Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

AMAZON.de/.it/.es etc - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#91
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
prime-ul e valabil oriunde... si include multe servicii.

#92
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
Nu este adevarat. Abonamentul Prime este valabil doar pe teritoriul tarii ptr care a fost facut. De exemplu daca ai un cont amazon ptr Italia ai livrari prime doar in Italia si nu in toata lumea. Nu exista ptr Romania Amazon prime ptr livrari ci doar ptr video.

#93
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005
Comanda efectuata din SUA pe 03.01.2024 cu livrare estimativa 19 ianuarie sosește astăzi 18.01.2024 prin DPD.

Din state a ajuns în Cehia pe 09.01.2024 unde s-au făcut formalitățile vamale, comanda de 67 USD, pasta de dinti Crest. :)

#94
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 nicolaev, on 18 ianuarie 2024 - 12:12, said:

Nu este adevarat....
esti sigur ?

ai cumva prime ?

Edited by arg, 18 January 2024 - 13:16.


#95
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Pe ultimul colet primit ieri de la Amazon era un sticker cu Prime...deși eu nu am. Pe anterioarele colete nu știu, nu m-am uitat, nu mi-a atras atenția - poate livrarea gratuita o asimilează cumva cu Prime.

#96
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Eu na-m agsit pana acum sticker cu prime - sa nu fi fost refolosit ambalajul, sau pus doar de reclama.

Pt Amazon.de livrarea oricum e gratis in Romania si fara Prime - daca ai comanda peste 49 e euro.

Legat de sticker - am mai avut ceva colete care aveau scoci cu Prime - dar a fost cu transport platit :D

#97
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
Am comandat de 3 ori de la Amazon Italia. Primele doua comenzi erau niste nimicuri de 10-20 euro. Acum 2 saptamani am comandat o lanterna de vreo 150 euro, peste 750 lei platiti in total.azi a venit pachetul cu Fan, era suspect de usor dar absolut intreg, un plic mare. L-am desfacut pe loc, desi nu avea optiunea de verificare, dar am vrut sa fie martor soferul. Inauntru, o cutie de plastic, goala! Am vorbit imediat cu ei pe chatul online folosind google translate, nu au vrut poze sau inregistrarea video, imi inapoiaza toti banii, inclusiv transportul. Nu mai comand in viata mea de la ei dar nici nu le port pica. Cand am inceput chat-ul am zis ca le fac plangere la Politie, m-au rugat sa astept putin ca se rezolva.

Edited by radinel, 25 March 2024 - 17:13.


#98
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Hmmm... Oare s-au suparat pe Fan cei de la Amazon sau se renegociaza ceva contract ?

Am doua colete care au plecat ieri cu Posta Austriaca... N-am mai avut colete cu astia de vreun an, toate au fost cu FAN direct.
In final stiu ca si de la astia veneau tot cu Fan-ul de la Oradea.

De pe Amazon.de

#99
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,586
  • Înscris: 10.04.2009
la mine saptamana trecuta a venit cu DPD-ul un colet de pe Amazon Germania :)

ar fi bine daca ar relua colaborarea cu UPS-ul, erau cei mai buni... fanmizer curier este rapanos tare :(

#100
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Cred ca au contracte mai multi curieri. Eu am dat comanda pe 26 martie (Amazon DE) si a venit cu Fan Courier.

#101
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Cu DPD a venit și la mine de pe Amazon FR

#102
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Au contracte cu mai multi, dar de un an de zile a venit doar cu FAN-ul.
Ultima comanda mi-au livrat-o acum 3 saptamani tot cu FAN.

Acum... au revenit la Posta Austriaca, la fel cum faceau pana prin Martie anul trecut.

Personal prefer cu FAN-ul, ca ajunge mult mai rapid.
Curierii lor oricum vin si de 2-3 ori pe zi la mien la munca.

#103
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Na ca a mai plecat un colet catre mine... De data asta cu FAN.
Nu stiu care a fost faza cu AT Post. ( Apropo, pe trackingul la astea apare ca au incercat sa livreze in noaptea de sambata spre duminica si n-au gasit pe nimeni :D )
Dar abia azi dimineata am primit SMS-urile de la FAN ca livreaza azi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate