Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Black Friday 2021 (TOPIC DISCUTII/PREVIZIUNI)

* * * * - 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2474 replies to this topic

#2449
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Ați plătit cash la curier? De aia v-a luat 5 lei.

Edited by -TINO-, 16 November 2021 - 16:16.


#2450
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 05.05.2018

View Postjonnie007, on 16 noiembrie 2021 - 15:49, said:

Duduia la banca habar n-avea ce e cu oferta asta, dar a facut sapaturi si m-a rezolvat.

A chitzait ceva de genul ca am fost sunat, dar nu ma sunase nimeni de la Unicredit.

ti s-a rezolvat in sediu sau ai fost amanat?

#2451
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
S-a rezolvat in sucursala pe loc.

Edited by jonnie007, 16 November 2021 - 16:37.


#2452
Tatarul

Tatarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 25.11.2012

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2021 - 16:14, said:

Pai de ce nu spui ce reprezinta cei 2,5 lei?
Cei 2,5 lei reprezinta taxa pt plata la easybox. Daca plateai online, aveai taxa zero. E nu am mai platit cash la comenzile online de ani buni. Totul online.

Da, intr-adevar, am emis sa mentionez si de ce acea suma, imi cer scuze Posted Image
Sunt constient de ea, nu ma deranjeaza

Mie unul imi e mai usor sa platesc ramburs, mai ales la comenzi mai scumpe, altfel simt ca arunc bani aiurea cand ii dau din manaPosted Image)))

Edited by Tatarul, 16 November 2021 - 16:56.


#2453
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2021 - 16:14, said:



Pai de ce nu spui ce reprezinta cei 2,5 lei?
Cei 2,5 lei reprezinta taxa pt plata la easybox. Daca plateai online, aveai taxa zero. E nu am mai platit cash la comenzile online de ani buni. Totul online.
Problema este ca in regulamentul Genius nu e specificat ca transportul e gratuit prin curier, doar daca platesti online.
Este doar conditia de valoare minima a comenzii.

#2454
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007
Si de ce e o problema? Daca te uiti acolo la total iti arata exact ce ai de plata si te atentioneaza ca recomanda plata cu card bancar.
Aceasta nu este o taxa de transport este un cost de procesare a platii  prin alte surse si de aceea nu este mentionata la categoria transport.

Depinde de fiecare cate comanda, eu am 8 pagini de comenzi in 2021, mie sigur imi renteaza mai ales ca am si multe comenzi marunte la care as plati transport. Easybox e la 100m de mine...

Attached Files


Edited by andreyvsjoker, 16 November 2021 - 17:21.


#2455
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View Postandreyvsjoker, on 16 noiembrie 2021 - 17:13, said:

Si de ce e o problema? Daca te uiti acolo la total iti arata exact ce ai de plata si te atentioneaza ca recomanda plata cu card bancar.



Aceasta nu este o taxa de transport este un cost de procesare a platii  prin alte surse si de aceea nu este mentionata la categoria transport.


Depinde de fiecare cate comanda, eu am 8 pagini de comenzi in 2021, mie sigur imi renteaza mai ales ca am si multe comenzi marunte la care as plati transport. Easybox e la 100m de mine...

Pai, e o problema, pentru ca in regulamentul Genius scrie ca ai transport gratuit prin curier la comanda de minim 100 lei, iar ei nu respecta propriul regulament.
Nu ti se pare asta o problema? Daca tu vrei sa fii client Genius, dar platesti doar jumatate din taxa Genius, ar fi ok?

In comanda, e specificat cost livrare, nicidecum taxa procesare/ramburs/whatever.


Edited by maxie0jazz, 16 November 2021 - 17:34.


#2456
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
Eu am transport gratuit la colet de 7 lei !

Merita sa imi misc fizicul pana la cutiuta decat sa astept curierul acasa fix in orele de program 8-16 !

#2457
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007

View PostMosu007, on 16 noiembrie 2021 - 17:39, said:

Eu am transport gratuit la colet de 7 lei !
Merita sa imi misc fizicul pana la cutiuta decat sa astept curierul acasa fix in orele de program 8-16 !
La fel si eu prefer sa comand la easybox ca nu tre sa stau dupa curier. Toate comenzile de black friday eMag le-am pus la easybox.

View Postmaxie0jazz, on 16 noiembrie 2021 - 17:32, said:

Pai, e o problema, pentru ca in regulamentul Genius scrie ca ai transport gratuit prin curier la comanda de minim 100 lei, iar ei nu respecta propriul regulament.
Nu ti se pare asta o problema? Daca tu vrei sa fii client Genius, dar platesti doar jumatate din taxa Genius, ar fi ok?

In comanda, e specificat cost livrare, nicidecum taxa procesare/ramburs/whatever.
Pai tu nu auzi ca nu e taxa de transport?
Despre ce discutam?

Attached Files


Edited by andreyvsjoker, 16 November 2021 - 17:52.


#2458
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View Postandreyvsjoker, on 16 noiembrie 2021 - 17:47, said:


La fel si eu prefer sa comand la easybox ca nu tre sa stau dupa curier. Toate comenzile de black friday eMag le-am pus la easybox.


Pai tu nu auzi ca nu e taxa de transport?
Despre ce discutam?

Pai tu nu auzi ca la mine apare cost livrare, nicicdecum cost procesare a platii, cum apare la tine?
Tu ai in poza cost livrare zero si cost procesare plata 5 lei.
La mine apare cost livrare 5 lei.

Attached Files



#2459
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Du-te până la pasul final, dar fără să plătești, poate crede că vrei cine știe ce fel de livrare mai specială. Uneori și la mine pune default o livrare care nu e gratuită.

#2460
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007
Transport gratuit la easybox

Pentru produsele livrate de eMAG și partenerii din Marketplace(nu toti), indiferent de valoarea comenzii.

#2461
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă aveți Genius aplicați filtrele "eMag Genius" & "Disponibil la easybox". Simplu.

#2462
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmaxie0jazz, on 16 noiembrie 2021 - 18:22, said:

Pai tu nu auzi ca la mine apare cost livrare, nicicdecum cost procesare a platii, cum apare la tine?
Tu ai in poza cost livrare zero si cost procesare plata 5 lei.
La mine apare cost livrare 5 lei.
Asta e doar o vedere simplificata. Daca mergi pe factura vei vedea detaliile. Deci te rog sa canti la alta masa.
Ti-am aratat oricum mai sus cum apare, detaliat, in momentul cel mai important. Adica atunci cand plasezi comanda.

#2463
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View Postandreyvsjoker, on 16 noiembrie 2021 - 18:50, said:


Asta e doar o vedere simplificata. Daca mergi pe factura vei vedea detaliile. Deci te rog sa canti la alta masa.
Ti-am aratat oricum mai sus cum apare, detaliat, in momentul cel mai important. Adica atunci cand plasezi comanda.
Nu e nici o vedere simplificata. Este aplicatia emag. Si te rog sa-ti masori cuvintele. Eu nu ti-am vorbit in felul in care ai facut-o tu. Pastreaza o limita!

#2464
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Guys chill.

#2465
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.11.2003
Dubios, in ce aplicatie emag ? Am incercat si in browser si pe telefon (Android) si mie imi arata "Total comanda", nu total de plata. Ce produs e, de curiozitate ? Si a fost selectata plata online sau cash la curier ?

#2466
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Este vorba despre produsele deja comandate care sunt in curs de livrare, deja livrate, ajunse in showroom, etc. Asa apare si la mine, cost livrare. Pe factura nu apare nici o taxa de procesare a platii, ci cost de transport la care i se aplica un discount 'transport genius' si ramane ghici ce? Valoarea taxei de procesare a platii. Deduceti si voi. Pe mine nu ma streseaza, oricum achizitionez numai de la Emag din diferite motive. Btw: userul @andreyvsjoker are o activitate pur ofensatoare, nu zic mai rau, denigratoare la adresa celor cu cazuistici/opinii/standarde diferite. De la 'pure bullshit' pana la trimiteri la cantari la alte mese. Nu sunt cazuri izolate. Probabil frustrari acumulate care rabufnesc deseori in cyberbullying..

Edited by lost2209, 16 November 2021 - 21:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate