Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19911 replies to this topic

#19657
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,851
  • Înscris: 07.02.2003
https://economie.hot...ace-12-luni.htm
"Hidroelectrica pregătește plata online cu cardul prin aplicația iHidro și pe site-ul propriu: Ce plăți cu cardul estimează că s-ar face în 12 luni"

#19658
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 20.11.2005
12 luni pentru implementare? 3.72 milioane? e extrem de mult.
de banii aia poti crea un procesator de plati de la zero.
ei ar trebuii doar sa foloseasca serviciile unuia dintre procesatorii de plati existenti pe piata.
ultima data cand am implementat plata cu cardul pe un site ce ruleaza pe o platforma custom, deci nu WP, woocomerce sau Prestashop, a durat vreo 4 zile cu tot cu partea de testare, si asta pentru ca lucram pentru treaba asta cateva ore, seara, dupa programul de lucru.
si am mai si facut-o gratis, fiind pentru un prieten bun.

#19659
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 28.08.2019
Cine are curajul să îl folosească primul? 😀

#19660
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 31.07.2011
Probabil ceea a primit toata lumea.. nu ?
Sa vedem cand o scoate plafonarea.. ne reamintim cum se aprinde lumanarea? Posted Image

Attached Files



#19661
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,082
  • Înscris: 16.01.2023

 mberila, on 05 aprilie 2024 - 18:33, said:

12 luni pentru implementare? 3.72 milioane? e extrem de mult.
de banii aia poti crea un procesator de plati de la zero.
ei ar trebuii doar sa foloseasca serviciile unuia dintre procesatorii de plati existenti pe piata.
ultima data cand am implementat plata cu cardul pe un site ce ruleaza pe o platforma custom, deci nu WP, woocomerce sau Prestashop, a durat vreo 4 zile cu tot cu partea de testare, si asta pentru ca lucram pentru treaba asta cateva ore, seara, dupa programul de lucru.
si am mai si facut-o gratis, fiind pentru un prieten bun.

Și care e legătură ? HE e oaia de la care trebuie să sugă mai mulți miei, n-are nici o legătură zootehnia cu efortul IT.

Când au fost marile privatizări nu se proceda tot așa ? Cu Fondul Proprietății Private apoi au venit SIF și tot așa. Doar nu te așteptai să poarte aceleași nume 100 de ani. Și chiar și așa, daca numirile și privatizările au fost cu dedicație, trebuie acum toți să pape o pâine indiferent de la ce partid e brutarul.

#19662
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,293
  • Înscris: 14.04.2009
HE si investitiile se potrivesc ca nuca in perete...

Pe 28 iunie Hidroelectrica umple buzunarele acţionarilor cu dividende de 6,3 mld. lei, întreg profitul pe 2023...
https://www.zf.ro/bu...lor-cu-22313168

#19663
Carol_I

Carol_I

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.03.2024
Atata timp cat statu' va decide redistribuirea profitului ca sa-si acopere gaurile bugetare, compania asta nu va face investii majore. Ca n-are de unde..

#19664
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014

 jeff48, pe 05 aprilie 2024 - 07:44, a scris:

Chiar e o cacialma. Hidroelectrica m-a notificat în această dimineață despre contractul meu ca este activ în continuare. În POSF în continuare figurează ca și contract încetat. E un haos marca înregistrată!!!
In POSF azi 08.04.2024 figurez cu contract activ la Hidroelectrica pana la data de 02.04.2025. Hidroelectrica oficial nici nu m-a notificat după cele 4 sesizări, nu am primit nici un răspuns oficial. De la ANRE am primit azi 08.04.2024 un răspuns prin e-mail la solicitarea mea în care am fost notificat ca sesizarea mea a fost transmisă catre Hidroelectrica. Deci s-a rezolvat.Nici nu am nevoie de răspunsul Hidroelectrica. Totul e super ok din moment ce figurez în POSF cu contractul activ

#19665
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,961
  • Înscris: 13.03.2005
Eu ți-am zis de mult să stai liniștit, nu te mai stresa.

#19666
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 27.04.2014
Din păcate așa sunt eu. Vreau ,,perfecțiune” într-o lume total imperfecta

#19667
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 29.04.2010
Eu nu mi-am facut cont pe POSF asta, nu vad sensul. O grija in plus, nu e destul ca am la distribuitor? Se vede acolo la ce furnizor e fiecare.

#19668
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017
In aplicatia mobila mi-a fost emisa factura pe februarie. Pe mail inca nu au trimis-o. Intru pe factura, o deschid si vreau sa o descarc. Apas pe cele 3 puncte de sus din dreapta si imi scrie "permission required". Deci in concluzie nu o pot descarca. Care ar fi rezolvarea?

#19669
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,293
  • Înscris: 14.04.2009

View Postalex342, on 08 aprilie 2024 - 20:13, said:

In aplicatia mobila mi-a fost emisa factura pe februarie. Pe mail inca nu au trimis-o. Intru pe factura, o deschid si vreau sa o descarc. Apas pe cele 3 puncte de sus din dreapta si imi scrie "permission required". Deci in concluzie nu o pot descarca. Care ar fi rezolvarea?
Incearca si pe portalul iHidro...
https://ihidro.ro/Portal/

View Postdincadan78, on 08 aprilie 2024 - 19:46, said:

Eu nu mi-am facut cont pe POSF asta, nu vad sensul. O grija in plus, nu e destul ca am la distribuitor? Se vede acolo la ce furnizor e fiecare.
Ca maine da drumul pe POSF la schimbarea furnizorului in 24 de ore, schimbare a furnizorului in care se da indexul de transfer cu poza contorului...atunci va fi indispensabila si poate si obligatorie...

#19670
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,961
  • Înscris: 13.03.2005

 alex342, pe 08 aprilie 2024 - 20:13, a scris:

In aplicatia mobila mi-a fost emisa factura pe februarie. Pe mail inca nu au trimis-o. Intru pe factura, o deschid si vreau sa o descarc. Apas pe cele 3 puncte de sus din dreapta si imi scrie "permission required". Deci in concluzie nu o pot descarca. Care ar fi rezolvarea?
Încearcă din browser pe www.ihidro.ro

#19671
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017
Multumesc! Am incercat din browser si merge perfect. Nu stiu de ce este bugul asta in aplicatia mobila.

Edited by alex342, 08 April 2024 - 21:14.


#19672
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 29.04.2010

 av_myjob, pe 08 aprilie 2024 - 20:36, a scris:


Incearca si pe portalul iHidro...
https://ihidro.ro/Portal/


Ca maine da drumul pe POSF la schimbarea furnizorului in 24 de ore, schimbare a furnizorului in care se da indexul de transfer cu poza contorului...atunci va fi indispensabila si poate si obligatorie...
Sa fim seriosi, cati isi schimba furnizorul de curent atat de des? Suntem noi astia care mai latram pe aici, dar 90% au ramas fideli furnizorilor clasici de electricitate, din comoditate, din lipsa de experienta cu PC-ul online, suntem o tara cu oameni necajiti in cea mai mare parte. Putini sunt ai de se muta de la un facturant la altul doar din cauza pretului pe kwh.

#19673
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,082
  • Înscris: 16.01.2023

 av_myjob, on 08 aprilie 2024 - 20:36, said:


Incearca si pe portalul iHidro...
https://ihidro.ro/Portal/


Ca maine da drumul pe POSF la schimbarea furnizorului in 24 de ore, schimbare a furnizorului in care se da indexul de transfer cu poza contorului...atunci va fi indispensabila si poate si obligatorie...

Doar EE sau și GN in 24h ?

#19674
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,961
  • Înscris: 13.03.2005
Din câte am citit, ambele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate