Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung A52s vs Xiaomi Mi11 lite 5g

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
M-am oprit la aceste 2 modele si urmeaza sa decid pe care il achizitionez , as dori sa clarific problema conectivitatii in exploatarea reala.
Amandoua au wifi6 dar in teste :
A52s are viteza de download de 425 MBit/s fata de 874 MBits Mi11 lite 5g , conform atasament.
PS ar mai fi problema amprentei la A52s. S-a rezolvat ?

Attached Files



#2
troluldeservici

troluldeservici

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 14.11.2021
Xiaomi e mult mai bun. Detin eu Redmi Note 9 Pro.
Sa nu cumperi Samsung A52 !

#3
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
E de luat in calcul pentru camere si soft . Dar vreau sa clarific problemele de mai sus.

#4
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 18.11.2005
Am ambele telefoane in familie de cateva zile. Samsung se misca mai bine pe internet decat Xiaomi ca viteza pe date si pe wifi. Senzorul da rateuri la Samsung precum si identificarea faciala la Xiaomi e racheta.

#5
Pacolino7

Pacolino7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 28.10.2021

View Posttroluldeservici, on 28 noiembrie 2021 - 13:15, said:

Xiaomi e mult mai bun. Detin eu Redmi Note 9 Pro.
Sa nu cumperi Samsung A52 !
Eu recomand Samsung Galaxy A52s, e mult peste Xiaomi mi 11 lite.

#6
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
@talex007 : le folosesti cu un router ax ? Ce viteza ai in speed test la 1m de router ?

#7
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Samsung A52S 5G are camere mai bune mi se pare,cu stabilizare optică (ois)!Eu am 3 opțiuni,A52s5g, Xiaomi mi 11T, Motorola Edge 20/pro!🤔

#8
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
@Pacolino7 : la ce e mai tare ?
Constructie stylish la Xiaomi , mai usor, procesor mai puternic SD780 vs SD778 , in teste conectivitate mai buna pe wifi , nu sunt pb cu amprenta
Samsung : constructie cheap , dar camere si soft mai bune.

Edgeul e mare pentru mine, 160mm e cam limita

#9
Pacolino7

Pacolino7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 28.10.2021

View Posttoni_all, on 28 noiembrie 2021 - 14:10, said:

@Pacolino7 : la ce e mai tare ?
Constructie stylish la Xiaomi , mai usor, procesor mai puternic SD780 vs SD778 , in teste conectivitate mai buna pe wifi , nu sunt pb cu amprenta
Samsung : constructie cheap , dar camere si soft mai bune.
La ambele modele procesorul e performant la clasa lor, in schimb soft-ul la Samsung A52s e mult mai bine optimizat, iar stabilizarea optica la camera face toti banii.
Eu am Xiaomi si nu sunt multumit , prietena are samsung-ul, e net superior lui shiaomi.

#10
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
pe mine mereu ma amuza comparatiile astea. vezi ca ai uitat si ca samsung-ul are ufs 2.1(varianta 6/128) vs 2.2 xiaomi.

oricum e de apreciat ca stii de notebookcheck.net. samsungul a fost pana saptamana trecuta la 1500 ron cu casti buds 2 pe altex. la banii aia trebuia sa-mi dea xiaomi 2 telefoane ca sa fie ok.
am telefonul, nu stiu ce problema are senzorul de amprenta. e mai incet si cateodata nu recunoaste amprenta ca eu nu aprind ecranul, stiu unde e si pun degetul. pe mine ma amuza chestiile astea, pierd oamenii zeci de ore aiurea pe facebook, filme tampite si alte chestii, dar e senzorul de amprente cu 0.5 s mai incet si asta e o problema.

chiar vreau sa cumperi xiaomi ca trebuie sa vezi cum e. e o experienta unica si ar trebui sa treci prin ea.

Edited by bobitad, 28 November 2021 - 14:27.


#11
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
Astept un raspuns la pb ridicata . Nu ma deranjeaza softul Xiaomi si camerele sunt decente , folosesc acum un Xiaomi de care sunt multumit , vreau doar un upgrade.
Problema wifi ului e importanta pentru mine , as vrea sa stiu cat scoate langa un router ax.

#12
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
simplu, samsung are ois!  plus softul si actualizarile..

#13
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
@207cc, @bobitad nu mi spuneti nimic nou , astept un raspuns la pb ridicata

#14
Whyse1

Whyse1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,304
  • Înscris: 26.06.2013
@toni_all: Samsung-ul scoate cam jumatate fata de Xiaomi, nu are MIMO pe WiFi.

#15
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

View Posttoni_all, on 28 noiembrie 2021 - 14:24, said:

Astept un raspuns la pb ridicata . Nu ma deranjeaza softul Xiaomi si camerele sunt decente , folosesc acum un Xiaomi de care sunt multumit , vreau doar un upgrade.
Problema wifi ului e importanta pentru mine , as vrea sa stiu cat scoate langa un router ax.
te-as fi ajutat  cu cea mai mare placere dar am router vechi. daca mai vrei vreun test care sa-l fac, imi spui.

in fine, sper ca realizezi ca vorbim aici de secunde, chiar si la 100 GB diferenta e de 15 minute. nici Tiriac nu e asa important incat sa conteze asta.

Edited by bobitad, 28 November 2021 - 14:36.


#16
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007

View Posttoni_all, on 28 noiembrie 2021 - 14:24, said:

... Problema wifi ului e importanta pentru mine , as vrea sa stiu cat scoate langa un router ax.
Ce problerma are wifi-ul? Te intereseaza teste si benchmark-uri sau utilizarea din viata reala? In utilizarea din viata reala e totul ok, in teste Samsung e praf. Simti ca e praf numai daca stai cu el pe torrente si descarci la greu. La utilizare normala e totul ok. Am trecut peste pasul asta si am comandat un a52s 6GB 128GB. Mai aveam si alte modele mid in gama asta de pret/performante ca alternativa dar eu personal am ramas la Samsung.

#17
toni_all

toni_all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.03.2008
Vreau sa fac un pas inainte : trec pe router ax si vreau sa ma bucur de facilitatile lui .
Acum am 140Mbps pe ac printr un perete si sper sa obtin dublu . Abonament de 1GB

Edited by toni_all, 28 November 2021 - 14:44.


#18
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
nu cred ca in viata reala observi ceva. si ce torente pe telefon? de filme iti bati joc pe ecran mic..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate