Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Irina Rimes- Nu Avem Timp (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TTiaES7CU5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Mi se pare nasoală. O întâmplare legată de piesa asta: m-am dus intr-o dimineață de vineri, cred (prin iunie 2021; aproape de examene) la pregătire la română. Atunci am avut o perioadă în care nu am putut suporta muzica, plus că eram puțin panicat că vine examenul (de-a opta). Cât timp eu îmi scoatem tot tacâmul pe marele birou pe care îl avea doamna profesoară de română (cea care o aveam și la școală), doamna, veselă în acea dimineață îmi pune această piesă. Timp de câteva secunde bune piesa a rulat, iar doamna profesoară îmi spunea că mi se potrivește foarte mult piesa, fiindcă eu îi spuneam că nu am timp foarte mult să mă pregătesc și pentru examen, și să fac și temele pe care mi le dădea aceasta (precizez că îmi dădea câte un test de antrenament pentru acasă + 25-30 de exerciții de prin manual și de prin caietele acelea de lucru). Plus că eu începeam orele la 12 și ajungeam acasă la 18-19, chiar 20 în zilele de marți și joi, fiindcă făceam naveta cu autobuzul (Buzau-Costești; un sat la 16 km de oraș). Iar doamna de română făcea în timp ce derula piesa asta: ,,uite, e pentru tine, că tot zici că nu ai timp". Iar eu îi spun după: ,,vă rog eu frumos doamna profesoară, mie nu-mi place deloc muzica lu' Rimeș asta, plus că vine examenul și nu am chef să aud muzici în acele zile". De parcă ziceai că a murit cineva și țin doliu săptămâni întregi. Fără să ascult muzică am stat până la 1 iulie, când am văzut că am luat note mari (română 8,35; mate 6,35 (la mate nu sunt așa de bun)), iar după, când a apărut ONE WORLD RADIO (15 iulie), am stat numai cu muzică house (de-ala zgomotos) vreo 5 zile la rand în urechi, după care m-a durut capul vreo 3 zile, iar după 27-28 iulie am reînceput să ascult muzică, dar am renunțat cumva la house-ul ăla zgomotos. Din sfera asta ascult acum doar slap house, tropical house și deep house/chill. De-alea de festival foarte rar mai ascult. Scuzati off-topicul, dar despre asta era vorba

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Eu mereu am ascultat muzica, la examene, imi aduc aminte de melodii de la capacitate sau bacalaureat ori licenta sau disertatie.

O singura noapte nu am ascultat, 24 spre 25 ianuarie 2014 cand am aflat teribilul diagnostic al tatalui meu. Dar acum nu prea suport melodiile din 2014.

In perioada asta am combinat parodiile de la InMintealuiAndrew cu Nu am Timp de la Rimes. Posted Image

Aseara am ascultat si muzica mai veche din 2011.

#4
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
La mine când iau o notă mică, când dăm un test la școală, când se apropie un examen sau când sunt exagerat de supărat, atunci nu ascult deloc muzică. O excepție înainte de examenul de anul ăsta, 20 iunie 2021 (duminică), am fost plecat la vreo 20 de km de casă cu unul din unchi care este șofer pe tir, a dus tirul la o benzinărie ca să îl parcheze, iar pe tot parcursul drumului, am conectat telefonul meu la boxa sa prin bluetooth, și am pus niste piese de prin playlistul de pe Deezer. Dar ultimele 3 zile până în examen nu am mai ascultat nimic (21-24 iunie), dar și după 25 până pe 1 iulie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate