Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce se blocheaza ecranul cand sunt in apel ?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cool_vartan

cool_vartan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.12.2008
Salutare,

Am un Samsung M11, avand Android 10 din fabrica.

De cand am facut update la Android 11, atunci cand sunt in apel... se blocheaza ecranul (lock screen) si imi apare ecranul de apel in bara de stare de sus.

Si cand vreau sa inchid eu apelul... trebuie sa fac unlock la ecran, sa dau de bara de stare in jos...si sa apas butonul rosu de inchidere apel.

DE CE mi se blocheaza si dispare ecranul cand sunt in apel?  Cum dezactivez asta?

Tot ce vreau e sa fie ca inainte: cand sunt in apel, sensorul de proximitate sa inchida ecranul. Atat. NU sa-l blocheze cu totul.

A mai patit cineva asta cu Android 11?

Mersi!

#2
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Mama pe A02s sau cum naiba se numește pățește la fel. Tot pe Android 11. Dar la ea măcar se vede notificarea pe ecran și poți da mute/hold/end call fără să umbli la notificări sau să deblochezi telefonul.

#3
cool_vartan

cool_vartan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.12.2008
Si nu i-ai dat de "capat" la problema asta?

#4
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Ai sensori care detecteaza obiect in fata lor si se blocheaza automat pentru a nu face alte task-uri in timpul apelului sau daca apesi in timpul apelului pe tasta de "power" iarasi se blocheaza ecranul...

Nu este doar pe A11...

Edited by StefanRO, 28 August 2021 - 13:51.


#5
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Ștefane, poate nu te-ai prins ca lumea de fază. Nu e vorba că se stinge ecranul fiind aproape de față, ci că se și blochează telefonul. Apoi ca să umbli pe el trebuie să-l redeblochezi, nu doar să-l îndepărtezi de față. Era de ajuns să se stingă ecranul ca să nu atingi din greșeală pe ceva, nu să-l și blocheze.

#6
cool_vartan

cool_vartan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.12.2008
Exact ce a spus TINO.

Nu doar ca se stinge ecranul cand il apropii de ureche... si isi revine aprins cand il indepartez de ureche. Asa ar fi fost normal si asa era pe Android 10.

Acum cand il apropii de ureche, se BLOCHEAZA ecranul. Adica trebuie sa-l si deblochez cand vreau sa inchid apelul.

Intrebare: Asa e "normal" de cand cu Android 11? Sau sunt erori izolate ca la mine?

#7
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Poate au introdus vreo noua optiune. Cauta in setari apel, poate gasesti ceva acolo.

#8
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
Am vazut la cineva cu a40 treaba asta intamplandu-se, nu doar odata. Nu e vreo setare noua, probabil au reusit astia de la Samsung sa "imbunatateasca" androidul, in stilul lor original si caracteristic.

Edited by Darkman48, 28 August 2021 - 19:49.


#9
cool_vartan

cool_vartan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.12.2008
Da... cred ca.

Oricum... bine ca primesc si Android 12 pe acest model de celular mobil. Posted Image Poate o merge la anul...

Edited by cool_vartan, 29 August 2021 - 10:01.


#10
TheG0at

TheG0at

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.05.2021
Încearcă telefon- setări apeluri - afișare apel când se utilizează aplicații. Vezi acolo să fie setat "ecran complet".

#11
cool_vartan

cool_vartan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 06.12.2008
Este activata optiunea "Ecran complet". Am umblat pe aici.

Eu cred ca e o eroare de la Androidul lui Samsung. Au mai lansat 2 patch-uri pentru Android 11... dar problema asta tot persista.

Eu cred ca sigur e un bug. Dar am vrut sa stiu daca si altii au problema asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate