Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Curtatul femeilor în 2021

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1047 replies to this topic

#1
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Salutare!
Din discuțiile purtate pe un alt topic mi-a venit ideea acestui subiect și am fost provocat să-l pun în aplicare. Posted Image

Vă provoc să discutăm despre curtatul femeilor în vremurile noastre. Nota bene: curtat, nu agățat. Adică lucruri serioase, băgat în seamă pe lângă grația feminină la care tânjim pe termen lung.

Băieții să spună cu ce au avut succes și cu ce au observat că nu obțin nimic, fetele sunt rugate să spună sincer ce cred ele că le sensibilizează (chiar dacă sunteți într-o relație stabilă, faceți un efort de imaginație și gândiți-vă că sunteți disponibile; ce v-ar face să vibreze coarda sufletului?) și ce cred că nu le sensibilizează ci dimpotrivă, le determină să spună "pas".

Încep eu.

Cu riscul de a fi plictisitor pentru mulți, mă voi referi la femei aflate la a doua tinerețe. Ăsta e segmentul unde activez, vă doresc celor tineri când ajungeți aici să nu mai fiți în căutări, să vă aflați într-o relație stabilă care să dureze toată viața. Dar nu suntem toți atât de norocoși... :(

Ei bine, majoritatea grațiilor feminine cu care am interacționat vin cu "bagaj emoțional" din relațiile anterioare. E normal să fie așa, nu ai cum să ajungi la 40 de ani fără să ai cel puțin o iubire majoră, de durată, în trecutul mai mult sau mai puțin recent.
Prin urmare, nu pot vorbi de un tipar în modul în care le facem curte. Uneia îi place să-i duci flori la întâlniri, te consideră clar mai romantic decât nenorocitul care o bătea. Alta va fi oripilată că a dat iar peste un Don Juan libidinos care face gesturi învechite să o ducă în pat, apoi să o arunce din viața lui.

Și totuși... există lucruri care cred că funcționează la multe dintre femei, probabil și la cele cu vârste mai "fragede". Le invit să confirme sau să infirme:

Turn on:
- aspect fizic îngrijit, miros plăcut (nu transpirație sau parfumuri puternice, after shave-uri de doi lei)
- atitudine echilibrată în gesturi, discuții.
- e bine să spuneți câte ceva despre voi, dar este crucial să fiți buni ascultători. Există riscul ca unele femei să realizeze că au spus prea mult la primele întâlniri și să dea bir cu fugiții. E ok, nu a fost să fie, persoanele respective au chestii neasumate/neterminate din trecut, s-au descărcat în fața unui străin, asumați-vă rolul ăsta și mergeți mai departe.
- eye contact. Priviți-o în ochi, mai ales când vorbiți. Asta o face să aibă încredere în voi.
- ați făcut-o să râdă? Din nou, peste câteva minute și doar din discuții, nu din glume forțate? Sunteți pe drumul cel bun, băftoșilor. Keep going.

Turn off:
- neîngrijit, duhnind a ceapă, bere, transpirație.
- disperat să câștige atenția, grăbit să obțină confirmarea unei relații.
- nu găsiți subiecte comune de discuție.
- vorbiți prea mult despre voi.
- le întrerupeți atunci când vorbesc (da, femeile pot vorbi mult uneori; dacă nu știți asta sau nu puteți suporta, poate nu căutați sexul/genul potrivit).


Cam atât deocamdată. Hai, să vă aud și pe voi ce aveți de spus. Posted Image

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Metoda asta e mult mai directă:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hpwJE5DEk7U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 01.11.2005

View PostYoda, on 08 septembrie 2021 - 09:03, said:

Salutare!
Din discuţiile purtate pe un alt topic
Care topic ?
Da-ne sursa inspiratiei :D

Edited by tehnics, 08 September 2021 - 09:14.


#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008
Poate chiar Noua Cafenea.

#5
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View Posttehnics, on 08 septembrie 2021 - 09:14, said:

Care topic ?
Da-ne sursa inspiratiei Posted Image
Sugar daddy #344.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca in ziua de azi si Facebook-ul sau alte platforme de socializare sunt de baza in facut curte/castigat relatii. Si ele nu pot curta baietii, adica invers? Doar ca ele au metode pe care rareori masculii le pricep ca fiind un flirt.

Chiar sa plangeau unii ca daca incerci sa abordezi in parc, considera ca o hartuiesti, totul e online, altfel nema.

#7
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View PostYoda, on 08 septembrie 2021 - 09:03, said:

- aţi făcut-o să râdă? Din nou, peste câteva minute şi doar din discuţii, nu din glume forţate? Sunteţi pe drumul cel bun, băftoşilor. Keep going.

Asta ajuta foarte mult.

Dar nu cred ca e ceva ce poate fi invatat, simtul umorului il ai sau nu.

Eu daca sunt la o masa cu 10 persoane din care 1-2 cunoscute fac 10 glume din care se rade la 7-8. Si fara jigniri, fara bancuri gata invatate, fara sa pun intr-o lumina proasta pe nimeni, doar glume de context si de situatie.

La fel si cu persoanele de sex feminin.

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008
Sa rada am facut pe multe, dar nu am convins pe niciuna sa vrea relatie cu mine. Posted Image

#9
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Eu nu-mi bat capul, pe mine ma agata femeile.

Altfel apropo de ce ai scris, dar in sens dublu invers, eu gasesc sexy femeile care mananca, inclusiv ceapa - daca asta le place, dar cu conditia sa nu fie grase si sa fie frumoase.

Edited by loock, 08 September 2021 - 09:32.


#10
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View Postpaco rabanne, on 08 septembrie 2021 - 09:21, said:

Asta ajuta foarte mult.

Dar nu cred ca e ceva ce poate fi invatat, simtul umorului il ai sau nu.

Eu daca sunt la o masa cu 10 persoane din care 1-2 cunoscute fac 10 glume din care se rade la 7-8. Si fara jigniri, fara bancuri gata invatate, fara sa pun intr-o lumina proasta pe nimeni, doar glume de context si de situatie.

La fel si cu persoanele de sex feminin.

Da, ajută, clar.
Sunt glumele de grup, gaşcă - felicitări dacă ai "gena" asta, e rarisimă - dar glumele în doi pot fi diferite. E vorba de frecvenţa directă de comunicare, unu la unu. Şi e nevoie de reciprocitate.
O faci să râdă, te face şi ea pe tine... bingo.

View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2021 - 09:22, said:

Sa rada am facut pe multe, dar nu am convins pe niciuna sa vrea relatie cu mine. Posted Image
Pentru că nu ţi-ai dorit asta. Te-ai băgat singur în friendzone, de la bun început. Sau mă înşel?

#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Glumele is bune , aduc apreciere
N-am reusit niciodata , dar niciodata sa agat pe alei , pe banci etc
Nu pot in public pur si simplu sa ma duc sa agat fie si sa arate ok
M-a emotionez , ma uit ca sa agati una asa pe alei , fara sa vezi , are sau nu pe cineva , e naspa.  Poate si crede ca is hartuitor
Si mi se pare naspa , cum sa te duci la una asa fara sa fie in cercul tau de amici ?

#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

View PostNeaceasca85, on 08 septembrie 2021 - 09:21, said:

Si ele nu pot curta baietii, adica invers?

Pot, dar nu despre asta e discutia :)

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008

View Postloock, on 08 septembrie 2021 - 09:26, said:

Eu nu-mi bat capul, pe mine ma agata femeile.

Altfel apropo de ce ai scris, dar in sens dublu invers, eu gasrsc sexy femeile care mananca  inclusiv ceapa, dar cu conditia sa nu fie grase.
Ba da, grasute, cu sani mari si mancacioase. Ideal ar fi sa aiba ambele placeri: gatit si mancat. Si sa se dea cu parfumuri dulci.

Cele care tin la silueta si vor sa fie bat mor si de frig iarna/la aer conditionat vara. Am o mare problema cu asta.

#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postloock, on 08 septembrie 2021 - 09:26, said:

Eu nu-mi bat capul, pe mine ma agata femeile.

Altfel apropo de ce ai scris, dar in sens dublu invers, eu gasrsc sexy femeile care mananca  inclusiv ceapa, dar cu conditia sa nu fie grase.
Sa vezi ele cand vor zice " da la ce e necesar unul pensat si frezat cand de aparat te apara un barbos , mare , lumberjack?"

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008

View PostAlexEn, on 08 septembrie 2021 - 09:29, said:

Pot, dar nu despre asta e discutia Posted Image
Ziceam la modul egalitarist si uman, ce, ele daca au un crush nu pot curta?

#16
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Bine glumele nu mereu aduc popularitate

#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,826
  • Înscris: 14.10.2008
Umorul fin, nu cel de autobaza.

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Oricum ,  sa zicem ca e  unul  pensat si frezat, apare lumberjack-ul , ii da doi pumni, se cara frezatul , femeile is impresionate , ca "oricum ala frezat si-o ia , si deci conteza muschii"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate