Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Recomandare espressor cu capsule

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostMembruAnonim, on 05 ianuarie 2022 - 09:43, said:

Dolce Gusto la promotie  cu 240 capsule nu ati mai gasit ?  Era 250 lei candva, deci aparatul gratis Posted Image

Trebuie urmarit ca sa afli cand apare promotia. Daca nu ma insel a fost si Tassimo la acelasi gen de promotie candva.
De altfel, mi se pare cea mai corecta varianta, atata timp cat te obliga sa iei capsule de la ei.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsorin61, on 05 ianuarie 2022 - 12:01, said:

Trebuie urmarit ca sa afli cand apare promotia. Daca nu ma insel a fost si Tassimo la acelasi gen de promotie candva.
De altfel, mi se pare cea mai corecta varianta, atata timp cat te obliga sa iei capsule de la ei.

Nu te obliga, am mai zis ca Exista capsule compatibile.
Fac multi producatori, si la jumate de pret cat DolceGusto:   ex. Auchan,  Tesco, Starbucks ,  Kimbo, Ristora )

Fiecare producator are mai multe tipuri : 3-5-10x feluri  multe si penale , dar unele chiar bune decat originalul.

Edited by MembruAnonim, 05 January 2022 - 12:35.


#39
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostMembruAnonim, on 05 ianuarie 2022 - 12:34, said:

Nu te obliga, am mai zis ca Exista capsule compatibile.
Fac multi producatori, si la jumate de pret cat DolceGusto:   ex. Auchan,  Tesco, Starbucks ,  Kimbo, Ristora )

Fiecare producator are mai multe tipuri : 3-5-10x feluri  multe si penale , dar unele chiar bune decat originalul.

De acord, acum chiar si Kaufland au compatibile, dar sunt convins 100% ca sunt sub licenta, deci... tot ale lor.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsorin61, on 05 ianuarie 2022 - 13:21, said:

De acord, acum chiar si Kaufland au compatibile, dar sunt convins 100% ca sunt sub licenta, deci... tot ale lor.

cu atat mai bine daca e si sub licenta , Si important e ca nu dai 24  ron pe o cutie ci dai 12-13 ron .

Am calculat la 12 ron deja ajungi la pretul la care faci cafea macinata in espressorul care il pui pe aragaz.

+Am mai vazut o metoda pe internet cu capsule re-incarcabile,  cumperi doar autocolantul care pui deasupra si o strapunge acul care baga presiune.  Si atunci bagi cafea macinata, ce si cum vrei !

Edited by MembruAnonim, 05 January 2022 - 13:35.


#41
amisssu

amisssu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.07.2004
https://cafeo.ro/caf...ssimo-l-or.html

#42
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Espressorul ăla pe care îl pui pe aragaz, nu e espressor, e Moka Pot

#43
nenea2007

nenea2007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.11.2015

View PostMembruAnonim, on 05 ianuarie 2022 - 09:43, said:

Dolce Gusto la promotie  cu 240 capsule nu ati mai gasit ?  Era 250 lei candva, deci aparatul gratis Posted Image
Aici ar fi o promotie, 270 lei + transport, https://www.auchan.r...culori/p/536760

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postnenea2007, on 21 ianuarie 2022 - 21:39, said:

Aici ar fi o promotie, 270 lei + transport, https://www.auchan.r...culori/p/536760

Aia caut si eu dar nu mai este !  Am vazut la 400 ron dar nu e reducere mare ...
Ma gandesc sa incerc si nespresso.

Edited by MembruAnonim, 21 January 2022 - 22:03.


#45
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Nespresso au și capsule ieftine. Alea de la Lidl sunt decente, acum văd că au băgat și Kaufland. La cei din urmă, este 8-9 lei cutia cu 20 de capsule, un preț foarte bun. Depinde de pretenții.

Am observat că multe capsule de la Nespresso au gust de amar, ars. Mai ales originalele și Starbucks. Mi-au plăcut cele Costa, și sunt și decente ca preț.

Edited by SmurfK, 22 January 2022 - 11:56.


#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu inteleg hype-ul asta cu Starbucks.  Pentru Dolce gusto sunt cele mai naspa capsule!
Am luat si capsula de la Kaufland si era muult superioara celei Starbucks.

#47
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Eu îl înțeleg. E ca și cu McDonald's. Nu e vorba de calitatea produsului în sine, comparat cu altele, cât de accesibilitate și consistență. E aceeași cafea oriunde o bei, știi că primești tot ce-ai primit și la Starbucks-ul de la 500 km distanță. În plus, găsești câte unul pe oriunde te-ai duce.

Edited by SmurfK, 27 January 2022 - 08:01.


#48
tacumd

tacumd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2020
iubesc coffee!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate