Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Accesorii iPhone 13 mini, 13, 13 Pro, 13 Pro Max

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#73
Rodon

Rodon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.05.2018

View Postcata31lin, on 18 ianuarie 2022 - 14:50, said:

Samsung nu prea incalzeste (cel mai ok dintre toate)
Xiaomi auto e la mijloc ca grad de incazire (acum depinde, daca e soare in masina se incinge)
Apple magSafe se incalzeste destul de bine (o varianta ar fi sa pui telefonul cu fata in jos sa se mai disipe din caldura)
Ikea e ok la incalzire (e doar de 5W)
Niciunul dintre incarcatoarele tale nu sunt magsafe, sunt QI

#74
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 13.10.2009
Pentru Iphone 13,care ar fi cea mai buna husa cu spate transparent? Oscilez între Spigen ultra hybrid (cea cu lateralele negre), Ringke fusion X și Supcase UB edge. Ma interesează în primul rand sa fie rezistenta, pentru ca dpdv estetic eu zic ca oricare dintre ele va arata bine pe un iphone rosu. Mersi

Edited by PHONE_XPERT, 06 February 2022 - 21:38.


#75
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014
Eu am spigen ultra hybrid cu margini transparente si cred ca in curand voi lua una cu marginile negre sau toata neagra pentru ca din noiembrie pana acum au inceput deja sa mi se ingalbeneasca marginile. Sunt fumator si cred ca asta este motivul principal. In schimb, spatele este inca clear ca in prima zi.

#76
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Spigen ultra hybrid cu marginile negre am, este ok. Cam rămân amprente pe spate, le șterg mereu. În rest arată bine. Asta pe iPhone 13.
Aceeași husă dar complet transparentă o am pe iPhone 12 mini. După un an s-a îngălbenit siliconul.

#77
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Majoritatea huselor transparente (albe, fumurii, etc) se ingalbenesc, sunt putine care ramin la fel perioada mai lunga. La fel am patit si eu la mai multe huse transparente, in ultimul an 2 s-au ingalbenit, una singura a ramas transparenta ca atunci cind am cumparat-o noua. Nu are legatura fumatul, eu m-am lasat in 2012. Posted Image

#78
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
imi recomandati vreo folie sticla pentru iphone 13? eventual si link
pana acum (din octombrie 2021) am folosit o folie kesselring luata de pe mobiledirect, foarte ok la zgarieturi etc, dar de vreo 2 zile a facut o bula de aer fix in zona face id si telefonul face figuri la deblocare

#79
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,617
  • Înscris: 29.05.2011
Am pus luni folie noua de la Vetter din Mall Baneasa. Pana acum am avut Spigen cu decupaj la Face ID. Bune amandoua dar asta de la Vetter acopera tot ecranul si chiar imi place. Are strat oleofob foarte bun. Au insulita langa insulita Samsung.

Edited by adair, 10 February 2022 - 12:17.


#80
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Salut, am comandat și eu un 13 PM.
Întrebarea e următoarea, de pot cumpăra încărcător original/bun pentru el? Din câte am înțeles sunt anumite criterii după care trebuie ales încărcătorul.
Adaptor Lightning/Jack de unde pot cumpăra? Să fie ok și să n-am probleme cu redarea muzicii, la Note20U am luat ceva de la Hamma și merge super.
Ce fel de folie recomandați? Are rost să pun de sticlă având în vedere ca pe Note mă descurc cu cea din fabrica din plastic?
A avut cineva husa Pitaka? E ok?

#81
zelpix

zelpix

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.02.2022

View PostPoll7777, on 11 februarie 2022 - 08:15, said:

Salut, am comandat și eu un 13 PM.
Întrebarea e următoarea, de pot cumpăra încărcător original/bun pentru el? Din câte am înțeles sunt anumite criterii după care trebuie ales încărcătorul.
Adaptor Lightning/Jack de unde pot cumpăra? Să fie ok și să n-am probleme cu redarea muzicii, la Note20U am luat ceva de la Hamma și merge super.
Ce fel de folie recomandați? Are rost să pun de sticlă având în vedere ca pe Note mă descurc cu cea din fabrica din plastic?
A avut cineva husa Pitaka? E ok?
Incarcatorul daca vrei sa fie rapid trebuie sa aiba specificatia de "PD" adica power delivery. Aceasta  compatibila cu iPhone. in rest marci consacrate cum e de ex. ANKER, sunt foarte fiabile. De unde? Emag, Altex, iarasi, situri consacrate.
Adaptor poti lua de la iStyle, nu stiu daca este si la emag, cred ca da...

#82
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
PD indiferent de producător? Sau trebuie neapărat Apple?

#83
zelpix

zelpix

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.02.2022

View PostPoll7777, on 11 februarie 2022 - 08:27, said:

PD indiferent de producător? Sau trebuie neapărat Apple?
Apple lucreaza by default pe "PD", la ceilalti producatori trebuie sa fie mentionat acest aspect altfel nu va incarca rapid. Eu am de la Anker si de asta zic:

https://www.anker.co...harger/A2019121

#84
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
anker powerport nano III, este foarte bun, e gandit pentru iphone, cel mai ieftin pret e pe evomag (63 lei)
pitaka sunt niste huse bune, frumoase, nu ingroasa telefonul, nu stiu insa cata protectie ii ofera displayului in caz de impact

Edited by jericho, 11 February 2022 - 08:51.


#85
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Am găsit pe Galaxie original la 147 de lei. O să văd eu de care iau, mulțumesc fain.

#86
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 17.09.2003
Ce parere aveti de accesoriile NextOne (incarcator, magsafe, etc.) ? Sunt ok ? Le folositi ?

#87
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
o varianta de asemenea ieftina si buna (o folosesc de 5 luni, ceas si telefon iphone 13)

https://www.mobiledi...E7GkWHqVcePVpXA

#88
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postjericho, on 11 februarie 2022 - 08:48, said:

anker powerport nano III, este foarte bun, e gandit pentru iphone, cel mai ieftin pret e pe evomag (63 lei)
pitaka sunt niste huse bune, frumoase, nu ingroasa telefonul, nu stiu insa cata protectie ii ofera displayului in caz de impact

Am luat si eu in urma recenziei tale de pe emag + multe recenzii bune.
Mult mai mic decat cel original. Vedem in timp cum se prezinta. Am mai avut un incarcator wireless de la Anker si nu am fost deloc dezamagit.

Attached Files



#89
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

View Postopsy091, on 14 februarie 2022 - 09:07, said:

Am luat si eu in urma recenziei tale de pe emag + multe recenzii bune.
Mult mai mic decat cel original. Vedem in timp cum se prezinta. Am mai avut un incarcator wireless de la Anker si nu am fost deloc dezamagit.
eu il folosesc ocazional, atunci cand sunt pe graba, pentru ca in mod normal prefer incarcarea lenta de 5w
incarcatorul mi se pare foarte bun, anker e o firma serioasa, se incalzeste foarte putin atat incarcatorul cat si telefonul dar e absolut normal avand in vedere ca e fastcharge, pana acum n-am avut nicio problema cu el dar nu stiu cum se comporta la o utilizare de zi cu zi insa toata lumea il recomanda

#90
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am luat o husa originala Apple, cea transparenta cu MagSafe. Nu prea mi se pare cine stie ce. Nu are aderenta, e ca de plastic, nu e ceva moale, flexibil etc. Si plus de asta este putin larga, adica mai groasa la interior decat telefonul. Cand apesi aparatul pe la colturi se duce in jos putin, nu sta fix. Bine, nu e ceva la modul exagerat, dar parca ai ceva pretentii cand stii ca e de la Apple.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate