Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Romanian Trance

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
Linkuri speedyshare.com:

http://www.speedysha.../412418524.html
http://www.speedysha.../700602574.html

#110
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
salut!
va prezint :
McBohemian - Fallen From The Grey Sky EP

1.Fallen From The Grey Sky
2.Don't Cry Lullaby
3.Carnival Tale

http://www.trackitdo...mcbohemian.html

released 24.06.2008
Label: Green Martian

Attached Files



#111
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
Productii noi si releasuri soon, plus trackuri care au fost in  A State Of Trance  :)

http://www.myspace.com/atamuzik

Cheers to all!

#112
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
si cate ceva din productiile mele:

http://www.imeem.com/moonfiremusic

stilul e in mare parte progressive, insa lucrez si la uplifting si electro

#113
djessenza

djessenza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.07.2008
Salutare fratilor....sunt nou pe aici pe forum ....in sfarsit am terminat si io de citit paginile astea.......si io sunt un fan al trance-ului.....si tot odata creez si muzika in fruity loops ........doar in FL lucrez nu mai folosesc nimik ...... deocamdata ///am incercat si reason 3 si ableton live...si cubasse dar mi se par kam greoaie programele D:D:D ....am sa postez si niste piese deale mele mai tarziu.....va las k bine ...salutare  B)

#114
zonax

zonax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.08.2006
interesant topic MCBohemian.. observ ca ai o imaginatie destul de bogata .. desii piesele tale sunt cam "grele" pt gustul meu .. sunt chear reusite.. felicitari cu + :)
eu le cam compun de vre-o 6 ani incoace .. am incercat o gramada de programe, cel mai mult ma atras FL .. asta pentru ca merge pe aproape orice pc .. nu necesita asa multe resurse .. si in plus ai sansa sa atasezi o gramada de vst-uri .. e minunat .. desii multi zic ca FL este o jucarie .. ei bine, nu e deloc asa .. e destul de complex .. si daca te duce capu.. poti face piese de top .. fara ca cineva sa banuie ca sunt create in intregime cu FL ..  va invit sa ascultati piesele mele dea lungul anilor .. pentru asta, click aici zona-x.ro/index.php?x=music

genul meu favorit este.. trance-ul inclinat spre house.. combinat cu dance.. imi place mult sunetul de pian .. ma inebuneste .. mai ales daca il pun pe la jumatea piesei .. sa cante doar pian-ul ..si un pad cuceritor .. e pur si simplu minunat :x ..

vst-urile mele de suflet sunt: vanguard, nexus si fm7 .. nici nu am nevoie de mai multe .. in nexus am preseturi de 30 gb .. acolo am tot ce vreau .. astept sa ascultati piesele si apoi pareri .. sa vedem le am sau nu le am :P

#115
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

Quote

sa vedem le am sau nu le am

daca tin cont de faza cu 6 ani, atunci nu prea le ai :) (sper ca nu preferi sa fi mintit frumos cum majoritatea am vazut ca o fac pe shoutboxu tau)

nu am ascultat tot, am ascultat 4-5 pe sarite ca sa-mi fac o idee .... putine sunete, putine efecte, combinatii simpliste, sound foarte vechi ... asta este rezumatul, poate cineva vrea sa detalieze subiectul, dar eu nu prea am timp :P

#116
zonax

zonax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.08.2006
corect.. asta e parerea ta .. tot respectu .. referitor la fraza "sa fi mintit frumos" .. fiecare spune ce simte .. eu nu am mituit pe nimeni.. daca tie nu it place .. asta nu insemna ca restu lumi are aceeas parere ca tine.. asta e stilul care imi  place mie sa compun.. crezi ca as avea mai mult succes daca as compune manele ?

cat destre cei "6 ani" .. din cate imi aduc aminte nu vad sa fii scris pe undeva sa fiu profesionit.. fiecare compune in propiul lui stil .. poate tu ( asta daca faci muzica ) compui intr-un mod obsesiv.. cat compune altii in 6 ani tu compui in 1-2 .. pe mine muzica ma relaxeaza .. dar si cand ma incarc cu prea multe sunete.. iau o pauza ..  asa ca degeaba te bazezi pe cei "6 ani" gandindu-te ca ar trebuii sa fiu expert acuma ..

iar referitor la rezultat-ul tau: .. nu zic ca sound-ul este nou nout.. dar cat tine de "putine sunete, putine efecte, combinatii simpliste" .. cum ziceam mai sus .. asta e muzica care imi place mie.. asta e muzica ce ma reprezinta.. eu cant ce simt.. probabil daca as avea gandurile tale .. as compune manele sau hard rock..

Edited by zonax, 15 April 2009 - 16:44.


#117
pitch_legend

pitch_legend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.11.2006
Adevarul este ca xICexDejaVu are dreptate. Poate ca suntem noi mai pretentiosi, dar mai ai mult pana departe. Melodiile astea imi aduc aminte de sfarsitul anilor 90... sunt simpliste... Oricum fiecare cu parerea lui... bafta in continuare...

#118
zonax

zonax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.08.2006
bine zici, fiecare cu parerea lui .. si in plus.. nu ar strica o relansare a modei anilor 90 .. oda :coolspeak:

#119
zonax

zonax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.08.2006
ce nu mi-a placut insa .. a fost exprimarea lui xICexDejaVu (sper ca nu preferi sa fi mintit frumos cum majoritatea am vazut ca o fac pe shoutboxu tau) stai umpic .. e parerea oamenilor .. care e problema ?

#120
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Se referea la faptul ca probabil respectivele persoane sunt prieteni/cunoscuti de-ai tai. Prieteni care ori sunt mai putin cunoscatori, ori vor sa te incurajeze.

Eu asa o vad :D

#121
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

View PostTidusss, on Apr 16 2009, 16:59, said:

Se referea la faptul ca probabil respectivele persoane sunt prieteni/cunoscuti de-ai tai. Prieteni care ori sunt mai putin cunoscatori, ori vor sa te incurajeze.

Eu asa o vad :D

exact:P

in fine poate nici eu nu am avut cel mai frumos mod de a ma exprima, dar nu mi-o lua in nume de rau, eram in graba (am si precizat faptul ca nu am timp sa dau mai multe detalii) :)

cheers :)

Edited by xICexDejaVu, 16 April 2009 - 17:20.


#122
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Salutare tuturor!
nu am mai intrat de mult pe forum,mai ales pe topicul acesta pentru ca intr-un timp ramasese nediscutat;
dar vad ca au mai aparut cateva discutii.in legatura cu acest lucru....
zonax-din puctul meu de vedere orice critica asupra melodiilor proprii ar trebui sa fie constructiva pentru ca din moment ce ai ales sa iti prezinti melodiile pe un forum unde stiai ca vor intra destul de multe persoane nu cred ca ar trebui sa te astepti ca toata lumea sa scrie "Wow!!!!ce misto,cool esti tare,tine-o tot asa".daca ai primi numai comentarii de genul acesta cred ca in loc de progres ai ajunge la regres considerand ca esti in apogeul ideilor .da,intr-adevar xICexDejaVu  a fost sincer cu parerea sa despre ce aude in melodiile tale,asta e ,ai raspuns si tu pe masura :)...
eu cel putin nu sunt de acord cu "certurile" acestea,cred eu ca ar trebui sa spunem multumesc cand cineva (ce este tot in domeniu)iti spune ca nu e ok ceea ce faci...asta nu inseamna ca neaparat trebuie sa tii cont de ceea ce spune...
in fine...am ascultat si eu melodiile lui zonax....sunt ok daca face lucrul acesta ca pe un hobby.dar daca este sa-l ascultam cu o ureche cat de cat profesionala...da,e simplist .


eu ,in ultimul timp am tot lucrat(munca munca)si am si lucrat(muzica muzica) si am sa revin foarte curand cu o melodie ce a beneficiat si de un remix pe masura la nifty8-ultimate house records.
pana atunci  va salut! si spor! si succes!

#123
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
New release:
MCBohemian - 8 Years 4 Seconds (original mix&several dub remix)
Label:Ultimate House Records-Nifty8 Digital

https://www.beatport.....eleaseId DESC

Attached Files



#124
justme15

justme15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.07.2007
Salutare. Ce parere aveti despre asta: http://www.trilulilu.../6f371a26714ae8
video  : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QsUgGTf5hkE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
download: http://vladn.22web.net/programtv.html.
Realizat in fl studio 8.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate