Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Probleme sunet windows 10

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
Va salut. Mi a instalat windows10 cineva si ma mancat undeva sa iau driver update de la iobit sau ceva de genu, si a facut restul update dar numai am sunet. La iconita de sunet apare un x rosu si in setarile de sunet zice ca nu s a gasit dispozitiv de iesire. Am facut update la driver si din manager si de pe net si nimic. Acum fac update la windows versiunea 20h2.in device manager nu imi apare realtek. La controlere de sunet video si jocuri apare doar audio afisaj intelR
Imi apare un semn al exclamarii la intel high definition audio. Ce sa fac sunt disperat

Am urmat niste tutoriale gen instalare hardware vechi si dupa ce fac pasii are asta

Attached Files


Edited by asd11, 19 August 2021 - 19:17.


#2
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 04.03.2020
Vezi aici https://www.techadvi...ows-10-3683463/ cum se face roll back la driver.
Alegi in device manager, Sound, video and game controllers, apoi click dreapta pe placa ta de sunet, care probabil este cu semn rosu.

Edited by JustXXL, 19 August 2021 - 19:45.


#3
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
Gata am rezolvat doamne cat m am chinuit. Aveam descarcat ultimul driver realtek. Am dat sa instalez manual si acolo am dat selectare dintr o lista si a aparut ultimul realtek instalat de mine si acum a inviat

#4
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
Inca ceva, la windows update dupa ce siba facut updaturi imi apare sa fac restart ca e ceva legat de asus uefi nu stiu cum, ce e asta?
Edit. Imi apare sa fac update la bios. Am dat nu, e ok sa fac update sau se intampla altele?

Edited by asd11, 19 August 2021 - 20:53.


#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu personal recomand update-urile de BIOS doar la nevoie, doar pe ups, și nu de sub Windows.

Dacă nu e suficient de clar in forma asta: Nu îl face.

Și când ai o problema explica clar și lămurit ce ai, nu “ceva legat de Asus uefi nu știu cum” ca nu suntem ghicitori...

Edited by waterman, 19 August 2021 - 21:00.


#6
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
Cand deschid laptopul imi apare sa fac restart pentru asus laptop uefi. Dau restart si apare daca vreau sa fac update la bios, si am dat no, dar reapare dupa fiecare restart

#7
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Cu bateria incarcata poti sa faci update la Bios. Au mai facut si altii si nu e problema.

#8
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
Faza e ca nu ma pricep nu am mai facut asta, adica ii dau sa faca update si il face singur ca un update de windows?

#9
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 18.08.2016
https://forums.tomsh...laptop.3687980/
Cum zice primul post

Attached Files



#10
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021

 asd11, on 20 august 2021 - 07:56, said:

Faza e ca nu ma pricep nu am mai facut asta, adica ii dau sa faca update si il face singur ca un update de windows?

E un update care nu trebuie sa se intrerupa din cauza lipsei de curent, baterie. Atat. Asta e singura cerinta. Incarca bateria, cablul in priza si apasa YES.
Fara frica!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate