-i asa? Dar daca nu sunt politist, atunci e ok sa-i injur?
Asta este logica voastra pe acest forum?
Nu, nu sunt politist, n-am nicio legatura cu vreunul prin familie sau printre rudele de care stiu, insa nu mi-ar fi nicio rusine sa fiu

Nici macar prieten n-am vreunul...

Nu, n-are relevanta, doar ca prea ii tii in brate. Dpdv legal nu au voie sa incalce legea, doar cand se afla in timpul unei misiuni, care o fi ea. Intelegi mataluta lucrul asta? Ori din cate se vede respectivii nu prea se aflau in vreo misiune, au avut timp suficient sa inchida portbagajul si sa se ia dupa respectivul urmand ca apoi sa-l amendeze. Aveau cumva semnalele luminoase sau acustice in functiune? Da au ba? Eu n-am vazut asa ceva. Din cate stiu eu cand se afla in misiune asta e obligatia lor. Da' nu, ei parcassera jumatate pe trotuar si cautau nu stiu ce prin portbagaj. Mai spunem si de distanta la care se aflau fata de trecerea de pietoni? Care folosire abuziva a claxonului? Stii care-i legea sau vorbesti si tu ca Mihaitza07? Care-i logica ta? Aaaa, uitam, era vorba ca le-ai zis saru'mana in momentul in care ai incalcat tu legea iar ei au fost "intelegatori" cu tine si te-au amendat pentru cu totul alta contraventie pe care tu n-ai savarsit-o. Sa caut linkul cu spusele tale?
Sa-mi spui daca intelegi ceva din ce scriu, daca ai de gand s-o tii "langa" cu au avut dreptate, trebuiau sa-l amendeze si pentru, n-are rost discutia.

View Postyekun, on 13 ianuarie 2023 - 17:12, said:

Tu nici nu mai tii minte cui îi răspunzi și la ce anume, e o varză a la Cluj în caput tău, ceea ce te descalifică in a aprecia raționamentele altora, ar fi mai bine să rămâi la subiecte de la clasa a doua, la tabla înmulțirii, pari să fii familiarizat cu nivelul.
La tine e limpede, cine nu i înjură e și el milițian, ești plin de certitudini.

Un om care a trecut cel puțin prin examenul de capacitate, nu mai zic de bacalaureat sau o licență nu poate judeca categorii sociale sau practicanții unei meserii in bloc, își va da seama că e o stupiditate.

Că se poate discuta punctual, asta da, dar e necesară renunțarea la prejudecăți și frustrări.

Personal, consider că au o meserie riscantă și prost plătită.

Ca argument, nu se mai înghesuie tinerii să se facă polițiști, cu toate avantajele pe care le vedeți voi pe aici.
Abia au fost 1 și ceva pe loc la admitere.


Pe același trend, in viitor nu se vor mai ocupa locurile scoase la concurs.

Acu, nu te întreb pe tine, depășește nivelul claselor primare, pe ceilalți, ce se întâmplă când scade baza de selecție, in orice domeniu ?

I-ai obligat cineva sa se faca politisiti? Referitor la risc, oricine risca, asa ca las-o. De "beneficiile" pe care unii dintre ei le au pe langa salariu de ce nu amintesti?

Abia au fost 1 si ceva pe loc la admitere, prea multi, dupa parerea mea. Daca era sa se dea examen pe bune si fara "pile" iti garantez ca mai bine de jumatate dintre locuri ramaneau neocupate.

Serios, nu se vor mai ocupa locurile? Stai linistit, de spaga ai auzit pana acum?

Edited by un_el, 13 January 2023 - 17:35.


#681
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

View PostGlCA_Contras, on 13 ianuarie 2023 - 14:19, said:

Adica cetatenii suverani cu girofar s-au simtit lezati in orgoliul lor urias ca populimea le cere sa respecte si ei legea?!

Aia e o oprire abuziva din razbunare, ar trebui sa le faca plangere penala pentru abuz. Nu mai exista control de rutina din 2007 de cand am armonizat legislatia la UE.
Care este abuzul ? De unde stii tu ce e cu oprirea aia acolo ? Ai fost acum 2 ani acolo si stii despre ce speta e vorba ?
Cum adica nu mai exista control de rutina ? L-ai abrogat tu sau ai luat drepturile politiei de a verifica documentele cetatenilor ?
Daca un frustrat urla pe geam si savarseste contraventia prevazuta de art 148 pct 13 din oug 195/02 cat si art. 2 pct 25 din 61/91 si e sanctionat doar de art.8 din oug195/02 intra in alta sfera si nu cea a abuzului.
Doar ca tu din nou habar n-ai si vorbeste iarasi frustrarea din tine si acuzi fara sa ai habar, specific miilor tale de postari Posted Image)

View Postun_el, on 13 ianuarie 2023 - 17:24, said:

Nu, n-are relevanta, doar ca prea ii tii in brate. Dpdv legal nu au voie sa incalce legea, doar cand se afla in timpul unei misiuni, care o fi ea. Intelegi mataluta lucrul asta? Ori din cate se vede respectivii nu prea se aflau in vreo misiune, au avut timp suficient sa inchida portbagajul si sa se ia dupa respectivul urmand ca apoi sa-l amendeze. Aveau cumva semnalele luminoase sau acustice in functiune? Da au ba? Eu n-am vazut asa ceva. Din cate stiu eu cand se afla in misiune asta e obligatia lor. Da' nu, ei parcassera jumatate pe trotuar si cautau nu stiu ce prin portbagaj. Mai spunem si de distanta la care se aflau fata de trecerea de pietoni? Care folosire abuziva a claxonului? Stii care-i legea sau vorbesti si tu ca Mihaitza07? Care-i logica ta? Aaaa, uitam, era vorba ca le-ai zis saru'mana in momentul in care ai incalcat tu legea iar ei au fost "intelegatori" cu tine si te-au amendat pentru cu totul alta contraventie pe care tu n-ai savarsit-o. Sa caut linkul cu spusele tale?
Sa-mi spui daca intelegi ceva din ce scriu, daca ai de gand s-o tii "langa" cu au avut dreptate, trebuiau sa-l amendeze si pentru, n-are rost discutia.
Deci ca sa intelegm, atunci cand un echipaj de politie ajunge la o interventie TREBUIE sa aiba IN FUNCTIUNE SEMNALELE ACUSTICE SI LUMINOASE ca sa semnalizeze acest lucru si ca " UN_EL" sa nu carecumva sa mai aiba motiv sa posteze pe forum la adresa lor. Acest lucru sa se intample si pe la 4-5 dimineata in fata geamului sau ca sa simta exact ce inseamna cand echipajul de politie sta cate 40-50 de minute la un caz.
Si daca primesc o sesizare de talharie, la fel, trebuie sa mearga cu semnalele acustice si luminoase in functiune, ca sa vada "UN_EL" ca acel echipaj se afla intr-o interventie si totodata talharul sa stie se afla echipajele de politie ca sa se arate lor, sa nu-l mai caute.

SI n-ai lamurit nici ce s-a zbatut neuronasul ala cand ai postat poza cu autospeciala radar casata de 5-6 ani de era cocotata pe platforma.

Edited by Mihaitza07, 13 January 2023 - 17:42.


#682
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006

View PostMihaitza07, on 13 ianuarie 2023 - 17:38, said:

Care este abuzul ? De unde stii tu ce e cu oprirea aia acolo ? Ai fost acum 2 ani acolo si stii despre ce speta e vorba ?
Cum adica nu mai exista control de rutina ? L-ai abrogat tu sau ai luat drepturile politiei de a verifica documentele cetatenilor ?
Daca un frustrat urla pe geam si savarseste contraventia prevazuta de art 148 pct 13 din oug 195/02 cat si art. 2 pct 25 din 61/91 si e sanctionat doar de art.8 din oug195/02 intra in alta sfera si nu cea a abuzului.
Doar ca tu din nou habar n-ai si vorbeste iarasi frustrarea din tine si acuzi fara sa ai habar, specific miilor tale de postari Posted Image)


Deci ca sa intelegm, atunci cand un echipaj de politie ajunge la o interventie TREBUIE sa aiba IN FUNCTIUNE SEMNALELE ACUSTICE SI LUMINOASE ca sa semnalizeze acest lucru si ca " UN_EL" sa nu carecumva sa mai aiba motiv sa posteze pe forum la adresa lor. Acest lucru sa se intample si pe la 4-5 dimineata in fata geamului sau ca sa simta exact ce inseamna cand echipajul de politie sta cate 40-50 de minute la un caz.
Si daca primesc o sesizare de talharie, la fel, trebuie sa mearga cu semnalele acustice si luminoase in functiune, ca sa vada "UN_EL" ca acel echipaj se afla intr-o interventie si totodata talharul sa stie se afla echipajele de politie ca sa se arate lor, sa nu-l mai caute.

Mihaitza07, ce nu intelegi tata? Iti spune ceva cuvantul misiune? Ai citit ce am scris eu mai sus? Sau ai si tu probleme de concentrare eventual nu intelegi sensul cuvintelor? Mai era cineva care nu stia ce inseamna verosimil , prietenii stiu despre ce este vorba. N-o sa ma mai obosesc nici cu tine nici cu valitudor, e grele cu voi.

Edited by un_el, 13 January 2023 - 17:44.


#683
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Un om normal la cap nu ia apărarea poliției în niciun caz.
Legat de Bode, șeful vostru, omul tocmai a primit certificat de hoț, cum comentați voi angajații lui?

#684
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

View Postpersona695, on 13 ianuarie 2023 - 17:44, said:

Un om normal la cap nu ia apărarea poliției în niciun caz.
Legat de Bode, șeful vostru, omul tocmai a primit certificat de hoț, cum comentați voi angajații lui?

Omul ala normal de care scrii tu, nu are nicio frustrare, isi vede de treaba lui si nu are nimic cu nimeni. Respecta pe ceilalti oameni si nu are cum vreodata sa critice pe cei care sunt in slujba cetatenilor, au absolvit o scoala militara, au jurat pentru tara lor, isi risca viata in orice moment, au un serviciu platit mizer si au de-aface cu scursurile societatii.
Si totodata nu are cum vreodata sa vorbeasca de rau sa urasca pe cei la care atunci cand este in pericol, ii cheama in ajutor.
Asta tine si de gradul de inteligenta ca sa fii capabil sa fii in halul asta..

Edited by Mihaitza07, 13 January 2023 - 17:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate