Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ti se vad organele genitale(barbat) la colonscopie?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 Bursul, on 10 septembrie 2021 - 11:15, said:

Tara asta are viitor. Daca unu are o problema psihica toti rad.

De asta am spus ca situatia e previzibila, explicabila dar nu e de acceptat (trebuie corectata).

#38
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017
Mai exista o solutie - ramane cu chilotii pe el si face doar in spate o gaura cu foarfeca, cat sa vare aia furtunul.
Case closedPosted Image

#39
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 FatCat33, on 10 septembrie 2021 - 12:27, said:

o gaura cu foarfeca, cat sa vare aia furtunul.

Nu trebuie sa taie nimic, poate sa cumpere o pereche de chiloti facuti de Catalin Botezatu Posted Image

#40
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007
Creati, nu facuti.

#41
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Exista pantaloni speciali pentru procedura de colonoscopie. Normal ar fi ca ei sa existe în cabinetele medicale unde sa face aceasta investigație și sa fie oferiti pacienților.
Cauta în farmaciile care comercializează și tehnica medicala sau comanda pe net.
Dacă nu găsești, este suficient un chilot bărbătesc model boxer/pantalon scurt, din material stil pânză (este mai larg, nu se mulează pe corp) , și îl îmbracă cu șlițul la spate.
Nu are sens sa "traumatizezi" tânărul, rămâne cu sechele, ca adult va evita sa mai facă astfel de controale/investigații și doamne ferește sa descopere prea târziu o afecțiune care putea fi tratata/evitata dacă își învingea jena și mergea la timp la medic.

https://www.vetro.ro...mhoCAScQAvD_BwE

Edited by corinadaniela, 10 September 2021 - 13:45.


#42
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
corina care sunt traumele si sechelele?
eu si pe str as umbla in fundul gol

#43
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

 corinadaniela, on 10 septembrie 2021 - 13:39, said:

Exista pantaloni speciali pentru procedura de colonoscopie. Normal ar fi ca ei sa existe în cabinetele medicale unde sa face aceasta investigație și sa fie oferiti pacienților.
Cauta în farmaciile care comercializează și tehnica medicala sau comanda pe net.
Dacă nu găsești, este suficient un chilot bărbătesc model boxer/pantalon scurt, din material stil pânză (este mai larg, nu se mulează pe corp) , și îl îmbracă cu șlițul la spate.
Nu are sens sa "traumatizezi" tânărul, rămâne cu sechele, ca adult va evita sa mai facă astfel de controale/investigații și doamne ferește sa descopere prea târziu o afecțiune care putea fi tratata/evitata dacă își învingea jena și mergea la timp la medic.

https://www.vetro.ro...mhoCAScQAvD_BwE

Habar n-aveam! Multumesc, uite cum mai invata omul cate ceva Posted Image

#44
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

 zile_san, on 10 septembrie 2021 - 13:52, said:

eu si pe str as umbla in fundul gol

Norocul nostru ca n-ai voie!

#45
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 zile_san, on 10 septembrie 2021 - 13:52, said:

corina care sunt traumele si sechelele?
eu si pe str as umbla in fundul gol

tu dai in extrema ailalta, in voyeur-urism....   Posted Image

Edited by Bogotta, 10 September 2021 - 14:01.


#46
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

 zile_san, on 10 septembrie 2021 - 13:52, said:

corina care sunt traumele si sechelele?
eu si pe str as umbla in fundul gol

Doar la paradele gay poti, altfel mananci bataie de la Politia Populara.

#47
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Pentru cei care au facut armata va amintiti la recrutare/incorporare defilarea la peleul gol in fata comisiei mixte. Eu am prins si 2 doctorite tinere in comisie. Erau plictisite de cate p-li vazusera.

#48
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

 Bogotta, on 10 septembrie 2021 - 14:01, said:

tu dai in extrema ailalta, in voyeur-urism....   Posted Image

Termenul corect este exhibitionism. Din cate stiu practicantii vor intra in grupul LGBTQ+, sa se poata exprima in voie.
https://www.toonpool...itionism_164033

#49
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
La colonoscopie ti se da un fel de prosop de hartie (daca imi amintesc bine) de unica folosinta. Cand se face procedura te intorci in pozitie fetala  pe o parte cu  dorsalul catre medicul care iti baga in anus un furtun cu o camera. E posibil sa se vada un pic din outze. Mai important e sa iasa rezultatul ok. Restul sunt alintaturi.

#50
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 FatCat33, on 10 septembrie 2021 - 14:06, said:

Termenul corect este exhibitionism. Din cate stiu practicantii vor intra in grupul LGBTQ+, sa se poata exprima in voie.
https://www.toonpool...itionism_164033


Da, ai dreptate. Am incurcat termenii. Oricum, fix asta ne va lipsi  :))))

#51
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020

 Anca233, on 09 septembrie 2021 - 21:29, said:

Fiul meu de 20 de ani trebuie sa faca o colonscopie, dar are fobie ca o sa ii vada organele genitale. Cum se procedeaza, iti da ceva pe tine sa nu ti se vada organele genitale?
Teoretic nu dacă se așează pe o parte așa cu se procedează de obicei și apoi își trage chiloții jos. Dacă are și un tricou mai lung sau o bluză de pijama... Oricum ăia sunt grăbiți acolo nu-și bat ei capul să se uite la ce nu-i interesează. Oricum sunt cadre medicale / N-am citit topicul dar am apucat sa citesc de recrutare pentru armată. Nici pe vremuri nu dezbracă pe toată lumea obligatoriu; puteai sa refuzi dar n-a făcut nimeni asta.

Edited by temporarysnooze, 10 September 2021 - 15:36.


#52
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
Ma da la voi nu se face colonoscopia cu anestezie generala? Ca la mine in Franta  mi-a dat sa respir ceva si anestezistul facea count down: 5....4... 3. 2. Pe 1 nu l-am mai auzit. Asa ca nici in cur nu m-a durut daca se uitau aia la outele mele. Si chiar daca era pe viu, dupa  lichidul ala de l-am baut pentru curata matul nu mai aveam nici o treaba, de-abia ma tineam pe picioare.

#53
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007
Parerea mea e ca Anca trebuie sa faca acea colonscopie si a bagat-o pe aia cu fiul.Acum ceva timp cauta manuale de clasa 2. Topic de 1 leu.

#54
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,714
  • Înscris: 21.06.2016

 Tonic Water, on 10 septembrie 2021 - 16:08, said:

Ma da la voi nu se face colonoscopia cu anestezie generala? Ca la mine in Franta  mi-a dat sa respir ceva si anestezistul facea count down: 5....4... 3. 2. Pe 1 nu l-am mai auzit. Asa ca nici in cur nu m-a durut daca se uitau aia la outele mele. Si chiar daca era pe viu, dupa  lichidul ala de l-am baut pentru curata matul nu mai aveam nici o treaba, de-abia ma tineam pe picioare.

Se face și cu si fără, tu alegi. Unora poate le place :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate