Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

The suicide squad - 2021

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Un fel de remake al Suicide Squad din 2016.
https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0
La prima vedere pare mai bun decat cel din 2016, e mai violent si mai sangeros.
Scenariul in schimb, e de 2 lei...

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu e remake. Practic e Suicide Squad 2. Urmatorul film al seriei.

Nu imi pare mai bun. Tocmai ca scenele de violenta sunt prea detaliate.

Primul parca a fost mai ok.

P.S. Sobolanul Sebastian e real...

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-a placut mai mult ca partea 1, are un umor ceva mai original si personaje chiar comice.

#4
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Mda,pentru copiii de gradinita care nu mai au timp sa rasfoiasca o revista de comics ca pe vremuri.Se adapteaza si cinematografia la vremurile moderne.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Cand vad filme gen imi dau seama de fapt cat de mult astept sa se lanseze aplicatia storis.ro (sper sa nu fie o dezamagire).

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
la astea cu mai multe serii, scenaristii cand n-au idei noi de scenariu doar supraliciteaza ce caracteriza episoadele anterioare...

View PostKean, on 06 august 2021 - 22:03, said:

Mda,pentru copiii de gradinita care nu mai au timp sa rasfoiasca o revista de comics ca pe vremuri.Se adapteaza si cinematografia la vremurile moderne.
dedicatie pt tine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s_F2IVgjasc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 13.12.2006
fain filmu...the weasel e bestial, practic pentru nevastuica m-am uitat la film

#8
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Vazut filmul, e foarte bun. Scenariul e inteligent scris si reuseste sa evite propaganda SJW. E plin de suprize, nu se ia in serios si isi bat joc misto de imperialismul american. Se vede ca James Gunn iubeste materialul si toata lumea a pus mult suflet in filmul acesta.

Varianta din 2016 are mai mult flair visual si o coloana sonora multa mai buna. Si e mai aproape de ce inseamna Suicide Squad in universul DC. Dar ca scenariu si realizare e mult inferioara.

Acum de-abia astept serialul cu Peacemaker (John Cena e facut pentru rolul asta :) ).

#9
tenar

tenar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2021
Filmul nu se doreste a fi serios.  E adresat noii generatii care are standarde morale cu totul altele fata de vechile generatii....sau chiar deloc. Posted Image
Plus ca  nu e un film despre supereroi, nici despre raufacatori,  ci despre antieroi  care nu au calitati conventionale de eroi, dar actioneaza in interese proprii pentru a salva  lumea.  

Partea proasta e ca nu reuseste  sa egaleze  Deadpool care duce antieroismul si umorul negru la un alt nivel.

#10
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021

View PostKean, on 06 august 2021 - 22:03, said:

Mda,pentru copiii de gradinita care nu mai au timp sa rasfoiasca o revista de comics ca pe vremuri.Se adapteaza si cinematografia la vremurile moderne.

Pe 2021 oferta oricum e saraca, multe filme preferand sà astepte timpuri mai bune pentru public.

View PostFane, on 06 august 2021 - 22:40, said:

la astea cu mai multe serii, scenaristii cand n-au idei noi de scenariu doar supraliciteaza ce caracteriza episoadele anterioare...

dedicatie pt tine:


Mai bine filme de adulti decat de copii..

#11
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007
Originalul a fost probabil cel mai prost film cu supereroi (ma rog, supervillains) ever (nu ca ar fi standardele prea ridicate pentru tipul asta de productii) asa ca nu ar trebui sa fie prea greu pentru partea a doua sa fie un pic mai buna.

Edited by Alexandru H., 07 August 2021 - 13:32.


#12
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
tocmai ce l-am vazut. Mie unul mi-a placut, in primul rand pentru ca nu se ia in serios si pentru ca pare sa fie o chimie intre idris elba, margort robier , john cena. Logic ca subiectul filmului nu va castiga concursuri de filosofie, dar e un film cu super-eroi (ma rog anti-supeeroi) mult peste ce a scos dc in ultima vreme. Eu zic ca e mai bun si ca ultimul wonder women..  7/10

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate