Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

Apple Watch 7

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#91
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Poststoki, on 16 octombrie 2021 - 16:53, said:

Într-o zi o să ai doar telefonul într-un carton, fără cablu sau alte minuni.
Eu zic ca viitorul e sa il ridici din magazin dintr-un ambalaj de metal/sticla/policarbonat reutilizabil (lasi ambalajul in magazin, nu pleci decat cu aparatul in buzunar. Sau daca il comanzi online returnezi ambalajul reutilizabil la un punct de colectare unde se restituie garantia pentru acel ambalaj care va fi refolosit.


Altfel nu avem nicio sansa sa nu ingropam planeta sub gunoaie.

Edited by Groot, 16 October 2021 - 18:59.


#92
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
La revanzare iei mai putini bani fara ambalaj. Deh, asta e mentalitatea…

#93
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am comandat AW 7 pana la urma. Sa-i fac asigurare sau nu? Rezista sigur la socurile de temperatura? Adica, de exemplu, stau pe plaja in soare si apoi intru cu el in mare (unde apa este rece comparativ cu cele 35-40 de grade de afara)? Sau in sauna etc.?

In Islanda am stricat o camera foto, am intrat cu ea in ocean, apa avand 9 grade, iar dupa 30 de minute de stat in apa rece am intrat in apa fierbinte, din care ieseau aburi. Stiu, am fost prost, n-o sa mai fac asta niciodata (era sa mor si eu, la propriu), dar ideea este ca acea camera s-a aburit imediat si dusa a fost.

In Finlanda la fel, faceam sauna, extrem de fierbinte, apoi am intrat imediat in mare, care era rece gheata. Apoi iar in sauna, iar in mare, si tot asa. Apple Watch ar fi rezistat in situatiile astea?

Edited by boy4ever, 17 October 2021 - 04:14.


#94
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 03.03.2007
Urmatoarea intrebare la care ma astept este : daca rezista in cazanul cu smoala topita....

#95
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Rezista Boy, stai liniștit. Eu am luat apple care sa fiu sigur ca e acoperit dacă se sparge(sunt pățit cu AW3).

#96
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Un singur caz de display spart a acoperit Apple la AW3, o linie de sprtura de stres foarte specifica in jurul marginilor ecranului la un anumit lot.

Altfel Apple nu acopera ecrane sparte accidental. Si nici nu iti schimba ceasul purtat cu alta culoare daca te-ai plctisit de ea. FYI.

Edited by Groot, 17 October 2021 - 10:08.


#97
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View PostGroot, on 17 octombrie 2021 - 10:07, said:

Un singur caz de display spart a acoperit Apple la AW3, o linie de sprtura de stres foarte specifica in jurul marginilor ecranului la un anumit lot.
Serie 2 si 3.

https://support.appl...atch-series-2-3

#98
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postioany, on 17 octombrie 2021 - 08:22, said:

Urmatoarea intrebare la care ma astept este : daca rezista in cazanul cu smoala topita....

Eram doar curios, atata tot. Pentru ca toata lumea il lauda ca e ok in orice condii. Sa stai vara cu ceasul pe plaja sau sa-l porti cand esti la piscina nu mi se pare o situatie atat de ciudata. Adica sunt la piscina, stau cu ceasul la mana, afara sunt 35 de grade, soarele straluceste, ceasul se incalzeste, iar apoi intru in apa care are, sa zicem, 20 de grade. Un prieten cu Galaxy Watch mereu mergea cu el la piscina si inca ii merge.

View Posteugen_udroiu, on 17 octombrie 2021 - 09:35, said:

Rezista Boy, stai liniștit. Eu am luat apple care sa fiu sigur ca e acoperit dacă se sparge(sunt pățit cu AW3).
Se sparge usor? Nu am avut niciodata Apple Watch. Totusi, am platit 369£ pe el… Cred ca ii fac Apple Care+, este doar 4£ pe luna, eu zic ca merita.

Edited by boy4ever, 17 October 2021 - 11:44.


#99
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Am omis sa scriu Apple care mai sus și am scris doar Apple, scuze. La apple Care ma refeream,4£ lunar, ceasul 650£… merita sa îl asiguri. Ai 2 incidente pe an. Se sparge in funcție de materialul de care îl lovești. AW3 l-am spart când urcam într-un bloc, am dat cu el fix in colțul balustrazii și cam asta a fost povestea cu el, in rest s-a mai accidentat dar nu a crăpat deloc și nu l-am protejat cum am un amic cu Samsung watch pe care îl poarta doar in weekend. Eu nu las mai achiziționa

#100
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Absolut, daca il porti doar in weekend de frica sa nu se sparga… mai bine nu-l mai iei. O sa ii fac Apple Care+.

#101
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Buna decizie👍

#102
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
De dimineata am primit sms si email de la Argos ca mi-a ajuns ceasul. Am ceva treaba acum, merg mai incolo sa-l ridic. Ma bucur ca a fost disponibil imediat, pe siteul Apple livrarea era intre 26 noiembrie si 2 decembrie.

#103
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am fost sa ridic ceasul. Mi se pare suberb, mult mai frumos decat in poze sau clipurile de pe youtube. Adica e altceva in realitate. Inca trebuie sa ma mai joc cu el, sa invat sa-l folosesc, sa-i cunosc toate functiile etc. Chiar ma incanta si ma bucur ca am ales Series 7. O sa-i fac si Apple Care+, merita 3.99£ pe luna.

Attached Files



#104
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Vad ca sunt multe aplicatii de health. Care e cea mai ok? Adica pentru masurat puls, oxigen, ecg etc.

#105
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am reusit sa-i dau de cap cu aplicatia Health de la Apple, cea preinstalata. Foarte multumit, totul functioneaza perfect!

#106
Shade89

Shade89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.11.2008
Stie cineva cand revine in stoc? In toate magazinele e cu precomanda sau stoc 0.

#107
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
In esența BOy4Ever folosesc aplicațiile native, buna alegere ai făcut!🎉

#108
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Ca si cum ti-ar pune cineva un covrig pe masa si altul de la masa te felicita ca e bine ai ales covrigul. Pai nu l-a ales, i s-a dat. El doar a decis ca covrigul are un gust decent si e mancabil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate