Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Romania - Armenia (11.10.2021 Pro TV, 21:45)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

Poll: Romania - Armenia (11.10.2021 Pro TV, 21:45) (40 member(s) have cast votes)

Cu ce rezultat credeti ca se va incheia meciul?

  1. castiga Romania (27 votes [67.50%] - View)

    Percentage of vote: 67.50%

  2. egalitate (9 votes [22.50%] - View)

    Percentage of vote: 22.50%

  3. castiga Armenia (4 votes [10.00%] - View)

    Percentage of vote: 10.00%

Vote Guests cannot vote

#37
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020

 business11, on 12 octombrie 2021 - 09:08, said:

La baraj putem da si peste Albania sau alte echipe mai slabe, nu trebuie sa ne gandim la rau. Eu cred ca o sansa exista, chiar daca scazuta.
La baraj o as fie doua meciuri, primul cel mai probabil o sa fie accesibil, poate avem noroc si la meciul doi.

Sincer ma bucur ca a castigat Romania aseara, dar ma dezgusta presa romana pentru cat ii ridica in slavi, a fost Armenia pana la urma fratilor, hai sa ne trezim la realitate

#38
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Ce  tot ii dati cu barajele ?   Stati domol ca trebuie sa si ajungem  acolo ...

#39
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Valoare Romania: 81.5M Euro
Cel mai scump jucator al Romaniei: 15M Euro (Razvan Marin)

Valoare Armenia: 39.6M Euro
Cel mai scump jucator din Armeniei: 15M Euro (Henrikh Mkhitaryan)

#40
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Valoarea loturilor este, bineinteles, importanta, dar nu 100% decisiva. Nu iti asigura victoria.
Ganditi-va la cum a comis-o Germania cu Macedonia. Sau si mai frumos, Real Madrid cu Sheriff Tiraspol.
Evident ca-s accidente, dar nu prea am mai vazut scoruri de 7 sau 8-0 intre o echipa buna si una slaba. Cand stii ca joci cu un colos, stai cu fundul in poarta, bubui mingi in tribune, te intinzi pe jos cat de des poti, tragi de timp la auturi de poarta. Cam asa se face, nu ca mi-ar placea ca spectator.

Locul la baraj este 99% asigurat. Jocul cu Islanda ar trebui sa fie usor (desigur, daca ne chinuim, putem face o boacana). Ei nu mai au sanse deloc si consider ca Romania e mai buna. Iar in Liechtenstein ar trebui sa fie joc de vacanta.

Raman totusi la parerea ca Radoi stie ca la baraj(e) misiunea e grea. In plus, desi m-am bucurat de victoriile Romaniei, locul 2 e castigat mai ales multumita rezultatelor indirecte. Pentru ca Macedonia si Armenia au reusit sa se incurce mai urat decat Romania.
Echipa nu joaca asa cum s-ar fi asteptat nici macar cei realisti. Nu vorbesc de cei prea pesimisti sau prea optimisti.
Eu ma asteptam la locul 2, fara pretentii la locul 1 dar si fara mari emotii. Uite ca emotii au fost si intr-o oarecare masura inca sunt.

Din punctul meu de vedere, ca simplu privitor de fotbal, cu mai putin interes ca in trecut, urmatorul antrenor ar trebui sa incerce o omogenizare a echipei.
Ca Radoi a incercat multi debutanti nu e gresit. Dar fara sa ai un schelet de 7-8 titulari de baza nu se poate, daca ne uitam la altii.

#41
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Iti dau perfecta dreptate in tot ce spui ambr0zie cu exceptia sanselor Islandei. Matematic vorbind inca au sanse de calificare, intr-adevar mici dar existente. Islanda depinde foarte mult de rezultatele adversarilor, dar cum vorbim de fotbalul orice este posibil. Eu zic ca Islanda nu o sa se lase batuta doar pentru ca sansele de calificare ar fi reduse. Spiritul nordic mereu a fost unul de luptator si astia dau tot posibilul pe teren indiferent de meci.

Sper sa avem un lot puternic si in forma in ultima dubla mansa din noiembrie. Daca batem Islanda atunci suntem 99% la baraj.

#42
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Islanda are 8 puncte, Romania 13, Macedonia si Armenia cate 12. Ar fi ceva de domeniul fantasticului.
Nu ma astept sa vina la Bucuresti in concediu, dar nici nu ar trebui sa fie probleme mari.

Ce ramane de jucat (pentru cele 4 echipe)

Penultima etapa

Romania-Islanda
Armenia-Macedonia

Ultima etapa

Liechtenstein-Romania
Macedonia-Islanda
Armenia-Germania

Edited by ambr0zie, 12 October 2021 - 12:34.


#43
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Pentru ca nu mai pot edita - Islanda are nevoie de victorii in meciurile ei cu Romania si Macedonia si ar  face 14 puncte. Sa spunem.
Dar are nevoie pe langa asta ca:
- Romania sa faca cel mult egal in Liechtenstein
- Armenia - Macedonia sa faca exclusiv megi egal, daca invinge oricare din ele ar face 15 puncte si Islanda e out
- Armenia sa piarda cu Germania in ultima etapa, ceea ce e cam singura varianta sigura.

Daca Romania pierde cu Islanda si face egal cu Liechtenstein si ce am scris mai sus se intampla, Romania ar fi la egalitate de puncte cu Islanda. Si atunci ar avea nevoie Islanda de victorii mari in ultimele 2 etape, pentru ca stau prost la golaveraj, -4, noi avem +3.

Repet, nu va fi joc de vacanta cu Islanda, dar mi-e greu sa cred ca se pot monta la maximum cu moralul.

#44
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Stii cum e, ala care vine dintr-o pozitie inferioara mereu este mai luptator. Ei nu au ce sa piarda, banuiesc ca vor iesi la atac, vor veni la Bucuresti cu o formula foarte ofensiva. In acelasi timp noi vom avea culoar de contra atac (care in general nu prea ne ajuta, deoarece noi dam mai mult goluri din faze semi fixe).

Sa vedem ce ne asteapta, eu sper sa ii batem pe islandezi si sa nu ne mai intereseze ce fac altii.

#45
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Vor ieși la atac, însă noi având jucători mai iuți și ceva mai tehnici, îi vom pedepsi.

#46
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Chiar nu cred ca se pune problema obtinerii locului 2. Dar dupa...
Pe mine ma ingrijoreaza doua aspecte, in primul rand treaba asta cu Radoi. A dat motiv presei sportive sa inceapa sa turuie si nu e momentul potrivit. Atmosfera din lot va fi afectata.
Al doilea e postul de atacant. Cred ca aici stam foarte rau. Niciuna din variantele incercate nu a mers - Alibec, Markovic, Ivan, Keseru, Puscas. Din toti, cel mai bun mi se pare Keseru, dar aseara n-a facut aproape nimic, asa cum nici ceilalti n-au facut cand au jucat.
Nu stiu sincer de unde scoatem atacantul acesta, poate F. Andone.

#47
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

 jakota, on 12 octombrie 2021 - 09:51, said:

Ce  tot ii dati cu barajele ?   Stati domol ca trebuie sa si ajungem  acolo ...

E adevărat, comentariile multora din mediul online după jocul de ieri cu Armenia era că: ce vom face la baraj ?! Posted Image

Noi încă nici n-am jucat meciul următor din grupă cu...cea care ne-a eliminat în barajul pentru EURO 2020. Şi, la cum suntem noi românii de entuzismaţi după ce reuşim să trecem peste un muşuroi ca peste un munte, tare mă tem ca nu cumva "să ne facem de petrecanie" cu Islanda !

Edited by lupini, 12 October 2021 - 14:02.


#48
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
La baraj intalnim 2 alte echipe care s-au plasat tot pe locul 2 nu?

Posibili adversari sunt
- din grupa A: Portugalia sau Serbia,
- din grupa B: Spania sau Suedia,
- din grupa C: Italia sau Elvetia,
- din grupa D: Ucraina, Bosnia, Finlanda
- din grupa E: Cehia sau Tara Galilor
- din grupa F: Scotia, Israel sau Austria
- din grupa G: Olanda, Norvegia sau Turcia
- din grupa H: Albania sau Polonia.

Am pus mai multe tari, pentru ca astea sunt posibilele echipe care au sansa la locul 2. Daca ne gandim ca majoritatea tariilor puternice, precum Italia, Spania sau Portugalia vor castiga grupa, raman echipe cat de cat accesibile. In special daca aruncam un ochi catre grupa D, E, F sau H eu zic ca am avea sanse sa trecem de toate echipele mentionate daca prindem o zi buna.

Romania in atac de la Mutu pana in prezent sta extrem de prost. Nu imi aduc aminte un atacant cat de cat bun de pe atunci si pana in prezent. Chiar daca avem mai multe posibilitati pe banca, nici unul nu sclipeste niciodata. Alibec, Budescu, Ivan, Man, Markovic, Puscas mi se par slabi. Keseru mi-a placut, dar este batran se vede ca nu mai are putere si Mitrita este talentat, dar nu il ajuta corpul (si la nivelul lui Messi nu ajunge).

Edited by business11, 12 October 2021 - 15:36.


#49
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
La baraje, vom fi cap de serie!

#50
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Parerea mea este ca putine sunt accesibile:

Bosnia, Finlanda (a jucat destul de ok in ultima vreme), israel (discutabil), turcia(nu prea cred) si albania. In rest ne calaresc de nu mai stim de noi

#51
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 GaBogdan, on 12 octombrie 2021 - 16:49, said:

Parerea mea este ca putine sunt accesibile:

Bosnia, Finlanda (a jucat destul de ok in ultima vreme), israel (discutabil), turcia(nu prea cred) si albania. In rest ne calaresc de nu mai stim de noi
Cum ne-au călărit nemții? În fine... Ce înțelegi tu prin călărit, mai exact? Cu nemții, ce voiai, să se arunce în atac, ca disperații? Ce bun e romanul la sport, politică, medicină, educație etc. și în realitate, practica ne omoară.
Dacă împotriva nemților am jucat bine (cum puteai juca impotriva lor, defensivă și contraatac+mingi lungi), puteam scoate cu șansă, 1 pct., mă îndoiesc că n-am avea șanse împotriva țărilor mai sus menționate.

Edited by Vlad_22, 12 October 2021 - 17:02.


#52
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020

 Vlad_22, on 12 octombrie 2021 - 16:58, said:

Cum ne-au călărit nemții? În fine... Ce înțelegi tu prin călărit, mai exact? Cu nemții, ce voiai, să se arunce în atac, ca disperații? Ce bun e romanul la sport, politică, medicină, educație etc. și în realitate, practica ne omoară.
Dacă împotriva nemților am jucat bine (cum puteai juca impotriva lor, defensivă și contraatac+mingi lungi), puteam scoate cu șansă, 1 pct., mă îndoiesc că n-am avea șanse împotriva țărilor mai sus menționate.
Te-ai trezit si tu.

Da, nemtii ne-au cam calarit. Din comentariul tau se vede cat stii despre fotbal. Scorul de 2-1 nu reflecta ca le-am tinut piept. Ai vazut macar meciul? Ai vazut statisticile? NU, ai vazut scorul 2-1 si ca am condus si gata, direct in semifinala ajungem.

Hai ca iti fac un rezumat:
72% posesie pentru Germania, esti in stare sa faci un calcul sa vezi cat am avut noi? Hai ca te ajut, pentru ca observ ca poti doar sa citesti in scor, sa gandesti mai deloc.
28% posesie pentru noi
Germania a avut 21 de suturi si 7 pe poarta
Noi am avut 9 suturi si doar UNUL pe poarta.

Eu unul sunt multumit de ce a facut Romania in fata germaniei, dar hai sa nu exageram.

Stii macar ultimele meciuri ale Romaniei? Ai habar de forma curenta a echipelor mai sus mentionate?

Ne bucuram de o victorie in fata armeniei, liechtenstein si a islandei pe care trebuie sa ii batem cu a doua echipa, dar asta ne e nivelul.

Nu am zis absolut nimic de medicina, politica, doar fotbal, strict fotbal de care tu colegule, n-ai nici macar o treaba.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate