Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19813 replies to this topic

#5653
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
0.68 lei/kwh la SB

Dar uita-te pe comparatorul ANRE.
Acolo ai si tarifele transport pe zona ta (astea depind de distribuitor  si difera usor de la o zona la alta)

Edited by radurus, 24 June 2022 - 09:12.


#5654
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
Voi ati primit confirmare de plata a facturii? Am platit singura factura emisa pana acum prin NeoBT de la Banca Transilvania, dar n-am primit nici un fel de confirmare pe email, iar pe linkul acela unde vezi facturile emise, factura nu este marcata ca fiind platita. Au trecut vreo 10 zile de cand am platit-o si nimic.

#5655
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
nu primesti nicio confirmare ca au primit banii.

----------------------

platforma funcționează brici acum, am primit confirmarea cu index înregistrat instant.

#5656
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View Postnmc2006, on 24 iunie 2022 - 08:59, said:

Buna ziua. Sunt client Enel Muntenia, mi-au trimis de curand noile conditii contractuale - 1,30 pe kw plus vreo 15 lei lunar abonamentul - care nu-mi mai convin. Din ce m-am documentat am inteles ca Hidroelectrica are cele mai mici preturi. Cat costa la HE efectiv un kw? Cu toate taxele verzi, certificate, accize, taxe de transport, etc? Ptr ca si la Enel la pretul specificat mai sus se adauga acele taxe despre care nu zice cat sunt.
https://forum.softpe...8#entry29135611

Vezi tabelul din poza de aici și PDF-ul. E inclusiv pe site la Hidroelectrica.

#5657
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Am ajuns sa dau indexul pentru luna in curs, suntem in prima zi a intervalului, iar factura pentru luna aprilie (index dat in 24 aprilie si inregistrat la E-distributie) nu a fost emisa.
Stam bine. Unii cu hartie si pix, altii cu un tabel eXcel, tinem si noi evidenta, ca d'aia suntem clienti.

#5658
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Eu am avut numai estimari de la ei pana acum...azi am dat pentru prima oara indexul...s-a strans ceva...Hidroelectrica estima cam 300kwh pe luna in timp ce eu consumam cam 500. O sa vina o factura...

#5659
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 16.04.2006
Se poate trimite lejer indexul.Tocmai l-am trimis si am primit instant confirmarea.O fi din cauza ca azi s-au aliniat toate planetele?

#5660
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 27.04.2014
Începând din 04.04.2022 și pana azi 24.06.2022; 800 kWh consumați și nici o factura

#5661
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postjeff48, on 24 iunie 2022 - 11:35, said:

Începând din 04.04.2022 și pana azi 24.06.2022; 800 kWh consumați și nici o factura

Cam pe acolo suntem majoritatea, cand o sa vina factura o sa facem credit la banca sa il platim, atata incompetenta la firma asta, daca eram director zburau toti in aer, daca nu aveam un sistem coerent si functional in doua saptamani, sa stai sa te vaiti, sa ai o durere de paula fata de clienti..............

#5662
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Un sistem care sa gestioneze fara erori cateva milioane de clienti nu se face in cateva saptamani...

Pe langa asta, orice au gandit anterior lunii aprilie trebuie modificat pentru a putea respecta cerintele ordonantei.

Edited by george_alexandru, 24 June 2022 - 11:42.


#5663
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postgeorge_alexandru, on 24 iunie 2022 - 11:40, said:

Un sistem care sa gestioneze fara erori cateva milioane de clienti nu se face in cateva saptamani...

Pe langa asta, orice au gandit anterior lunii aprilie trebuie modificat pentru a putea respecta cerintele ordonantei.


Daca era Ceausescu sef, se facea in 10 zile, si mai si mergea, si cu ordonanta stai linitit ca se muleaza pe ea pentru a trage spuza pe turta lor, exemplu carnatii de la EON se chinuie sa ma prinda la telefon sa imi povesteasca ei duios ca ei nu mai pot sustine pretul din contract, desi ei l-au propus, ei au garantat pretul fix un an de zile, si ma asigura ei ca ordonanta ma va avantaja, ca trec de la 0.22 la 0.31, vai ce ma ajuta ordonanta asta ( ma refer la gaze naturale) si stau si ma intreb de ce dracu mai facem contracte? de ce nu facem totul gen yoxo, si asta este bro, ne cacam pe ele de contracte

#5664
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Ah, da...am uitat ca Ceausescu facea cincinalul in 4 ani :roflmaofast:

#5665
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Gresit. Directiva partidului era in "4 ani si jumatate".

#5666
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Ceausescu a facut barajele si hidrocentrala, facea el si programe informatice cu Felix pe Fortran sau ce calculatoare erau atunci ... Z80 sau ce aveau ...

Ideea este ca acum nu mai trag apele asa tare in turbinele alea , e prea multa devalmasie politica... Dar poate ploua si vin facturile lunar ...

#5667
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De curiozitate pt cei care sunt de mai mult timp la HE. Am dat indexul azi. Daca intru iar in pagina de index, ar trebui sa imi arate in acel tabel inregistrarea?

#5668
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Multe ar trebui...
Multumeste-te cu lista goala si ca ai primit confirmarea cu indexul pe mail.

#5669
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 27.04.2014

View PostMembruAnonim, on 24 iunie 2022 - 12:25, said:

De curiozitate pt cei care sunt de mai mult timp la HE. Am dat indexul azi. Daca intru iar in pagina de index, ar trebui sa imi arate in acel tabel inregistrarea?
Nu apare indexul in pagina. In afara de confirmare prin mail înregistrare index autocitit nu apare nimic

#5670
djjanos13

djjanos13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.02.2021
confirm. functioneaza autocitirea (si pe yahoo).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 1 anonymous users

petryca2002

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate