Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange vs vodafone.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Razvan099

Razvan099

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.08.2021
Salut ce retea sa aleg?Momentan am 2 cartele prepay digi si vodafone.
La mine in oras,in Sibiu exceleaza si orange si vodafone.(cel mai rau am prins in mall la ultimu etaj pe vodafone 2 linii de semnal)
Sa merg pe prepay 5euro pe luna sau pe un abonament?AvanD in vedere ca am primit bonus de la vodafone 70gb.
Ce retea credeti ca este mai buna in materie de oferte(bonusuri de internet), acoperire si viteza datelor(in general)
Care sunt recomandarile voastre si poate si experientele voastre?
Am vazut pe paginiile officiale pe FB ca lumea se plange de internetu prost si semnalu la ambele retele.

Nu vreau orange yoxo sau vodafone flex

#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
pari tipul de client care sare de colo colo. nu e nici o problema in a face asta, dar, pentru tine, cea mai buna e cartela, care iti ofera libertate de miscare. plus ca, la vodafone (si cred ca si la Orange), pe cartela ai diverse bonusuri.

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 26.06.2009
Asta cu "cea mai buna retea" e o vrajala :-) Fiind o retea mobila, depinde foarte mult de locurile pe care le frecventezi. Incearca-le pe toate si vezi la care din ele ai reteaua cea mai ok. Ofertele sunt foarte similare si cam pe acolo.

#4
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Digi!

#5
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Asa am auzit si eu (DIGI), sunt la vodafone.

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 26.06.2009
Digi = ieftin si... prost! In afara de preturile mega ieftine din roaming non-UE (mai ales pe Serbia, Macedonia, etc) nu vad de ce pentru 2-3 euro in plus nu ti-ai lua o retea calumea?

#7
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017

View PostXman_ghio, on 08 august 2021 - 14:09, said:

Digi = ieftin si... prost! In afara de preturile mega ieftine din roaming non-UE (mai ales pe Serbia, Macedonia, etc) nu vad de ce pentru 2-3 euro in plus nu ti-ai lua o retea calumea?
Hai să nu exagerăm sunt zone unde au probleme, dar asta nu înseamnă că trebuie să generalizăm ;).

#8
Razvan099

Razvan099

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.08.2021

View Poste_bulu, on 08 august 2021 - 10:52, said:

Asa am auzit si eu (DIGI), sunt la vodafone.
si esti multumit?

#9
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Digi am avut. Ieftin si prost. Penibili la semnal.In orice magazin intrai,gata. Orange si Vodafone sunt de luat in calcul... atat.

#10
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017

View PostRazvan099, on 08 august 2021 - 16:32, said:


si esti multumit?
Ei un prepay la 2 euro, timp de trei luni ai timp să testezi zonele tale de interes și dacă nu ești mulțumit, renunți pur și simplu.
Fiecare e subiectiv în felul lui, am Orange de aproximativ 22 de ani și încă mai au zone cu semnal lipsă sau deficitar. Digi.Mobil din 2014 și în cei 7 ani o singură dată m-a dezamăgit, într-o localitate/comună, din județul Buzău.
Din Decembrie 2020 odată cu lansarea hibridului Flex am și Vodafone,deci pot spune că pot face o oarecare diferență.
Testează singur și ia decizia care te va mulțumi!


#11
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 26.06.2009
Normal ca fiecare este subiectiv in functie de ce experiente a avut. De asta la telefonia mobila le incerci pe toate in locatiile principale si vezi la care e cel mai ok.

Eu la Digi, in oras, cu telefonul pe masa aveam semnal full dar ma sunau oamenii si primeau mesaj ca de telefon inchis :-(

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Eu am o cartela prepay la Orange de 5 euro si am apeluri VoLTE + WoWiFi incluse. Posted Image

#13
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Bravo, ai câștigat 10 minute în rețea seara sau in weekend :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate