Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Canale grila

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
La o rescanare am descoperit in grila ceva canale noi. Ce se intampla cu cele lipsa, din vechea grila?
Am incarcat de pe stick penultima salvare a listei de programe la nivel de octombrie 2021 si acolo imi apar cateva posturi care functioneaza, chiar daca in noua grila nu mai apar. Nu ma intereseaza Medika, NCN sau Kapital, dar acum nu se mai regaseste RockTV, accesibil pe grila din octombrie.

#2
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Rock TV nu a iesit. Avand in vedere ca ai mentionat si Medika, NCN si Kapital, cred ca ai probleme cu frecventa respectiva. (toate canalele mentionate sunt pe aceeasi frecventa, din ce stiu eu)
Cea mai simpla metoda de rezolvare: faci sesizare online la Digi, o sa te preia cineva si va veni sa vada exact de unde e problema. Am avut si eu recent probleme cu semnalul pe o frecventa si a venit cineva, mi-a schimbat cablul coaxial (era foarte prost si nu stiam), si asta a fost.

#3
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Da, erau mai  multe pe frecventa 506000 kHz, unele le stergeam din oficiu, dar in noua grila nu mai am nimic cu frecventa asta.
Era si Cinemaraton HD, acum il am fara HD, dar pe alta frecventa.

In ultima luna nu am umblat la cablu, tv-ul fiind motat pe perete...

O sa-i intreb, multumesc.

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Curios lucru, am rescanat pe alt tv, un Sony OLED 4K, iar grila de canale include si pe cele lipsa de la LED-ul Samsung.

#5
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Ai folosit acelasi cablu coaxial ca la TV-ul Samsung? Daca da, e posibil sa fie defecta mufa de la Samsung (nu stiu sa-ti dau mai multe detalii despre asta). Daca nu, cablul e problema

#6
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Nu deschid alt topic, pe tv non smart merge sa editez grila cu chanel sort.
Gama 2020 Samsung 4 k face transferul pe usb intr-o arhiva.
Dupa dezarhivare observ 4 fisiere, analogic, dvb-c , satelit si meta
Nici unul cu terminatia .scm sa il deschida chanel sort.
Aveti idee cum pot edita?


Sortarea
1 - Se scaneaza reteaua de cablu/antena (cautarea posturilor).
2 - Se cupleaza stick ul la TV.
3 - In ordine apasam: Menu->canal..Transf.lista canale->drt->introducere cod pin->de 4 ori cifra 0 (zero)->jos (export pe USB)=>se copiaza pe USB lista de canale.
4 - Se instaleaza pe calculator ChanSort
5 - Se deschide fisierul creat pe stick, se selecteaza "Modify current list:". Vom avea 2 liste. Se sorteaza canalele in lista stanga.
6 - Se salveaza pe stick fisierul nou creat.
7 - Se cupleaza stick ul la TV.
8 - In ordine apasam: Menu->canal.>Transf.lista canale)->drt->introducere cod pin->de 4 ori cifra 0 (zero)->jos (import de pe USB).
9 - Restart TV.


Pct 5 nu inteleg, nu gasesc sa deschid fisierul, asa cum spuneam, desi el exista arhivat pe usb

Edited by csachiri, 29 November 2021 - 18:38.


#7
Colb

Colb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 19.09.2005
Nu mai dezarhiva. Si foloseste ChanSort, nu SamsChannelEditor.

Edited by Colb, 30 November 2021 - 10:42.


#8
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
ChanSort foloseam dar degeaba, insa an descarcat ultima versiune de pe softpedia si merge.
Multumesc !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate