Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Soft cadastru in android

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
M12cel

M12cel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2021
Exista programe pentru android?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
what?

#3
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,395
  • Înscris: 06.02.2008
Mobile Topographer Free. Are și variantă Pro pentru mai multe opțiuni. Depinde și ce anume înțelegi prin soft cadastru.

Edited by caiuscorneliu, 17 August 2021 - 16:40.


#4
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Nu ai ce sa faci cu ele, GPS-ul din telefon are o eroare de 4-5m in cel mai bun caz.

#5
M12cel

M12cel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2021
Multumesc pentru raspuns.

#6
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
peste ocean fiecare agent imobilar are o aplicatie de cadastru pe telefon ce este conectata la registrul central si-ti spune limitele unei proprietati + restul de info din registrul cadastral. Nu stiu daca in Romania s-a dezvoltat asa ceva.

Edited by vladut01, 17 August 2021 - 20:58.


#7
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,395
  • Înscris: 06.02.2008

 Master_Yoda, on 17 august 2021 - 16:42, said:

Nu ai ce sa faci cu ele, GPS-ul din telefon are o eroare de 4-5m in cel mai bun caz.

Nu neapărat. Cu vizibilitate bună la sateliți obțin cu un Xiaomi destul de ieftin precizie de 1 metru. Pentru nevoi "casnice" e mai mult decât suficient pentru a trasa un perimetru al unui teren sau altele asemenea.
Că tot era vorba de aplicații. Cu aia pe care am menționat-o mai sus am reușit să trasez pe o hartă google satelit conturul unui teren la care aveam coordonatele stereo 70. A convertit singur în coordonate WGS 84, apoi mi-a trasat conturul și mi-a calculat suprafața. Am văzut astfel exact unde e poziționat terenul respectiv unde nu fusesem niciodată plus posibilitatea de a mă îndruma GPS la punctele respective. Mie mi-a fost de ajuns, asta aveam nevoie. Intrând prin setări am văzut că contracost ai destule opțiuni suplimentare.

Edited by caiuscorneliu, 18 August 2021 - 03:15.


#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postcaiuscorneliu, on 18 august 2021 - 03:05, said:

Nu neapărat. Cu vizibilitate bună la sateliți obțin cu un Xiaomi destul de ieftin precizie de 1 metru. ...
Atenție!! Dacă așa arată în GPS Test, nu înseamnă și că eroarea e de 1m, +/-. Poate fi mai mare.
https://medium.com/@...ts-b9ec35873e2e

Mi-e greu să cred că obții tu 1m, real, acuratețea pe tel. Gogorițe de marketing. Am mai testat și eu și sunt diferențe între ce îți arată tel și true location. În plus, și cei de la notebookcheck testează GPS-urile telefoanelor, în review-urile lor, iar ce spun producătorii vs. rezultatele din teren, mai diferă.

Edited by Ciubex, 05 September 2021 - 14:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate