Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Liste de lecturi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 24.12.2005
Salut! Caut o serie de liste de lecturi și m-am gândit că sunt șanse să mă puteți ajuta. Posted Image Este vorba de lecturile opționale care se găseau la sfârșitul manualelor de limba română. Mai exact manulalele de limba română pentru clasele IX-XII profil real apărute în perioada 1992-2000. Dacă le are cineva și nu îi este greu să le facă o poză, îi sunt recunoscător. Pentru a avea un reper vizual am anexat poza cu cea de clasa a IX-a. Mulțumesc.

Attached Files



#2
Rudy22

Rudy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 19.03.2021
Ia legatura cu djil

#3
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 02.02.2005
Vezi aici http://manualul.info/

#4
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012
Acolo nu se găsesc manualele pe care le caută inițiatorul: sunt manuale pre-Revoluție!

#5
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Listele acelea de lecturi aveau concepte atat de adanci si abstracte ca iti trebuie un IQ de cel putin 200 sa intelegi toate straturile simbolismului atasat de ele.

#6
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 24.12.2005

View Postpavelescu, on 12 iulie 2021 - 10:32, said:


Știam site-ul, am descărcat de pe el altceva doar că acolo, după cum zice și colegul, sunt manuale pre89.

View PostAztecWarrior, on 12 iulie 2021 - 14:53, said:

Listele acelea de lecturi aveau concepte atat de adanci si abstracte ca iti trebuie un IQ de cel putin 200 sa intelegi toate straturile simbolismului atasat de ele.
Comentariul tău este cel puțin la fel de abstract precum lecturile de care vorbești. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate