Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Smartphone-urile de gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Smartphone-urile de gaming exista din 2017, de la lansarea Razer Phone. De atunci, cativa competitori precum Asus, ZTE si Xiaomi incearca sa impinga cumva aceasta nisa. Telefoanele acestea includ multe functii care nu se gasesc pe telefoane obisnuite, cum ar fi baterii mari, headphone jack-uri (inclusiv cu quad DAC), iluminare RGB, ventilatoare incluse in telefon sau ca accesorii, porturi aditionale si ecrane cu rate de refresh mai bune decat competitia.

Patru ani mai tarziu, cum vi se pare ca au evoluat? Merita cumparat un astfel de telefon?

#2
id-forum

id-forum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 02.09.2021
Te joci pe telefon asa de mult?

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019
Poti sa le conectezi mouse pe OTG?

#4
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Post__Dan__, on 08 octombrie 2021 - 17:17, said:

Poti sa le conectezi mouse pe OTG?

Da, daca e cu USB-C poti chiar direct.

#5
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Am conectat eu mouse pe Bluetooth. Este degeaba daca jocul nu ofera suport. Iar majoritatea jocurilor competitive se asigura ca nu poti avea un avantaj nedrept.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Smartphone de gaming, casti de gaming, scaun de gaming. Toate astea au un lucru in comun.
Pentru jocuri, iei un PC cu specificatii de top, sau o consola dedicata. Daca vrei Tetris, Taie Pepeni sau Sari pe Tren, o poti face cu orice ragalie. Pentru experiente adevarate...

Ca idee, am instalat Asphalt, asta ultimul pe un hardware bun cu Android. Ei, jocul asta, mananca cat Far Cry 5. What?! Asta e Android, din pacate. Pentru treburi serioase, avem de unde alege.

#7
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Dacă ești pasionat de unele jocuri sau vrei să faci streaming gen gaming mobile..atunci se merită. În rest nu știu de ce altceva ai lua un smartphone de gaming....pe un telefon cu 6gb ram si cu procesor decent poți juca cred orice joc din magazin play decent.

Ca de exemplu, de ce aș da +3500 de lei sau cât e un asus rog phone, razer phone când pot da 2000 și un pic pe un realme gt care are cam aceleași specificații și încărcare la 65w.

#8
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
Pentru calitatea constructiei si a materialelor.
Nu ma joc insa as lua asa ceva fiindca de regula tin telefonul minim 4 ani iar unul din asta duce mai mult decat orice model din gamele superioare ale granzilor.

Edited by Mosu007, 10 October 2021 - 13:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate