Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ford Focus 2 facelift 2009 mk2 radio code

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
Buna seara,

am urmatoarea problema la un Ford Focus 2 facelift mk2 2009 asta dupa ce am schimbat bateria. Ca la orice masina dupa ce scoti bornele la baterie trebuie sa bagi din nou acel cod care se gaseste pe un fel de card format din multe cifre in borseta cu cartile masinii. Problema este ca din ce am inteles trebuie introdus pe un site dupa care sa iti dea un cod mai mic care incepe ori cu M ori cu V. Din ce mi-am dat seama codul ar incepe cu V asta si dupa ce am apasat tastele 1 si 6 de la radio. Am gasit doar site-uri sau aplicatii care cer bani. Cum as putea face rost de acel cod fara sa platesc pentru el o aplicatie sau sa ma duc la un service auto? Multumesc.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
in "borseta cu cartile masinii" ar trebui sa se gaseasca si codul unitatii audio

#3
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
pai am acel cod lung pe care trebuie sa il bag intr-o aplicatie sau daca caut pe google pe site te pune sa platesti

#4
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
ca sa iti dea un alt cod mai mic de 4 cifre

#5
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
"2. daca este seria de tip Vxxxxxx (ex. V123456), atunci trebuie sa iei legatura cu un dealer/service autorizat Ford. pentru acest tip de serii este necesar accesul la baza de date Ford si nu exista un generator gratuit."

https://forum.clubfo...0919&start=2400

Edited by Bebeluka, 04 January 2022 - 05:34.


#6
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006
Afla seria deviceului si pune-o aici.

#7
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Codul radio este scris pe un card albastru cu sigla Ford pe el. Inteleg ca nu-l ai... Asta este o scapare in verificarea actelor la cumparare.
Exista un forum dedicat Ford si se numeste clubford.ro. Acolo in sectiunea focus2, ai un subiect legat de acest cod. Rezolvi acolo.
PS. codul este format din 4 cifre.

Edited by adip1962, 04 January 2022 - 07:51.


#8
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
Da, am acel card cu codul format din 4 cifre insa cand il introduc imi spune incorrect

#9
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Și totuși seria unității care e? Că după aceea se generează codul de deblocare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate