Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Samsung A52s vs Xiaomi Mi11 lite 5g

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Posibil sa scoata mai mult. Numai cu testare se poate vedea.

#38
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

View Postcalincosma, on 28 noiembrie 2021 - 15:33, said:

Cu Poco F2, in aceleasi conditii am scos 280 Mbps.

Chiar nu vă înțeleg cu aceste teste... Eu cu vechiul HTC UUltra am 330 down și 212 up cu o petardă de TPLink. Uite:  
Oricum, de la 100 în sus eu nu văd diferente notabile...

Edited by _R_A_D_U, 28 November 2021 - 20:48.


#39
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
@_R_A_D_U
Pai nu ai citit ca e la concurenta cu fiul? Conteaza cit scoate in teste si doar atit, ca daca il foloseste la orice inafara de jocuri nu simte mare lucru pe AX. Uite un test de la mine pe AC ca eu nu am nevoie (momentan) de AX pe un banal Realme x50.

Attached Files


Edited by xew, 28 November 2021 - 23:25.


#40
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.03.2008
As aprecia daca renunți la offtopic si păstrezi discutia în termeni tehnici, fara presupuneri asupra persoanei , așteptam o părere pertinenta asupra subiectului.. Daca ai intrat pentru trafic ești în eroare , nu vad ce poți să clarifici daca nu ești posesorul niciunuia dintre cele 2 telefoane.

#41
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007

View Posttoni_all, on 29 noiembrie 2021 - 00:10, said:

As aprecia daca renunți la offtopic  ...

Eu cred ca pastrez discutii on topic, tu doar continui cu off topic-ul. Desi ti s-a spus ca orice ai lua dintre cele 2 cam tot aia e cu mici diferente, cu ceva recomandari spre Samsung sau spre Xiaomi.

View Posttoni_all, on 29 noiembrie 2021 - 00:10, said:

... si păstrezi discutia în termeni tehnici ...

Pentru ca pe tine te intereseaza doar test viteza sa il iei pe care e mai tare, am postat test viteza exact ce te intereseaza, la un standard mai slab. Ca sa iti dovedesc ca degeaba iei standard wifi mai bun in bugetul asta ca nu rezolvi nimic.

View Posttoni_all, on 29 noiembrie 2021 - 00:10, said:

... fara presupuneri asupra persoanei  ...

Tu ai postat asta nu a presupus nimeni ce ai de gind. Te-ai dat de gol, asta e acum, e scris negru pe alb.

View Posttoni_all, on 29 noiembrie 2021 - 00:10, said:

... Daca ai intrat pentru trafic ești în eroare ...

Nu stiu care dintre noi posteaza pentru trafic, am incercat sa te ajut, se pare ca ai alte interese, intelegi mai greu sau iti e greu sa intelegi. Sa ma scuzi eu doar am incercat sa te ajut, stii vorba aia cu facerea de bine?

View Posttoni_all, on 29 noiembrie 2021 - 00:10, said:

... așteptam o părere pertinenta asupra subiectului. ... nu vad ce poți să clarifici daca nu ești posesorul niciunuia dintre cele 2 telefoane.

Revin in 1-2 zile sper, sa-mi aduca curierul un A52S 5G. Sper sa te poata ajuta, cred ca voi posta on topic.

Edited by xew, 29 November 2021 - 00:32.


#42
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.03.2008
Thanks, but no thanks.
Mulțumesc colegilor calincosma, MrLion și Orion20 care au contribuit cu informații utile și la subiect.

#43
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.03.2008
Epilog. In final am luat un Mi 11lite, pe care l-am returnat după 2 zile. Fata de Mi 9lite sta mai bine la procesor , wifi, greutate iar la cameră tot pe acolo. In schimb construcția e mult mai cheap și cel mai mult îl trage inapoi displayul, unde e loterie. Eu am nimerit pe cel prost. Au 2 furnizori , Tianma e ăla prost. Iar viitorul nu suna bine : Xiaomi a încheiat un nou contract cu Tianma.
Acum sa vad ce as putea sa iau. In gama midrange oferta e slabă, A52s ar mai fi, dar construcția e tot cheap.

#44
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
E cheap, adevărat, îl am și eu, dar e OK. Acum depinde cum îl folosești/ai grijă de el.
Ți-ai dori un midrange sticlă/metal/sticlă?

#45
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.03.2008
Asta am acum.Bateria tine o zi , înainte trecea, aproape 2. Și are ceva lag. Concepția a fost super ok, au păstrat construcția de la Mi 9.

#46
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View Posttoni_all, on 28 decembrie 2021 - 10:49, said:

Epilog. In final am luat un Mi 11lite, pe care l-am returnat după 2 zile. Fata de Mi 9lite sta mai bine la procesor , wifi, greutate iar la cameră tot pe acolo. In schimb construcția e mult mai cheap și cel mai mult îl trage inapoi displayul, unde e loterie. Eu am nimerit pe cel prost. Au 2 furnizori , Tianma e ăla prost. Iar viitorul nu suna bine : Xiaomi a încheiat un nou contract cu Tianma.
Acum sa vad ce as putea sa iau. In gama midrange oferta e slabă, A52s ar mai fi, dar construcția e tot cheap.

Pune-i o husă transparentă și o folie de la 3mk flexible glass și nici nu se observă.. o să te obișnuiești ca și mine în timp. Dacă ești mai stilat recomand o husă gen copertă de la dux ducis din piele..găsești pe gsmnet.


#47
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 28.03.2008
Am achiziționat un Mi 10T pro.

#48
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Ai sa razi, dar eu iti recomand Motorola g100 ;) l-am prins pe olx la 1200 lei sigilat. O bestie de telefon.

#49
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View Postdanidica, on 05 ianuarie 2022 - 22:54, said:

Ai sa razi, dar eu iti recomand Motorola g100 Posted Image l-am prins pe olx la 1200 lei sigilat. O bestie de telefon.

Si eu am luat în considerare telefonul ăla. Dar dacă te uiți la specificații este ceva gen poco x3 pro. Doar pentru procesor daca l-ai cumpăra. Display-ul este ips lcd, incarcarea este de 20w si are baterie de 5000. Nu că ar fi un minus asta dar totuși nu are super amoled cum are a52s. + că amprenta este lateral. Să nu mai spun de faptul că telefoanele motorola cât că au 108 mp la cameră fac pozele de parcă nu ar avea atât.

#50
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Sa inteleg ca ai avut motorola cel cu 108 mp si nu ai fost multumit...

#51
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View PostEpidaurus, on 09 ianuarie 2022 - 17:33, said:

Sa inteleg ca ai avut motorola cel cu 108 mp si nu ai fost multumit...

Și-a luat un vecin, mai pe scurt l-a primit la abonament. Se lăuda când am fost la pescuit că a trecut de la sony la motorola și că au zis ăia că are cameră mai bună..dar la poze sony-ul ce l-a avut făcea pozele aproape identice iar la zoom se vedea mai bine decât cu motorola:))

#52
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Niciodata Sony nu a excelat la poze. Am avut un Huawei si am trecut la Sony acum vre-o 2 ani. Mare greseala sunt varza la poze sony

Edited by Epidaurus, 09 January 2022 - 17:53.


#53
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020

View PostEpidaurus, on 09 ianuarie 2022 - 17:52, said:

Niciodata Sony nu a excelat la poze. Am avut un Huawei si am trecut la Sony acum vre-o 2 ani. Mare greseala sunt varza la poze sony
Păi Huawei sunt chiar bune la făcut poze. Ei au ridicat standardele cu p30 pro când a apărut prima dată. Dacă mai aveau servicii google la sfârșit de 2021 îi depășeau pe toți.
Nu am zis că sony exceleaza sau nu. Totuși, mâine seară după ce merg cu el la fotbal și ne oprim la o bere o să îi cer o poză făcută ultima dată când am fost la pescuit de pe motorola lui cu "mai mulți megapixeli". În condiți de ceață dimineața, abia vezi solzii de pe pește când dai zoom:)). Poate fi de la soft-ul lor ori de la camera de pe el. Nu știu sincer dar o zice mai multă lume că Xiaomi sau Samsung sunt la capitolul optimizare software peste motorola.

Edited by MrLion, 09 January 2022 - 19:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate