Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Noul receptor DIGI TV > varianta HSS-1160NA

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#1
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
Azi am luat cateva receptoare din noua serie intrata pe piata abonatilor DIGI...intr-adevar inca de la exterior am remarcat schimbarea pe panoul din spate si aparitia mult doritului Euroscart. "Viteza" de reactie este si ea ceva mai rapida decat la 1120..sa vedem cat tine si minunea asta...de saptamana viitoare apar si noile LNB-uri.

#2
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
Maine promit si pozele cu noul receptor :)...si era sa uit ca tot e vorba de DIGI..in grila de programe in completare la minimax a aparut si TVR Cultural..Si totusi se misca :P

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Asteptam cu interes!

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

"Viteza" de reactie este si ea ceva mai rapida decat la 1120

... am mai spus-o si in saptamana trecuta ca HSS-1160NA este aproape la fel cu 1120... Un receptor care este bazat pe acelasi CPU STi 5518 ca si HSS-1120NA nu are cum sa fie mai rapid dar poate ca are firmware-ul mai bun si din cauza asta se misca mai "repede". Oricum aparitia euroscartului este cert un pas inainte :coolspeak:

#5
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
""""""""""""
Azi am luat cateva receptoare din noua serie intrata pe piata abonatilor DIGI...
""""""""""""

Ziua Buna,
Si daca am inteles bine din alte discutii si din aceasta lucrati la o firma ce are tangenta cu RCS-ul , atunci daca nu este un secret si nu incalci anumite protocoale cu cei de la RCS ------------ la ce pret este acest receptor ?
caci tot se vehiculeaza de unii ideea "sa-i facem fericiti pe altii cu HSS-urile ce le avem prin transfer de contract si sa ne luam altele ........ gluma, sau serios este o varianta si aceasta daca nu vor accepta schimbarea cu diferenta cuvenita.

Multumesc
Numai Bine

#6
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Pretul e evindent acelasi (vezi pe site). Dupa cum scrie acolo, se vand "decodoare" nu "1120", "1160" sau altceva... Pe de alta parte insa, asta poate reprezenta o anumita problema pentru cei care ar vrea sa le schimbe.

#7
westro

westro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2005
Nu am de unde sa stiu pretul la care este cumparat acest nou receptor in schimb va pot spune la ce preturi cumpar eu receptoarele echostar 770 FTA (am un discount de 47%) si asa va puteti orienta 65€.Cand cumperi in cantitati mari cazul rcs stii deja preturile pietii si IMPUI TU PRETUL. Asa ca.......
Un salut!

#8
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
@westro..cu tot respectul pentru replicile aberante pe care le postezi pe aici vreau sa fac o precizare...noi nu vindem si nu achizitionam aceste receptoare Hyundai..reprezint o firma de instalare autorizata de catre RCS si de aceea sunt la curent cu toate noutatile avand directa legatura cu DIGI.
Preturile sunt aceleasi ca si cele afisate pe site-ul oficial www.digitv.ro respectiv 80 USD +TVA pentru receptoarele Hyundai indiferent de modelele comercializate, 15 USD + TVA pentru antena +LNB . La aceste preturi se adauga taxa de instalare de 15 USD +TVA + cheltuielile suplimentare efectuate de catre instalatorul autorizat ( excedent materiale, diverse adaptoare, cabluri RF, cheltuieli transport).
Preturile pentru decodoare asa cum am mai amintit sunt aceleasi indiferent daca ele sunt achizitionate pentru o persoana care locuieste in Romania sau in afara ei.
Din pacate datorita cererii fara precedent pentru acest serviciu de televiziune listele de asteptare sunt intr-adevar foarte mari.
Cat despre asa zisele "mici intelegeri" cu privire la schimbarea "vechilor" 1120 cu cele noi precizez ca acest lucru nu este posibil deoarece asa cum stiti fiecare receptor impreuna cu cartela sa sunt personalizate si schimbarea receptorului nu va fi "pereche" cu actuala pereche si deci nu va functiona.
Numai bine..scuze pentru ca inca nu am postat si pozele.

#9
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Cat despre asa zisele "mici intelegeri" cu privire la schimbarea "vechilor" 1120 cu cele noi precizez ca acest lucru nu este posibil deoarece asa cum stiti fiecare receptor impreuna cu cartela sa sunt personalizate si schimbarea receptorului nu va fi "pereche" cu actuala pereche si deci nu va functiona

...normal ca nu va functiona dar cartela poate fi "imperecheta" si de 100x cu alte STB-uri compatibile daca este nevoie si desigur daca exista bunavointa din partea providerului.

Edited by LR, 01 April 2005 - 10:17.


#10
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
AFAIK, bunavointa costa: 10$.

#11
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

AFAIK, bunavointa costa: 10$

... curata hotie in acest caz din cauza ca banuiesc ca stii cat de simpla este comanda de reactivare. La majoritatea providerilor din €U le poti cere sa iti reactiveze cartela ori de cate ori ai tu chef sa iti schimbi echipamentul de receptie daca esti cu abonamenul platit la zi... dar cum RO este in continuare in Balcani ca mentalitate nu ma mira sa mi se ceara inca odata 10$ pt. reactivare.

Edited by LR, 01 April 2005 - 16:42.


#12
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Aceeasi m**e o iau toti din cauza incompetentei RCS!

Eu am luat tzapa de 1 aprilie!

:puke:  :puke:  :puke:  :puke:  :puke:  :puke:

#13
RadioServ

RadioServ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.04.2004

NeaBachus, on Mar 30 2005, 23:55, said:

Azi am luat cateva receptoare din noua serie intrata pe piata abonatilor DIGI...intr-adevar inca de la exterior am remarcat schimbarea pe panoul din spate si aparitia mult doritului Euroscart. "Viteza" de reactie este si ea ceva mai rapida decat la 1120..sa vedem cat tine si minunea asta...de saptamana viitoare apar si noile LNB-uri.

<{POST_SNAPBACK}>


Urmaresc discutia de pe forum inca de la aparitia digitv chiar am vrut sa imi fac abonament dar surpriza in Bistrita de unde sunt eu inscrierea s-a facut pe un Bloc notes fara sa mi se faca contract iar la intrebarea cand pot sa intru in posesia unui receptor mi s-a spus sa stau linistit 2 sau mai bine 3 luniiiii CE ZICETI DE ASTA ... mai ales ca in fata mea un prieten a iesit cu o cunostinta care l-a facut cu un abonament pe loc.....iar daca va ganditi ca nu le place de fata mea nu e asa pentru ca, ca si mine pe lista de asteptare in Bistrita mai sunt nesatisfacuti vre-o mie de oameni so... intrebare : CE E DE FACUT????? :cursing:

#14
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
va rog mult cine are poze cu noua conserva de la gigi postati aici va rog mult

#15
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
NeaBachus, sper ca nu deranjez daca postez si aici SPOVEDANIA gasita....... a celor de la RCS-RDI.
Multumesc.

SPOVEDANIE:
:notangel:  :notangel:  :notangel:

P.S.- Pe undeva au dreptate, oricare am fi in locul lor am gindi poate la fel, dar ......DAR din pacte uita ca exista noua celor care ii platim si care le-am cuparat echipamentele , carora nu se simpt a raspunde daca si LNB-ul are garantie (nu ca mi-ar trebui sa-l schimb ...... ci asa ca bun simt macar sa raspunda)

Numai Bine

Attached Files



#16
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
@LR: sa faci resend la imperechere e gratis: suni la suport. Modificarea imperecherii in bazele de date este cea care costa.
Anyway, un tip inteligent se duce cu el si il raporteaza defect si cum exista toate sansele sa aiba pe stoc doar 1160-uri, voila.

Edited by mtest, 04 April 2005 - 12:41.


#17
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005
@mtest...nu fi sigur chiar asa..oricat ar fi acel tip de inteligent se va gasi cineva care sa verifice inainte daca acel receptor este sau nu bolnav...intr-adevar daca in cazul LNB-urilor sa sicem ca se trece mai usor cu vederea...fiindca si ei stiu ca au fost destule probleme cu acest tip si tocmai de aceea vom avea in curand un alt model...la receptoare e ceva mai greu...

#18
pakkoc

pakkoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.04.2005
As vrea sa stiu daca pot folosi motorashul antenei cu decodorul digi tv! Stie careva? :mellow:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate