Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Atomic TV HD.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#559
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Sincer nu inteleg de ce ar face inca un canal. Cum ar trebui sa mearga acest "prototip" de canal? Muzica dedicata fanbase-ului de studenti? Daca Atomic TV (asta de acum)este in realitate vechiul Atomic dar cu alta fata, atunci ramane de văzut care e treaba cu Academy asta.

#560
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Nimic, nimic? Noi pareri despre Atomic reloaded? 🥳🥳🥳

#561
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 05.09.2020
Vad ca lumea inca nu comentează,dar poate cobesc.
Ramane de asteptat sa vedem si alte pareri.

#562
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Stii tu: no words, good job 😇

#563
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
S a lămurit lumea. E un canal obosit de Youtube. Un stârv...

#564
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 dincadan78, on 29 noiembrie 2022 - 22:18, said:

Nimic, nimic? Noi pareri despre Atomic reloaded? ������

Ce parere sa ai cand acum un an la lansare promiteau emisiuni muzicale, talent show-uri si alte cele dar pana in prezent tot ce transmit sunt clipuri piratate de pe Youtube cu watermark cu tot, fara nicio jena. Ca CNA doarme in continuare nu mai zic nimic dar n-ar fi pasibili si de niste actiuni in judecata la faza asta? Dar deh, la urma urmei Serbu are experienta cu astfel de situatii: https://www.wall-str...rmina.html#gref

Edited by vladul_care_este, 23 December 2022 - 22:35.


#565
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
Pai reclamații pe site ul CNA ..ar trebui sa se sesizeze și să închidă gunaoiele astea.

#566
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Daca are cineva răbdare poate sa l reclame pe la CNA și alte instituții menționate prin articolul de acum multi ani.
Cred că nu respecta grila declarată la CNA dar eu apreciez că acest mincinos a reușit să țină un an live acest post, după ce îl tot lansa de 10 ani

#567
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Stati linistiti, nu va mai agitati, omul are spatele asigurat si la CNA si in alte parti. Nu se arunca el degeaba sa lanseze doua posturi tv, tinand cont ca s-a fript in trecut cu marca Atomic. Are el ceva in cap.

#568
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 18.06.2009
Patronul are pile la CNA de nu ii intereseaza ce si cum transmite; am facut sesizare in vara despre sunetul foarte tare si clipurile furate de pe youtube si raspunsul se poate citi mai jos. Am dat accidental aseara peste Atomic si era o piesa romaneasca cu banda de informatii de la MTV Romania.

Attached Files


Edited by Rainwish, 26 December 2022 - 12:42.


#569
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Pai fa sesizare unde te-au trimis ei, la Oficiul Roman pt Drepturile de Autor.

#570
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Atâta timp cât ia clipurile de pe YouTube nu are ce să îi facă. Alea sunt la liber, oricine le poate descarca și difuza. Dacă Atomic difuzează vreo piesă de-a lui Harry Tavitian, spre exemplu, atunci apar probleme pentru Serbu.

#571
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Don marinica, nu mai debita prostii ca e la liber pe YouTube.

#572
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
e la liber cu precizarea sursei. Eu asa stiam...
Toate celelalte posturi afiseaza sursa, ei nu!

Totusi, facand o gluma, au macar Youtube Premium :))) Ca daca le mai scapa si reclamele din 10 in 10 minute, penibilul e total! :))))

#573
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 -TINO-, on 26 decembrie 2022 - 13:14, said:

Don marinica, nu mai debita prostii ca e la liber pe YouTube.
Chiar sunt la liber piesele de pe YouTube. Pe principiul ăsta, dacă dau o petrecere,inchiriez un restaurant, bag ce muzică îmi place de pe YouTube. Sau trebuie să stabilesc playlist-ul cu o săptămână înainte, să mă duc să vorbesc cu Andra, 3 sud est și cu toți maneliștii să îmi dea aprobare să bag muzica lor la petrecerea mea PUBLICĂ. Așa este și cu muzica de la Atomic.

#574
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Lol, nu. Asa ar face toti tv si radio fara sa plateasca ca au muzica si alte clipuri de orice fel pe YouTube.

#575
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 -TINO-, on 26 decembrie 2022 - 14:29, said:

Lol, nu. Asa ar face toti tv si radio fara sa plateasca ca au muzica si alte clipuri de orice fel pe YouTube.
Am înțeles, ai dreptate în mare parte, dar vreau să subliniez că muzica de pe YouTube poate fi preluată de oricine. Caută muzică de jazz pe net și nu vei găsi, pentru că este protejată cu drepturile de autor. Serbu ar fi trebuit să cumpere drepturile de autor dacă vrea să fie difuzată muzică de jazz pe Atomic. Greșeala lui este că nu stilizeaza videoclipurile de pe YouTube.

#576
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 donmarinica, on 26 decembrie 2022 - 14:38, said:

Am înțeles, ai dreptate în mare parte, dar vreau să subliniez că muzica de pe YouTube poate fi preluată de oricine. Caută muzică de jazz pe net și nu vei găsi, pentru că este protejată cu drepturile de autor. Serbu ar fi trebuit să cumpere drepturile de autor dacă vrea să fie difuzată muzică de jazz pe Atomic. Greșeala lui este că nu stilizeaza videoclipurile de pe YouTube.

Nu, tot nu ai inteles. Si Ami sau 3Sud Est sunt protejati de legea drepturilor de autor chiar daca sunt pe Youtube. Dar daca asculti tu sau sa pui muzica la petrecerile tale cu prietenii e ok. Daca vrei sa o retransmiti pe postul tau de radio sau tv iti trebuie acord separat cu casa de discuri. Acord care se plateste. Serbu incalca grav legea si nu doar pt ca difuzeaza clipurile cu watermark cu tot ci pt ca difuzeaza muzica fara a plati drepturi de redifuzare catre casele de discuri iar CNA daca si-ar exercita si celelalte atributii in afara de cea de a da licente la fel si fel de dubiosi care transmit din toate garsonierele si aceea de a mai da cate o amenda-doua din An in Paste ar fi trebuit sa ii inchida pana acum.

Edited by vladul_care_este, 28 December 2022 - 00:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate