Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Orange - Am OPRIT timpul pentru tine

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
221 răspunsuri în acest subiect

#181
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.814
  • Înscris: 31.01.2005

 dan4, on Apr 2 2006, 20:40, said:

Va puneti pe reziliat si faceti abonament nou daca sinteti mai vorbareti... :)
Da, si pierdem vechimea in retea.
Normal si de bun simt ar fi sa scoata treaba respectiva ca optiune, altfel abonatii vechi s-ar simti cel putin frustrati. Alo, Orange, se aude?

#182
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.072
  • Înscris: 24.01.2005

 t man, on Apr 4 2006, 16:22, said:

Cat de muuuuult mai ? Hai ca fac jocul tau ... cat pot sa vorbesc din bonusul asta de 2,25 ?

Face mai mult decat o convorbire serioasa pe Cosmo ? (40-50 minute)


calculul cred ca e facut pt 9 dolari . la care oricum primesti 1 usd bonus obisnuit , 2,25 la oferta asta (nu mai punem la socoteala alte tipuri de bonusuri ) . Rezulta 3,25 usd . Minutul de pe cartela costa 0,12 usd  deci 325/12 = 27 minute .   Asta pt convorbiri student-student,da?  In alte situatii...alte calcule! Nu face mai mult decat o cartela cosmo cu 2000...si eu am din aia  :coolspeak:

Editat de ChristianG, 04 aprilie 2006 - 16:46.


#183
marixx564

marixx564

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 13.10.2005

 tiff, on Apr 4 2006, 17:36, said:

Da, si pierdem vechimea in retea.
Normal si de bun simt ar fi sa scoata treaba respectiva ca optiune, altfel abonatii vechi s-ar simti cel putin frustrati. Alo, Orange, se aude?


nu se pierde vechimea in retea. stiu sigur.
acum 2 luni am vrut sa-mi inchid abonamentul la orange si ei mi-au oferit ca sa nu-l inchid oferta nationala curenta un telefon la pret de conectare inclusiv mi-qm patrat vechimea in retea. si nu aveam mare abonament era cel de 4 $.si am mai ramas un an la ei.

#184
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 07.08.2003

 vladut_v, on Apr 4 2006, 16:59, said:

"Oferta referitoare la cele 30 de minute gratuite este disponibila începand cu ziua urmatoare activarii abonamentului si se aplica dupa consumarea minutelor incluse în optiuni si a minutelor pe viata. Dupa minutul 33 al convorbirii se revine la taxarea normala."  :death:

mda... asta chiar m-a facut sa NU ma mai gandesc la oferta asta...
deci ca sa profiti de o oferta cu care ei incearca sa te atraga, trebuie sa consumi tot ce ai... si o data cu asta incepe si costul suplimentar...
o fi buna, dar pentru cei care nu au optiuni cu multe minute incluse ca la ei se aplica imediat...
dar pentru unu care are 180 minute?!

(ps: ordinea de consumare a minutelor ma enerveaza si la connex si este unul dintre motivele pentru care o sa reziliez un connex 50)

#185
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 01.12.2004
fratilor am inceput sa vorbesc si eu pe cosmote si nu se compara cu nimica in ro. raman fan orange si voi avea intotdeuna abonament orange, dar acum pot vorbi 2000 de minute cu pretena si cu inca 2 preteni si mi-e foarte bine asa.
cel mai bun 'produs' al noi promotii orange e acea optiune, la care insa renunt.
asadar pentru cei care au nevoie sa vorbeasca mai mult cu pretena si cu pretenii, la orice ora, cosmote va rezolva. in resita, brasov, si in multe alte orase reteaua e libera de tot. intr-adevar pentru mine cosmote chiar a facut revolutie. adik fata de 20 de minute upa 10 seara sau 25% bonus.. 2000 de minute anytime cu cativa preteni sunt super!
gata cu lauda  :D

#186
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.047
  • Înscris: 16.11.2005
Pai eu de ce crezi ca mi-am rupt creierii  aparand Cosmotele ?

Pentru ca mi-au dat 24 000 de minute absolut gratis .(extraoptiunea pe un an costa 36 Euro ... si am primit acesti 36 Euro Bonus)

Editat de t man, 04 aprilie 2006 - 19:10.


#187
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.814
  • Înscris: 31.01.2005
Chestia asta ati vazut-o? No comment

Quote


Pentru a beneficia de oferta promotionalã, optiunea aleasã trebuie mentinutã activa în perioada ofertei. Daca te abonezi pe 24 de luni, pentru a beneficia gratuit de optiune incepand din luna a 13-a pana in luna a 16-a inclusiv, aceasta trebuie mentinuta activa din luna a 5-a pana in luna a 12-a inclusiv

Editat de tiff, 04 aprilie 2006 - 20:46.


#188
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.031
  • Înscris: 22.12.2005
hmm sună a lili.. numă dacă activezi în echinoxul de vară şi vb 5 min după-amiază cu numere pare şi facturi egale cu costul telefoanelor.. Ofertă disponibilă de sf vasile . şi la paştele cailor dar numai pt ortodocsi. Cu bonus 1 ou de paşti. Pe bune, nu înţeleg ce le complică atât..

#189
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 01.12.2004

 tiff, on Apr 4 2006, 21:43, said:

Chestia asta ati vazut-o? No comment

asa o fost si inainte cu exceptia acelei diferente din luna a 5a pana in a 12a, care e aiurea, dar care pe undeva e faina pentru ca tu stii ca peste un an mai ai inca 4 luni gratuit. ceea ce-i frumos

#190
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 01.12.2004

 matthew, on Apr 4 2006, 22:16, said:

hmm sună a lili.. numă dacă activezi în echinoxul de vară și vb 5 min după-amiază cu numere pare și facturi egale cu costul telefoanelor.. Ofertă disponibilă de sf vasile . și la paștele cailor dar numai pt ortodocsi. Cu bonus 1 ou de paști. Pe bune, nu înțeleg ce le complică atât..

tu imi pari foarte subiectiv.. mai ales ca ti-am vazut multe posturi.  -_-

#191
cehash

cehash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 03.11.2005

 adialex, on Apr 4 2006, 22:35, said:

tu imi pari foarte subiectiv.. mai ales ca ti-am vazut multe posturi.  -_-

dar e funny :coolspeak:

#192
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 16.11.2004

 adialex, on Apr 4 2006, 22:18, said:

asa o fost si inainte cu exceptia acelei diferente din luna a 5a pana in a 12a, care e aiurea, dar care pe undeva e faina pentru ca tu stii ca peste un an mai ai inca 4 luni gratuit. ceea ce-i frumos

Nu si daca te gandesti ca peste 12 luni o sa fie alte optiuni mai atractive poate si nu o sa-ti convina sa pastrezi si sa platesti orice s-ar intampla aceeasi optiune 8 luni dupa  primele 4 cu ideea ca urmeaza iar 4 gratuite ("pentru a beneficia gratuit de optiune incepand din luna a 13-a pana in luna a 16-a inclusiv, aceasta trebuie mentinuta activa din luna a 5-a pana in luna a 12-a inclusiv.")

Editat de munteanu_dan0, 04 aprilie 2006 - 23:35.


#193
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005
Optiunea cu numere favorite pentru flexibil tot nu a aparut pe site... sau am eu orbul gainilor?  :)

#194
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 27.12.2004
http://www.orange.ro...usiness-ro.html

#195
3XpL0z1v

3XpL0z1v

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 286
  • Înscris: 24.02.2006

 matthew, on Apr 4 2006, 22:16, said:

hmm sună a lili.. numă dacă activezi în echinoxul de vară și vb 5 min după-amiază cu numere pare și facturi egale cu costul telefoanelor.. Ofertă disponibilă de sf vasile . și la paștele cailor dar numai pt ortodocsi. Cu bonus 1 ou de paști. Pe bune, nu înțeleg ce le complică atât..

sau a cosmote? cam in acelasi fel era si dupa o sapt de la lansarea CosmOTE ... vb cand te lasa reteua ... nu uita ce s-a intamplat ...

daca ai ales o optiune inseamna ca ai nevoie de ea ... nu? eu am pe ab personale optuni care nu le-am dezactivat niciodata ... pentru ca acelea sunt potrivite ... insa daca tu vrei sa ai numai moca ... well asta nu se poate ...

Oferta este OK insa nu extraordinara ... nici nu ma asteptam la altceva ... e firesc ... insa as vrea si ceva mai flexibil si pentru ab de 4$ .... o combinatie intre Flexibil si ab de 4$ ... o optiune ceva ... asta ar fi tare :)

#196
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.301
  • Înscris: 07.10.2005

 t man, on Apr 4 2006, 17:22, said:

Cat de muuuuult mai ? Hai ca fac jocul tau ... cat pot sa vorbesc din bonusul asta de 2,25 ?

Face mai mult decat o convorbire serioasa pe Cosmo ? (40-50 minute)

t man, din păcate nu ești obiectiv... tu faci comparație peste tot cu Cosmote, însă lipsește ceva foarte important... faptul că oferta de 2000 de minute NU MAI ESTE pe piață.. deci poți face comparație DOAR cu ce au ei pe piață în ACEST moment, adică c niște abonamente cu minute naționale incluse, sau la cartelă tarif unic de 16 eurocenti.

#197
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Sa inteleg ca la abonamentul flexibil de 10$ poti sa vorbesti preferential cu 5 nr favorite la un tarif cu 75% mai ieftin adica in loc de 0.14$ pe min vorbesti cu 0.035$.
Dar unde scrie cat costa optiunea asta cu 5 nr favorite sau e gratis, si cat costa modificarea unui nr,etc ca restul detaliilor nu le-am vazut pe site.

Adialex comparand ab asta cu orange free ce te faci cand vrei sa suni pe alte nr din reteaua orange .
numai 45 min* 0.14=6.3$. Tu spuneai ca platesti 14$ abonament. Ei din 14$-6.3$=7.7$.
7.7$/0.035$=220min iti raman pe nr favorite.
La free din 260-45(min consumate in reteaua orange)=215 imi raman pe nr favorite.
Tu nu ai tarife pe ore asa ca daca ai de vorbit sa zicem 45 min in reteau orange intr-o luna le vorbesti la tarif ,,normal"
Eu cele 45 le pot vorbi seara si in week-end.
De aici se poate observa ca la sfarsitul lunii la FREE platesti 7$ iar la FLEXIBIL (cu 75% reducere) 14$
Concluzia: daca vorbesti numai pe nr favorite abonamentul asta bate orange free insa daca ai de vorbit si  in retea (din experienta mea ai  :) ) si  pe alte numere, valoarea facturii CRESTE substantial.

Oferta cu 1440 min nu mi se pare cine stie ce. E doar o noua IMBARLIGATURA specifica ofertelor de tip Orange sau Connex (Zapul are in sfarsit o oferta si pentru noi ceilalti) care iti fura ochii insa daca ,,stergi praful" iti dai seama ca nu e cine stie ce oferta.
Al dracu astia de la orange nu cumva sa poti vorbi ziua, sa vorbesti numai seara si in week-end.
Norocul lor ca au acoperire ca altfel eram la zapp acum cu tot cu familie.

Editat de crisstian, 05 aprilie 2006 - 10:02.


#198
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.721
  • Înscris: 06.02.2006

 crisstian, on Apr 5 2006, 10:00, said:

Al dracu astia de la orange nu cumva sa poti vorbi ziua, sa vorbesti numai seara si in week-end.
Norocul lor ca au acoperire ca altfel eram la zapp acum cu tot cu familie.

si zappul tu crezi ca nu are?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate