Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Romanian Trance

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#91
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View PostRed9, on Oct 22 2007, 12:28, said:

O javra! S-ar parea ca din cauza ei nu mai exista Luminary. A afirmat ca a gasit noi oportunitati... (probabil e mai bun PvD :thumbdown: )!
Hai ma, javra?
Luminary nu mai scosese ceva de mult timp. Tot farmecul era vocea ei.

#92
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
nu pot sa zic ca tot farmecul era vocea ei .... exemplu ar fi My World care are un sound superb .... si amsterdam ar fi de mentionat ...

#93
freemastter

freemastter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.11.2006
Bohemiane misto baroque. Tot raman la Oniric Revelation :D chiar tare

Edited by freemastter, 30 October 2007 - 17:19.


#94
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Ma prezint cu o piesa noua.Descrierea melodiei (in engleza-este o descriere pt site-urile straine de muzica):
"Vecchia Zimarra" produced by MCBohemian The song is my own interpretation of the well known act IV from Giacomo Puccini's "La Boheme" where the philosopher,Colline remains to pawn his old coat (vecchia zimarra) and in this way he says good-bye to it.By far this is one of my favourite piece of music composed-full of emotions,a lot of symbolism in it.With other words ,i really recommend each of you who will listen to this song to go and see this wonderfull G.Puccini's masterpiece. The interpretation is a melodic trance song with its main break part consisting of Colline's grief over his coat. It is the last song from the album "Can Passion Overcome Knowledge?" (an unofficial release over the internet) If you liked the song please leave a comment here. © MCBohemian

http://mp3.de/musik/...1493/31_1607922

Attached File  vecchia_zimarra.JPG   136.61K   13 downloads

#95
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
ce sa spun.... de data asta un sound mai nou dar foarte trancey :D este mult mai buna decat celelalte mel ale tale ... keep it up

#96
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
fara a mai pierde vremea, va prezint direct o mostra din noul produs, asa, ca sa va deschid apetitu. Orice reply e binevenit.

Attached Files


Edited by yoproject, 28 December 2007 - 22:23.


#97
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View Postyoproject, on Dec 28 2007, 22:22, said:

fara a mai pierde vremea, va prezint direct o mostra din noul produs, asa, ca sa va deschid apetitu. Orice reply e binevenit.


tech basul-suna f bine!-in schimb  sinth-ul parca mai trebuie lucrat un pic-bine -doar este o mostra deci ai sa mai lucreZi la melodie.imi pare ca va iesi ceva frumos-astept totusi confirmarea-adica o melodie finala;) cu un break frumos...un building block tot ce trebuie -stii tu.
Numai bine si mult succes

#98
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
thanks... lucrez in continuare, iar synth-ul chiar trebuie imbunatatit cum ai zis si tu.

Edited by yoproject, 31 December 2007 - 02:04.


#99
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
suna mai bine decat mi-am inchipuit .... poti scoate ceva frumos de tot din asta daca lucrezi la ea :D

#100
SherkaN-

SherkaN-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2008
Melodiile sunt ok ;) , insa si eu folosesc fruity loops si mi`ar place sa stiu daca ce e acolo e creat de tine cap-coada, am luat de pe net pack`uri ce contineau cam tot ce aveai nevoie pt o melodie ... Midi, loops , drums ... sa.m.d , adica ar fi pacat sa le faci dintr`un midi la care ai adaugat un sunet care ti s`a parut tie convenabil, sa`l pui pe un beat si cateva efecte ... stii la ce ma refer. Melodiile sunt ok , nu f grele dar sunt ok:) bafta in continuare , poate o sa pun si eu odata .. un fel de demo ... cu sunete luate de mine ca sa vedeti despre ce e vb

#101
SherkaN-

SherkaN-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2008
Nu caut sa jignesc .... sau ... sunt doar cateva pareri de ale mele ... sper sa le iei in consideratie ;)) , am ascultat cateva din piesele tale. Trance nu inseamna KICK agresiv , ai un beat de Dj Aligator .. un beat de house de ala de spelunca .. trance`u e mult mai fin .. mult mai elegant :) , ai acelasi BMP acelasi stil in toate melodiile ... mai schimba ceva ... de pilda ... foloseste un kick mai soft ... tot de trance ... lasa hat`urile alea de house .... ai aceleasi intreruperi de ritm in toate melodiile ... banuiesc ca`ti plac exploziile ... dar nu cred ca ai vazut vreo melodie cu 5 explozii ... trance nu inseamna 140 -145 BPM si la 130 tot trance e .... (si nu numai kick ... incearca mai multe sunete "soft" , am vazut aia cu pianul ... pana si acolo ai facut ceva grav .... puteai sa`i faci un ambiental ... asculta myke foyle ... ca sa vezi despre ce vb ) daca ma inshel cu ceva ... pls spune`mi , nu mai supar si sper sa nu mi`o iei in nume de rau

#102
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View PostSherkaN-, on Jan 16 2008, 04:30, said:

Nu caut sa jignesc .... sau ... sunt doar cateva pareri de ale mele ... sper sa le iei in consideratie ;)) , am ascultat cateva din piesele tale. Trance nu inseamna KICK agresiv , ai un beat de Dj Aligator .. un beat de house de ala de spelunca .. trance`u e mult mai fin .. mult mai elegant :) , ai acelasi BMP acelasi stil in toate melodiile ... mai schimba ceva ... de pilda ... foloseste un kick mai soft ... tot de trance ... lasa hat`urile alea de house .... ai aceleasi intreruperi de ritm in toate melodiile ... banuiesc ca`ti plac exploziile ... dar nu cred ca ai vazut vreo melodie cu 5 explozii ... trance nu inseamna 140 -145 BPM si la 130 tot trance e .... (si nu numai kick ... incearca mai multe sunete "soft" , am vazut aia cu pianul ... pana si acolo ai facut ceva grav .... puteai sa`i faci un ambiental ... asculta myke foyle ... ca sa vezi despre ce vb ) daca ma inshel cu ceva ... pls spune`mi , nu mai supar si sper sa nu mi`o iei in nume de rau

salut!Mersi pt comentariu-apreciez foarte mult!
Intr-adevar ar fi pacat ca eu sa folosesc midi-uri pt compozitiile proprii astfel sa atribui unor melodii cunoscute propriul nume.Melodiile sunt compozitii proprii cu teme compuse de mine de la a la z ,mai putin ultima melodie "Vecchia Zimarra" care daca ai citit reprezinta o interpretare.
Muzica trance acopera un domeniu foarte vast.Intrucat nu-mi pot incadra melodiile in zona hard trance(pentru ca de obicei imi place sa scot kick-ul in evidenta-si in acest mod as putea spune ca s-ar incadra in hard trance)ci mai degraba in zona trance din cauza liniilor melodice,break-urilor etc.Tu poti sa ai un sablon prestabilit in legatura cu ceea ce inseamna o melodie trance -bineinteles aici intervin si gusturile proprii si tocmai de aceea nu-ti contest parerea.Per total sa spunem ca melodiile mele ar fi un Melodic-Hard-Trance ca sa inchid subiectul:)
Ai vb si de structura-stai linistit-fiecare are dreptul sa compuna o melodie in ce fel doreste.Melodia in care am folosit numai pian...hmm...ce e grav?...este o melodie simpla de pian...nu am dorit sa-i mai adaog nimic.Daca tu ai vreo idee sa faci o melodie de pian  in cadrul unei melodii ambientale-fa-o!alegerile sunt ale mele,parerile sunt ale celor ce asculta-pareri pe care le respect intru totul si le apreciez.Ca ascultator ai tot dreptul sa ma critici,sa ma apreciezi prin muzica pe care o fac.
Numai bine! ;)

Edited by MCBohemian, 17 January 2008 - 09:09.


#103
SherkaN-

SherkaN-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2008
nup ... nu m`ai inteles , eu ziceam sa schimbi ceva in melodii incat sa nu semene intre ele ... , am zis melodiile sunt ok, doar kick`u nu`mi place si hat`urile si daca mai sunt si creatii proprii f. tare nu pot decat sa te felicit , bravo , acum sper sa`mi intelegi ideea

#104
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View PostSherkaN-, on Jan 17 2008, 13:28, said:

nup ... nu m`ai inteles , eu ziceam sa schimbi ceva in melodii incat sa nu semene intre ele ... , am zis melodiile sunt ok, doar kick`u nu`mi place si hat`urile si daca mai sunt si creatii proprii f. tare nu pot decat sa te felicit , bravo , acum sper sa`mi intelegi ideea


Nici o problema -am inteles ce ai scris;)
Apreciez,mersi pt comentariu

#105
kensu

kensu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.09.2007
MCBohemian al 2 lea trance e misto.chiar goa psy si uplifting trance poti sa faci?

#106
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View Postkensu, on Jan 19 2008, 20:15, said:

MCBohemian al 2 lea trance e misto.chiar goa psy si uplifting trance poti sa faci?


mersi! ;)
De ce ma intrebi?

#107
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
daca tot s-a deschis de mai demult acest topic..nu ezit de a ma "infiltra" si eu in categoria Romanian Trance :P
va dau 3 linkuri ...
sper sa va placa :)

http://rapidshare.co...iginal_Mix_.mp3

http://rapidshare.co..._Skies_320k.mp3

http://www.speedysha.../944250360.html

si mai puteti asculta alte compozitii pe adresa mea de myspace: http://www.myspace.com/atamuzik


keep trance alive:D

Edited by tudoranadi, 26 January 2008 - 16:03.


#108
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
doua noi compozitii de-ale mele pot fi ascultate aici http://www.myspace.com/metadatasounds

Keep on trancing Keep on dancing! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate