Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Apple Watch 7

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#37
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Am la activ peste 100 de saune si peste 100 de steam bath-uri, multe sute de ture de piscina, sute de dusuri cu Apple Watch seria 3.

Zero probleme. Este un submarin in toata regula.

#38
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
La iStyle apar "in stoc". 2209 lei / model - Apple Watch 7 GPS, 45mm Green Aluminium Case, Clover Sport Band.
Chiar or fi pe stoc? Poate am drum zilele acestea prin AFI, sa vad.

LE. Cand intri la detalii apare ca si precomanda, si livrare din 15...

#39
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostGroot, on 11 octombrie 2021 - 12:08, said:

Am la activ peste 100 de saune si peste 100 de steam bath-uri, multe sute de ture de piscina, sute de dusuri cu Apple Watch seria 3.

Zero probleme. Este un submarin in toata regula.

View PostGroot, on 11 octombrie 2021 - 12:08, said:

Am la activ peste 100 de saune si peste 100 de steam bath-uri, multe sute de ture de piscina, sute de dusuri cu Apple Watch seria 3.

Zero probleme. Este un submarin in toata regula.

Wow! Deci inseamna ca n-ar trebui sa am nicio problema cu el in cada si/sau in dus, nu? Ca astea sunt locurile unde evit sa iau telefonul. Inseamna ca o sa ma gandesc serios sa imi iau unul.

#40
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Am avut seria 3, l-am tot ținut in apa inclusiv in mare și nu a avut nimic, asta pana l-am bușit de o balustrada.:(

#41
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010

View Post2Unlimited, on 11 octombrie 2021 - 14:26, said:

La iStyle apar "in stoc". 2209 lei / model - Apple Watch 7 GPS, 45mm Green Aluminium Case, Clover Sport Band.
Chiar or fi pe stoc? Poate am drum zilele acestea prin AFI, sa vad.
Fa o vizita. Eu am cumparat duminica un 13mini direct din IStyle AFI Cotroceni, fara precomanda, desi pe site aparea stoc zero in magazinele fizice.
Am inteles ca intial fiecare magazin fizic din retea are stocul sau, stoc care nu va fi afisat/centralizat pe site.
Ulterior, dupa ce mai trece hype-ul, va aparea disponibilitatea si pe site.

#42
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Se lansează pe 15/10, nu găsești in nici un magazin istyle astăzi.
Precomenzile au început pe 7, lansarea e pe 15. Istyle e foarte atent sa nu vândă înainte de data de disponibilitate oficială a Apple.

#43
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Nu e vorba de vandut, ci de prezentat produsul. Insa asa cred si eu, ca in 15 il expun toti.

#44
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Care-i faza la ceasurile cu cellular? eSIM se poate activa pe doua deviceuri si sa functioneze simultan? Adica nu vad rostul sa am SIM-uri diferite pe ceas si pe telefon.

Edited by boy4ever, 13 October 2021 - 00:18.


#45
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Da.

#46
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Varianta Cellular este utila doar daca alergi, mergi pe munte sau inoti, fara telefon. Asa cum car eu telefonul dupa mine, chiar si cand alerg, intr-un armband, nu prea vad utilitatea unui ceas cu eSIM. Avand in vedere ca ceasul se poate conecta la castile wireless, si are si vreo 32 GB, poti linistit sa-l folosesti si ca Mp3 player, este mult mai practic. Asta daca alergi mult si greutatea telefonului este un impediment...

#47
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Eu am AW6 varianta cu eSIM si Casti PowerBeats Pro ca sa numai car telefonul dupa mine cand alerg.Dar sincer lasa de dorit cand vreau sa pun muzica pe spotify sau Apple Music ori nu le nimereste ori Siri nu intelege ce piesa vreau sa pun .
Mai trebuie imbunatatit Apple Watch-ul gen sa  poti folosi Apple Watch si in roaming

#48
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cum adica Apple Watch nu merge folosit in roaming?

#49
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Deci Apple watch cu cellular folosește același Nr de tel care îl ai pe iPhone? Funcționează pe Vodafone (abonament) treaba asta?
Mulțumesc

#50
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
doar orange are esim, exista topic dedicat ! se foloseste acelasi numar prin abonament de number share (2 euro).

#51
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BsosQkfa2L8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
stoki

stoki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.09.2006

View Post2Unlimited, on 13 octombrie 2021 - 08:28, said:

Varianta Cellular este utila doar daca alergi, mergi pe munte sau inoti, fara telefon. Asa cum car eu telefonul dupa mine, chiar si cand alerg, intr-un armband, nu prea vad utilitatea unui ceas cu eSIM. Avand in vedere ca ceasul se poate conecta la castile wireless, si are si vreo 32 GB, poti linistit sa-l folosesti si ca Mp3 player, este mult mai practic. Asta daca alergi mult si greutatea telefonului este un impediment...
Degeaba ai 32GB. Apple te lasă maxim 8GB pt muzică. Restul sunt rezervați pt altceva (nu că ai avea ce să pui altceva pe un ceas)

#53
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Nu, Apple Watch cellular nu funcționează în roaming. Asta e general valabil. În plus, soluția Number Share de la Orange tot nu permite roaming, acesta fiind posibil doar pe device-ul principal, respectiv pe smartphone-ul care are numărul pe care îl share-uiește cu ceasul. Prin urmare, nici un alt ceas (Samsung, etc.) nu funcționează în roaming în varianta asta (Number Share de la Orange).
Pt. Sclaud: la Vodafone nu funcționează treaba asta cu Apple Watch și iPhone având același număr, pentru simplul motiv că nu oferă o soluție de tip Number Share sau similar. Ei au altă implementare, Connect Smart, unde ceasul are un număr diferit de telefon (sigur, se pot face redirecționări). Deocamdată e în ofertă cu noile ceasuri Samsung pe bază de Wear OS. E posibil să apară și cu Apple Watch.

#54
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005

View Postboy4ever, on 13 octombrie 2021 - 11:38, said:

Cum adica Apple Watch nu merge folosit in roaming?

Functia de cellular a ceasului nu merge in roaming , ceasul legat la iPhone nu are restrictii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate