Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare mouse office + gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
Salutare,

Îmi puteți recomanda va rog un mouse vândut de eMag, cu preț până în 150 lei (sper sa se reducă substanțial cu BF de mâine 😁🤙)?

Voi folosi mouse-ul pentru job, dar și pentru a mă juca pe PC.

Mi-aș dori ca 'talpicii' sa fie din metal, sau cat mai rezistenți posibil, foarte important - sa nu scârțâie rotița de scroll, și să fie cu fir mouse-ul.

Mulțumesc!

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Bugetul? Eu recomand Razer Mamba Elite, folosit in ambele scenerii si este super. Musai sa-i iei un pad Razer, precum Sphex, aluneca de vis.

Pentru laptop, iPad si Macbook am acest mouse Razer, fara RGB si functioneaza prin Bluetooth cat si dongle.
LE: Vad ca Mamba a iesit la pensie. Vad Basilisk V3 cu scroll pas cu pas sau liber si DPI mare.

Edited by connectorxp, 11 November 2021 - 16:10.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postionalexandrucr, on 11 noiembrie 2021 - 15:57, said:

Mi-aș dori ca 'talpicii' sa fie din metal, sau cat mai rezistenți posibil, foarte important - sa nu scârțâie rotița de scroll, și să fie cu fir mouse-ul.

Skates se numesc tălpicii...sunt curios dacă există de metal. Deși nu recomand că faci praf padu

#4
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
@connectorxp - am menționat - până în 150 lei.

@waterman - mulțumesc pentru lămurire ☺️. Nu țin neapărat să fie din metal, dar nici din plasticul acela banal. Îmi doresc să nu 'zgarie' și să fie foarte rezistente in timp. Și rotița sa nu scârțâie pentru că m-a disperat cea de la mouse-ul actual.

Merci!

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Am un Logitech Mx Revolution de vreo 15 ani cu skates-urile originale si nu s-au tocit.
Unge-o si tu pe aia actuala cu putin ulei de mecanisme fine...

Ca recomandare, Razer sau ceva Logitech. Bani să ai

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Un mouse de 40 de lei acum e 150 lei pe Emag. Hama Milano
https://www.emag.ro/...2/pd/DVXCXBBBM/
Hama Cuvio folosesc la servici si are buton de dpi. Merge si la gaming. Pe el am dat 60 lei. Acum e super pret la 40 lei
https://www.emag.ro/...rch-Action=view
Cel mai bun ramane tot Razer. Pe asta il folosesc acasa.

Edited by Leo2006, 11 November 2021 - 17:13.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
RAZER Basilisk X Hyperspeed este 130 la Latex, cu transport inclus. Il recomand, mai ales ca este fara fir si se poate pune la o suita de aparate, pe dongle are latenta minima.

#8
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
@connectirxp mulțumesc. Este 126 la eMag. O sa stau cu ochii pe el. Pare foarte interesant.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate