Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare espressor cu capsule

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
bibacj

bibacj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.08.2006
Bună ziua!

Dețin un espressor manual de la Delonghi EC221B, de care sunt foarte mulțumită, dar m-am gândit sa fac o schimbare și sa îl duc la serviciu. As vrea sa îmi iau pentru acasă (weekend-uri) unul cu capsule. Nu ma pot hotărî care. Ce îmi recomandați intre:

https://www.emag.ro/...1/pd/DPX4H2BBM/

https://www.emag.ro/...l/pd/DCZQKPMBM/

https://www.emag.ro/...1/pd/DQKBG9BBM/

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Nu te limiteaza? Un Breville de-asta e mult mai fun. "Stie" si capsule.

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca esti setata pe capsule, nu lua doar aparatul... Vezi ca sunt "pachete" prin supermarket-uri (Dolce Gusto, Tassimo) cu pachete de capsule si aparatul gratis. La Nespersso vezi ca au ceva "oferte" si la ei pe site.
Urmareste, compara si alegi dupa!

#4
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
pentru capsule exista doar o alegere decenta, nesspresso si capsulele de la ei sunt de departe cele mai ok. mai ales daca iti place espresso, pentru lungo tot ei cred ca au cea mai buna cafea. dar na, aici poate mai gasesti, imi scapa acum numele. eu am revenit la filtru, de vreo 2-3 ori mai ieftin si imi place cafeaua. dar daca am chef de un espresso, pot baga repede.

#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbibacj, on 12 decembrie 2021 - 08:45, said:

Bună ziua!

Dețin un espressor manual de la Delonghi EC221B, de care sunt foarte mulțumită, dar m-am gândit sa fac o schimbare și sa îl duc la serviciu. As vrea sa îmi iau pentru acasă (weekend-uri) unul cu capsule. Nu ma pot hotărî care. Ce îmi recomandați intre:

https://www.emag.ro/...1/pd/DPX4H2BBM/

Ceva de genu' asta am eu, doar ca asta are in plus o chestie de reglaj. Aparatu' a fost gratis, ti-l dadeau la capsule. Ii destul de robust si atunci avea cea mai larga gama de pastile, nu-l mai folosesc deoarece m-am plistisit de el.

#6
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Chestia de reglaj e ca sa ii stabilesti cantitatea de apa, cand ajunge acolo declanseaza singur butonul de oprire
Eu am luat 2 aparate de tip pinguin la oferte cu 12 cutii si aparatul gratis, dar in ani diferiti... Al doilea aparat desi arata similar era de proasta calitate, nu facea presiune suficienta pompa asa ca iesea amara/acra cafeaua

#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Breville nu stie de capsule. El foloseste pods-uri (pernute cu cafea) si nu prea gasesti asa ceva prin comert.
Nescafe este supraevaluat si capsulele sunt proaste. Am avut si l-am aruncat.
Chibo Cafissimo face o cafea buna. Aproape toate capsulele lor mi-au placut.
Il gasesti la promotie.
La cele Bosch nu mi-a placut nici un sortiment de cafea si a plecat si el.
Espressorul Nespresso nu l-am prins niciodata la vreo oferta. Acum vad ca licenta e folosita de doua firme. As merge pe De’Longhi. Au sortimente de cafea bune si nu am auzit nimic rau de acest aparat.

#8
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 27.03.2006
Eu il am pe asta si sunt multumit. Nu are nici un an, dar pana acum nu am avut probleme. Am facut peste 400 de cafele cu el. Este DeLonghi. Daca vrei Nespresso, cel mai bine te uiti pe site-ul lor, ai preturi asemanatoare dar mai multe capsule de cafea la achizitie. Eu am ales si pentru faptul ca se ocupa de reciclarea capsulelor. Cand faci comanda de cafea poti cere si ridicarea capsulelor folosite de curierul care iti aduce comanda.

#9
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Aparatul îl iei funcție de ce capsule crezi că o să folosești.

Dar mai bine vânezi o ofertă bună la un automat. În timp ieși mai ieftin, și rezultatele îs mai bune

#10
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Bosch e o mizerie, iese pisswass din ele

#11
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
In opinia mea, cea mai buna varianta este cea in care ai espressorul gratis - vezi ofertele de la Nescafe prin supermarketuri, cred ca si Tassimo, dar nu sunt sigur.
Pentru ca din moment ce te leaga de capsulele de la ei, nu mi se pare normal sa mai dai si bani pe aparat.

#12
misusumi

misusumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 04.06.2006
La Emag e dublu la pret. Eu sunt multumit de aparat si de gama de capsule.
PS: Nespresso nu e automat, reglezi la mana cantitatea de apa si elimini manual capsulele (fierbinti). Tchibo asta are 3 programe automate si elimina capsulele in un rezervor interior, usor de golit fara sa-ti frigi degetele.
https://mediagalaxy....hoaAkyyEALw_wcB

Edited by misusumi, 12 December 2021 - 13:20.


#13
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Am incercat cafele facute la espressor dolce gusto, tassimo, nespresso si illy. Cea mai buna cafea este Illy Etiopia. Restul, au prea multa cafea braziliana in compozitie al carei gust amarui si aroma nu imi plac de loc. Deci eu votez Illy.

View Postbobitad, on 12 decembrie 2021 - 09:10, said:

pentru capsule exista doar o alegere decenta, nesspresso si capsulele de la ei sunt de departe cele mai ok. mai ales daca iti place espresso, pentru lungo tot ei cred ca au cea mai buna cafea. dar na, aici poate mai gasesti, imi scapa acum numele. eu am revenit la filtru, de vreo 2-3 ori mai ieftin si imi place cafeaua. dar daca am chef de un espresso, pot baga repede.
Am citit atatea laude despre nespresso ca mi-am luat si eu luna trecuta unul si vreau sa spun ca a fost o dezamagire. Au cafele ceva mai bune decat Tassimo si Dolce Gusto dar tot mediocre sunt. Cred ca imi voi cumpara capsule reincarcabile si voi pune cafea buna in ele.

#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Cred ca de departe cea mai convenabila achizitie este asta

View PostLeo2006, on 12 decembrie 2021 - 11:27, said:


De asemenea cred cu tarie ca fiecare persoana are alte gusturi.Degeaba spuneti ca voua o marca sau alta vi se pare excelenta.Fiecare cu gusturile lui Posted Image

ps.
Io-s de ala conservator,daca intereseaza pe cineva.Cafea la ibric este nepretuita.Si unica totodata.
Chestiile astea in bilute nu le agreez.

#15
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 27.10.2007
daca vrei Dolce Gusto, asteapta ca imediat apare la oferte si il iei gratis daca cumperi capsule 12 cutii de capsule. mereu a fost oferta asta.
eu il am, dar un singur tip de cafea mi-a placut la el, nu mai stiu care. in rest mi sa pare ca imi face arsuri. nici pastilele nu-s ieftine, in unele situatii 8 cafele=23 lei => aproape 3 lei cafeaua. scump,
in schimb la cafisimo mi-a placut cafea.Are un amic cafisimo si mi se pare Ok,  aduce a cafea. si e un pic mai ieftina.

#16
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am mers pe asta.
M-am saturat sa am in bucatarie o multime de aparate de cafea.

In fct de adaptor, poti folosi Nescaffe, Dolce sau expresso.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu din asta am : NESCAFÉ® Dolce Gusto® Genio S Touch.  Si in review-uri e unul din  cele mai bune !
  Si fata de Piccolo care l-am avut, nici nu trepideaza asa tare.

#18
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Salut, Lavazza asta este ieftin si f bun! https://www.caffeeba...-8aAkF6EALw_wcB

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate