Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19817 replies to this topic

#19549
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Fratele a primit azi un preaviz, de la un mail ce se numeste Creante, are ultimele 2 luni (emise la timp) neplatite.

Carnatul din urma la mine isi incepe scadentele din 12 aprilie.

#19550
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
@Neaceasca85
Ceva asemnator?

Attached File  notificare.png   127.86K   71 downloads

Eu le-am facut sesizare la ANRE, am primit saptamina trecuta un raspuns de la ei, cica mi-au trimis facturile (am postat citeva pagini mai in spate), asteptam facurile, astazi am primit notificarea. A avut nevoie de 6 zile sa ajunga la mine pe mail.

Ce facturii... ia de aici notificare ca esti dator la noi si iti taiem curentul...

#19551
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Da, si tot cu 08.04.2024 data limita.

#19552
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Am sunat la ei, le-am cerut un numar de factura ceva sa fac plata, imi spune  duduia ca nu poate deschide facturile...
Ii spun cucoanei  ca am inca o sesizare facuta in 22.03.2024 pentru netrimiterea facturilor, ce sa facut cu ea? Cica sa astept raspuns...
In 29.03.2023 facut schimbare de titular de contract.
Contractul a intrat in viguoare cu data de 01.04.2023 - peste citeva zile se face anul...
Nici o factura trimisa.
Facut 3 sesizari in 2023 la ei - nici un raspuns primit.
Sesizare facuta catre ANRE  cu somatie de termen de raspuns 29.02.2024 - primit raspuns in 22.03.2024 ca ei au trimis la adresa de corespondenta facturile - O MINCIUNA.
Astazi primit somatie de plata.

Sa vad cum trimit pe IBAN-ul din somatie platile, poate am noroc sa intre in cashbackul de la mastercard, am facut 4 carduri special pentru hidro, astazi e ultima zi din promotie.

Edited by petrepescarul, 26 March 2024 - 17:37.


#19553
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Urat la tine, macar la fratele facturile sunt emise la zi si pe buna dreptate, 2 luni neachitate, notificarea e pe meritate.

La mine incep scadentele din 12 aprilie si cea pe februarie e scadenta prin mai.

#19554
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Am 3 procesatori pe plata, fara o factura nu pot face nimica pentru promotia de la mastercard.
Am facut o plata direct pe IBAN-ul lor.

Attached File  1leu.png   50.38K   45 downloads

Am sa le trimit dovada si pe adresa de mail din somatie... sa le demonstrez ca nu sint rau platnic.

Urmeaza sa trimit citeva sesizari pentru facatura asta.

Edited by petrepescarul, 26 March 2024 - 18:01.


#19555
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005

 petrepescarul, pe 26 martie 2024 - 17:31, a scris:

Am sunat la ei, le-am cerut un numar de factura ceva sa fac plata, imi spune  duduia ca nu poate deschide facturile...
Ii spun cucoanei  ca am inca o sesizare facuta in 22.03.2024 pentru netrimiterea facturilor, ce sa facut cu ea? Cica sa astept raspuns...
In 29.03.2023 facut schimbare de titular de contract.
Contractul a intrat in viguoare cu data de 01.04.2023 - peste citeva zile se face anul...
Nici o factura trimisa.
Facut 3 sesizari in 2023 la ei - nici un raspuns primit.
Sesizare facuta catre ANRE  cu somatie de termen de raspuns 29.02.2024 - primit raspuns in 22.03.2024 ca ei au trimis la adresa de corespondenta facturile - O MINCIUNA.
Astazi primit somatie de plata.

Sa vad cum trimit pe IBAN-ul din somatie platile, poate am noroc sa intre in cashbackul de la mastercard, am facut 4 carduri special pentru hidro, astazi e ultima zi din promotie.
Dacă vrei să plătești cu cardul nu folosești contul IBAN, și ai nevoie de codul de client și eventual număr de factură Dar cel mai important codul de client să plătești din aplicația Pago sau una similară.

#19556
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 05.11.2009

View Postpetrepescarul, on 26 martie 2024 - 17:31, said:

Am sunat la ei, le-am cerut un numar de factura ceva sa fac plata, imi spune  duduia ca nu poate deschide facturile...
Ii spun cucoanei  ca am inca o sesizare facuta in 22.03.2024 pentru netrimiterea facturilor, ce sa facut cu ea? Cica sa astept raspuns...
In 29.03.2023 facut schimbare de titular de contract.
Contractul a intrat in viguoare cu data de 01.04.2023 - peste citeva zile se face anul...
Nici o factura trimisa.
Facut 3 sesizari in 2023 la ei - nici un raspuns primit.
Sesizare facuta catre ANRE  cu somatie de termen de raspuns 29.02.2024 - primit raspuns in 22.03.2024 ca ei au trimis la adresa de corespondenta facturile - O MINCIUNA.
Astazi primit somatie de plata.

Sa vad cum trimit pe IBAN-ul din somatie platile, poate am noroc sa intre in cashbackul de la mastercard, am facut 4 carduri special pentru hidro, astazi e ultima zi din promotie.

A trimis facturile pe e-mail? Or fi greșit adresa.

#19557
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,848
  • Înscris: 26.02.2010

 petrepescarul, pe 26 martie 2024 - 17:58, a scris:

Am 3 procesatori pe plata, fara o factura nu pot face nimica pentru promotia de la mastercard.
Am facut o plata direct pe IBAN-ul lor.

1leu.png

Am sa le trimit dovada si pe adresa de mail din somatie... sa le demonstrez ca nu sint rau platnic.

Urmeaza sa trimit citeva sesizari pentru facatura asta.

Si la detalii ai scris măcar nr cont contract? Altfel banii trimiși nu se vor aloca nicăieri.

#19558
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,257
  • Înscris: 14.04.2009

Vizualizare mesajaris86, pe 26 martie 2024 - 22:00, a scris:

Si la detalii ai scris măcar nr cont contract? Altfel banii trimiși nu se vor aloca nicăieri.
I-a scris in notificare ce sa treaca la "detalii plata"...

#19559
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
@aris86

Cind am facut plata pe IBAN-ul indicat de hidro, la detalii, am specificat cerintele din somatie. A fost o plata de 1 leu, mai mult o incercare pentru a vedea daca obtin un MCC care sa se incadreze in promotia Mastercard.
Am reusit, cu ajutorul colegilor de forum, sa fac plata totala si sa ma incadrez in promotie, am detailat pe topicul de la carduri mastercard.

@iogamac

Am o singura adresa de corespondenta cu ei, o adresa de mail prin care am primit contractul, confirmarea de primire a citirii prin portalul web (singura modalitate folosita pentru a trimite citirea), raspunsul de la sesizarea ANRE, somatia de plata, mai putin nenorocitele de facturi.
In seara asta am deschis si cont pe aplicatia ihidro, la completarea datelor personale si ce draq a mai cerut adresa de mail a intrat automat, aceeasi adresa de mail de corespondenta.

Edited by petrepescarul, 26 March 2024 - 22:22.


#19560
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,848
  • Înscris: 26.02.2010
Plata prin IBAN nu generează MCC, în final mă bucur că ai rezolvat.
Hidro a trimis somații că se apucă de strâns creanțele pe care le-au de încasat și nu le-au facturat, pentru unii încă. Zilele trecute am citit, prin presă un titlu tendențios, că românii nu si-au plătit facturile la hidro, nu că nu au fost in stare să factureze 3 milioane de €.

#19561
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
5 € * 600000 de clienți egal 3 milioane €.
Fix pix.

#19562
marius_rg

marius_rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.12.2006
A reusit cineva sa-si faca cont pe portalul de la DEER Transilvania Sud? https://datemasura.d...tie-energie.ro/ Eu nu reusesc, imi tot da eroare ca POD-ul nu apartine de furnizorul selectat...si am cam incercat cu toate "HDROxxx".

#19563
dandeburgh

dandeburgh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 28.08.2021

View Postmarius_rg, on 27 martie 2024 - 12:13, said:

A reusit cineva sa-si faca cont pe portalul de la DEER Transilvania Sud? https://datemasura.d...tie-energie.ro/ Eu nu reusesc, imi tot da eroare ca POD-ul nu apartine de furnizorul selectat...si am cam incercat cu toate "HDROxxx".

Da, am trimis o sesizare pe mail cu faptul ca nu pot crea cont.Mi-au creat contul  si mi-au  trimis user si parola pe mail. M-a intrebat doar pe ce adresa de mail vreau contul.

#19564
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
La ce adresa ati trimis sesizarea,si eu sunt in aceeasi situatie.

#19565
dandeburgh

dandeburgh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 28.08.2021

View Postbobyploiesti, on 27 martie 2024 - 22:07, said:

La ce adresa ati trimis sesizarea,si eu sunt in aceeasi situatie.

Nu mai stiu exact , am pierdut contul de yahoo cand au avut probleme si nu l mai pot accesa. Dar cred ca la adresa asta
[email protected]

#19566
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 27.04.2014

 jeff48, pe 25 martie 2024 - 15:09, a scris:

În cazul meu atât valorile index autocitire transmise pe ianuarie cat și pe februarie au fost luate in considerare primele valori index transmise prin telverde și nu ultimele prin vechea metodă. Întotdeauna am trecut valori diferite între telverde și metoda veche. În ianuarie valoarea index transmisă prin telverde a fost cu 2 kWh mai mare, iar în luna februarie valoarea transmisă a fost cu 1KWH mai mică, tot prin telverde. Telverde a câștigat de fiecare dată, chiar daca au fost transmise  primele și nu ultimele valori ca și cele prin vechea metodă pentru care de fiecare dată am primit și e-mail de confirmare înregistrare. Nu au fost luate in considerare cu tot cu acele ,,celebre” confirmari inregistrare
Am transmis indexul autocitit tot asa ca și in ianuarie și in februarie. Prima dată prin telverde o valoare mai mică cu 1KWH și a doua oară prin vechea metodă cu o valoare mai mare cu 1KWH. Bineînțeles ca am primit și email de confirmare înregistrare pentru vechea metodă. Voi notifica aici care valoare va fi luată in considerare

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

2 members, 3 guests, 0 anonymous users

sungsam, jhon51

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate